تاریخ ارسال : ۳۰ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۲:۰۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

پاناما: سانچی تمام گواهینامه های امنیتی لازم را در اختیار داشت

پاناما: سانچی تمام گواهینامه‌های امنیتی لازم را در اختیار داشتبه گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، فرناندو سولورزانو ریاست دریانوردی بازرگانی پاناما به خبرگزاری رویترز گفت: هیچ نشانه اولیه‌ای وجود ندارد که بیانگر از آن باشد که سانچی پروتکل‌های امنیتی را نقض کرده بود.

کشتی نفتکش بزرگ سانچی پس از برخورد با کشتی باری «سی اف کریستال» و سوختن برای چندین روز، یکشنبه غرق گردید. اعتقاد بر این هست که خدمه این کشتی که تشکیل شده از ۳۰ ایرانی و دو بنگلادشی بودند کشته شده اند.

سولورزانو که اواخر وقت روز پنجشنبه در این گفت و گو شرکت کرده بود اضافه کرد: «سانچی تمام گواهینامه‌های فنی معتبر و تضمین نامه‌های مالی لازم را طبق توافقنامه‌های بین المللی در اختیار داشت.»

»گروهی بین المللی از کارشناسان از کشور‌های چین، ایران، هنگ کنگ و کشور‌های متبوع خدمه کشتی به زودی کار تجزیه و آنالیز دستگاه ضبط داده‌های عزیمت سانچی را که اطلاعات متفاوت مربوط به کارکرد سانچی و مسیر آن را ضبط کرده هست آغاز خواهد کرد تا دلیل این تصادف را تعیین نماید.

سانچی اگر چه یک کشتی ایرانی بود، اما تحت پرچم پاناما حرکت می‌کرد که این امر شیوه ای معمول به وسیله ارزش راهبردی کانال پاناما مربوط به کشور پاناماست. هم حالا بیشتر از ۸۰۰۰ کشتی با پرچم پاناما در جهان حرکت می‌کنند.

سولورزانو گفت تمام کشتی‌هایی که تحت پرچم پاناما حرکت می‌کنند باید از الزامات شدیدی تبعیت نمایند. سولورزانو تصدیق کرد که این سانحه می‌تواند تاثیر منفی بر ثبت کشتی‌ها در پاناما داشته باشد، چون میزان حوادث در نزد کشتی‌هایی که تحت پرچم پاناما حرکت می‌کنند پایین هست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=83919

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.