تاریخ ارسال : ۰۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۲۱:۲۹ 2 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه
زاهدی؛

پایان امپراطوری پیام رسان تلگرام در ایران

شلمچه نیوز- عباسعلی زاهدی؛ خبرهای رسیده حاکی ازپایان امپراطوری پیام رسان تلگرام در ایران است و بهترین کار این است که هموطنان عزیز به یکدیگر پیام داده و بادعوت به عضویت در پیام رسان های داخلی به کسب وکار یا معاشرت بپردازند تا باقطع تلگرام دچار مشکل یا سرگردانی نشوندونیاز است وزیر محترم ارتباطات ، همه نخبگان و مهندسین مسلط به امور رایانه را فراخوان بزند و یک یا دو پیام رسان بسیار قوی تر وپیشرفته تر از مشابه خارجی درست کنند و در خدمت مردم قرار دهند البته نبوغ واستعداد ایرانی ها واقعا خارق العاده هست ولی اشکال بزرگ ما ایرانی ها در تک روی هاست و اصلا کار تیمی و گروهی بلد نیستیم. بعنوان مثال درحال حاضر حدود ده پیام رسان فارسی وایرانی داریم که درجهان بی نظیرو قابل تامل است چون اولا همه کشورها پیام رسان داخلی ندارند و آن کشورهایی که پیام رسان داخلی دارند حداکثر یک یا دو تا دارندولی در ایران حدود ده پیام رسان داخلی داریم که واقعا زیاد است .الان وقتش هست عزیزان برنامه نویس وسازندگان پیام رسانها همه با هم ادغام شده و یک یا دو نرم افزار وپیام رسان پیشرفته وقابل ارائه در سطح جهان بسازند ودراختیارکاربران قرار دهند.
همین اقدام در خصوص موتور جستجو گر نیز صادق است حدود پنج جستجوگر و دو یا سه ایمیل ایرانی داریم که واقعا قابل تقدیروتشکر ومباهات است ولی هیچکدام کیفیت گوگل یا یاهو را ندارند درحالیکه اگر متفکران وبرنامه نویسان رایانه در ایران باهم کناربیایند و دریک تیم باهم همکاری کنند ومورد حمایت دولت و حکومت قرار بگیرند ما نه تنها در موارد فوق الذکر که حتی در اینترنت ملی نیز سرآمد دیگران و بی نیاز از سایرین می گردیم.

فلذا تنها راهکار رفع مشکلات وعدم وابستگی به بیگانگان ازفضای مجازی و اینترنت و.. واستفاده از تجربه وتوان بالای نخبگان وطنی وملی این است که همه دست اندرکاران و اعضای محترم شورای فضای مجازی و.. وبخصوص وزیر محترم ارتباطات :

همه گروههای فعال در اینترنت و رایانه را گرد هم آورده و دریک یا دو گروه تقسیم بندی نمایند وعلاوه بر حمایت مادی ومعنوی از آنان ،

بسترهای لازم را فراهم نمایندوبا این کار با یک تیر چند نشان زده اند؛

اول: نرم افزار واینترنت و پیام رسان های ملی تولید می کنند
دوم: قطع وابستگی ازبیگانگان دربستر رایانه و اینترنت
سوم:مصون نگه داشتن کشور از حملات سایبری وشاید مهمتر از آن ؛مصونیت جوانان و مردم ازآسیب های اجتماعی واخلاقی و امنیتی از فضای مجازی مخرب.

درسال حمایت از کالای ایرانی ،اولین و مهمترین اقدام همین فضای مجازی و دنیای اینترنت و رایانه است .پس بسم الله..


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=93743

برچسب ها:
, , ,


  • مهدی ۱۳۹۷-۰۱-۲۰ - ۰۴:۰۱ - پاسخ دادن

    همون تلگرام رو ملت ترجیح میدن

  • علی وفادار ۱۳۹۷-۰۱-۲۷ - ۱۴:۰۳ - پاسخ دادن

    من جنازه پیامم رو هم روی شونه های پیامرسان ایرانی نمیذارم..

  • دیدگاه شما

    معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.