تاریخ ارسال : ۰۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۵:۰۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

پایانِ داعش|سردار سلیمانی و ۷۰ نفر از نیروهایش چه طور اربیل را رهایی دادند؟

گروه امنیتی- دفاعی

بیشتر بخوانیدسردار سلیمانی در پیامی به امام خامنه‌ای انتهاء داعش را رسماً اظهار کردختم داعش با مُهر سلیمانی + تصویر و فیلمتبریک روحانی به امام خامنه‌ای و سردار سلیمانی بابت انتهاء داعش

داعش در ادامه پیشروی‌های خود در شمال عراق  پس از تصاحب موصل، شهر اربیل را به محاصره خود در آورد و می‌رفت تا با تصاحب این شهر عملا قسمت ارزشمندی از اقلیم کردستان عراق را نیز اشغال کند.


وضعیت حکومت داعش در عراق و سوریه – سال ۱۳۹۳

اما از انجایی که داعش گام‌های آخر برای تصاحب اربیل را برمی‌داشت، یک اتفاق ارزشمند این شهر را از  سقوط حتمی رهایی می‌دهد.

چندی بعد در مهر ماه همان سال، سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در همین باره اظهار کرد:" اگر ایران نبود داعش کردستان عراق را می‌گرفت، سردار سلیمانی با ۷۰ نفر جلوی داعش را گرفت و نگذاشت وارد اربیل گردند."

بیشتر بخوانید:سردار سلیمانی با ۷۰ نفر جلوی ورود داعش به اربیل را گرفت جای شهدا تهی + تصاویر

 سردار سلیمانی چه طور توانست اربیل را از سقوط حتمی رهایی دهد؟

"همان وقت رسانه‌های کردستان اظهار کردند که، چند روز قبل از هجوم داعش به اربیل، سردار سلیمانی که برای اطلاع دقیق از میزان پیشروی‌های داعش در عراق به این کشور رفته بود، در روند بازدید میدانی از جبهه نبرد در کردستان عراق به مسعود بارزانی اخطار می‌دهد که احتمالا هدف بعدی داعش پس از اشغال "الکوایر" و "مخمور" اربیل هست، اما  بارزانی به این اخطار سردار سلیمانی دقت نمی‌کند.

فرمانده نیروی قدس سپاه علاوه بر این به مقام های کردستان عراق تذکرمی‌دهد که نیروهای پیشمرگه کردستان عراق، هیچگونه آمادگی و اطلاع از نحوه مبارزه با داعش را ندارند، ولی دو مرتبه هم بارزانی و معاونانش به این تحلیل‌های نظامی سردار سلیمانی دقت نمی‌کنند.

پس از آنکه داعش اربیل را به محاصره خود در می‌‌آورد، صرفا فردی که به در خواست مساعدت بارزانی جواب مثبت می‌دهد ایران هست و حتی آمریکایی‌ها نیز در خواست مساعدت بارزانی را بی جواب می‌گذارند.

در همین راستا سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسدارن با یک پرواز وارد فرودگاه اربیل می‌شود تا مستقیما عملیات باخت محاصره اربیل را فرماندهی کند. طی این عملیات،‌ سردار سلیمانی صرفا با ۷۰ تن از نیروهایش،‌ در برابر تروریست‌های تکفیری می‌ایستد و با شسکتن محاصره اربیل، این شهر را از سقوط حتمی رهایی دهد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=75628

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.