تاریخ ارسال : ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ ساعت : ۱۶:۰۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

پاسخ صداوسیما به اظهارات دیشب عراقچی

 مدیرکل اخبار خارجی خبرگزاری صداوسیما با بیان اینکه رئیس جمهور اتریش از قبل درجریان سوالات خبرنگار بود گفت: خبرنگار صدا و سیما قبل از مصاحبه، برای اطمینان مجدد، به رئیس جمهور اتریش تاکید می‌کند که آیا درخصوص سوال مربوط به سوئیفت مشکلی وجود ندارد که رئیس جمهور اتریش پاسخ می‌دهد هیچ مشکلی وجود ندارد.

به گزارش شلمچه نیوز،  در پی اظهارات شب گذشته عراقچی معاون وزیر امورخارجه مبنی بر اینکه خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، در وین نظر خود را درباره سوئیفت به رئیس جمهور اتریش القا کرده است، مدیرکل اخبار خارجی خبرگزاری صدا و سیما گفت: سوالات مصاحبه اختصاصی با رئیس جمهور اتریش از قبل به اطلاع  دفتر ریاست جمهوری و شخص رئیس جمهور رسیده بود.

 

چپریان افزود: خانم کاظمی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما دقایقی قبل از آغاز مصاحبه، برای اطمینان مجدد، به رئیس جمهور اتریش تاکید می کند که آیا درخصوص سوال مربوط به سوئیفت مشکلی وجود ندارد که رئیس جمهور اتریش پاسخ می دهد هیچ مشکلی وجود ندارد و هر سوالی را که می خواهید بپرسید.

 

مدیرکل اخبار خارجی صدا و سیما خاطرنشان کرد: در مصاحبه با مقامات کشورهای دیگر به‌خصوص رؤسای جمهور، عرف رسانه ای به این صورت است که سؤالات و محورهای اصلی مصاحبه، از قبل،  به اطلاع طرف  مصاحبه شونده می رسد.

 

چپریان همچنین درخصوص این بخش از اظهارات آقای عراقچی که گفته بود سوالات این مصاحبه از مرکز به خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در وین ارسال شده بود، گفت: کسانی که با روال کار در رسانه ها آشنایی دارند، می دانند که سوالات  مصاحبه های خبرنگاران با مقامات کشورها ، با هماهنگی آژانس خبری انجام می شود و معمولا برای تهیه بهترین و خبری‌ترین و به‌روزترین سؤال‌ها، تعامل دوطرفه ای میان خبرنگار و آژانس خبری وی وجود دارد و اگر روالی غیر از این باشد، خارج از عرف رسانه‌ای و غیرطبیعی، تلقی خواهد شد.

خبرگزاری دانشجو


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=14107

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.