تاریخ ارسال : ۰۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت : ۲۲:۴۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

پایان انتظار مادر شهید بابلی پس از ۳۳ سال

به گزارش خبرنگار شلمچه نیوز(زهرا مرادی) از بابل، شهید علی‌اکبر خانجانی‌جلودارکه در ۱۶ تیر ماه ۱۳۴۴ در پایین کشتله شهرستان بابل دیده به جهان گشود، به‌عنوان نیروی پیاده از لشکر ۲۵ کربلا در عملیات والفجر ۶ در منطقه عمومی چیلات حضور یافت و در ۵ اسفند ماه ۱۳۶۲ جام شهادت را نوشید و از همان روز پیکر مطهرش مفقود ماند واکنون پس از گذشت ۳۳ سال به زادگاهش پایین کشتله، گتاب شهرستان بابل باز می گردد.
عملیات والفجر ۶ در طول تاریخ دفاع مقدس، تنها عملیاتی بود که فقط یک لشکر و آن هم لشکر پرافتخار ۲۵ کربلا در آن حضور و مسؤولیت عملیات را به‌عهده داشتند.
IMG_20160726_093853
این عملیات با ترفند فریب دشمن شکل گرفت تا عملیات خیبر به اهداف از پیش‌تعیین‌شده خود برسد؛ با وجود اینکه هدف از عملیات والفجر ۶ تنها سرگرم کردن دشمن و به‌نوعی فریب به حساب می‌آمد و هدف از آن فتوحات نبود، اما رزمندگان دلاور مازندرانی و گیلانی توانستند با فتح تپه‌هایی در منطقه چیلات بر شهر علی‌غربی و علی‌شرقی عراق مشرف شوند.در عملیات والفجر ۶، سرادر گرانقدر و فرمانده گردان مسلم بن عقیل لشکر ۲۵ کربلا سردار شهید ذبیح‌الله عالی نیز به فیض شهادت نائل آمد.
خاطر نشان میشود:مراسم تشییع وتدفین پیکر مطهرشهید جاویدالاثر روز شنبه مصادف با سالروز شهادت امام جعفر صادق علیه السلام برگزار خواهد شد.
یادآور میشود شهید والامقام از شهدای پایگاه مقاومت بسیج  اسلام میباشد.
در بخشی از وصیت‌نامه شهید تازه شناسایی شده، شهید علی‌اکبر خانجانی‌جلودار می‌خوانیم: ای ابرقدرت‌ها و مزدوران داخلی و خارجی بدانید که ما از کشته شدن در راه خدا باکی نداریم و شما اگر بدنم را تکه تکه کنید و تکه‌تکه‌های بدنم را بسوزانید و گردهای بدن سوخته را در دریا بریزید، آب دریا ندای «الله‌اکبر امام خمینی رهبر» را سر خواهد داد.

ای منافقان! بدانید که اگر ما کشته شویم، کسانی هستند هنوز که امام را یاری کنند.

ای مردم! من از شما می‌خواهم به جان رهبر ما دعا کنید و جبهه‌ها را خالی نگذارید و از کشته شدن در راه خدا باکی نداشته باشید.

ای کاش هزاران جان داشتم و در راه خدا ایثار می‌کردم، چون نعمت خدا بیشمار است و هیچ احدی نمی‌تواند شکر نعمت خدا را به‌جای آورد.

ای خانواده‌ام! پیام من به شما این است که اگر می‌خواهید گریه بکنید در بین خانواده شهدا گریه کنید و در پیش مردم گریه نکنید.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=21459

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.