تاریخ ارسال : ۱۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۲:۱۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

پایتخت آمادگی واقع شدن زمین لرزه را ندارد/ هر روز و هر ساعت شاهد زمین لرزه در تهران هستیم

عدم آمادگی تهران برای زمین لرزه/ تولید مسکن های زود تولید و دائمی برای زلزله‌زدگانبه گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار ؛ سردار محمدرضا یزدی فرمانده سپاه محمدرسول الله تهران بزرگ در بیست و هشتمین جلسه شورای شهر تهران که امروز(یکشنبه) برگزار گردید، اظهار کرد: ارزش بسیج و بسیجیان به اندیشه و نگاه بسیجی هست.

وی اضافه کرد: امروز در تهران بسیجیان در راستای تهیه امنیت کارهای بسیاری انجام می‌دهند و با تمام دستگاه‌ها برای خدمات‌رسانی به مردم همراه و همگام می باشند.

وی در ادامه اضافه کرد: ۳۰۰ گروه جهادی در تهران و در ۲۵ استان کشور در اکثر از ۷۰۰ پروژه عمرانی فعالیت کردند و در ۶ هزار کیلومتر کمربندی اطراف تهران اکثر از یک میلیون و ۴۰۰ هزار اصل نهال کاشته شده هست.

فرمانده سپاه محمدرسول الله تهران بزرگ در ارتباط با زمین لرزه موخر اظهار کرد: کمتر از یک ساعت پس از زمین لرزه مهیا خدمت‌رسانی، امداد و رهایی، آواربرداری و امداد و معالجه بودیم. ۲۰

در حال حاضر هر روز ۱۰ نفر روان‌شناس به زلزله‌زدگان برای برگشت به زندگانی عادی مساعدت می‌کنند؛ یک دستگاه تلویزیون سیار شهری برای سرگرم کردن کودکان به آنجا فرستاده شده هست و ۵۰۰ تریلی و کامیون بار و ۷۰۰ کانکس از تهران به منطقه های زمین لرزه زده ارسال شده و این برای مردم تهران توفیق بزرگی بود.

ساخت مسکن های زود تولید و دائمی برای زلزله‌زدگان

ساخت مسکن های زود تولید و دائمی برای زلزله‌زدگان سردار یزدی با اشاره به اینکه سپاه پاسداران و بسیج تهران وظیفه کامل بازسازی ۱۵ دهاتی خراب شده در زمین لرزه را عهده دارند، اظهار کرد: به ابزار بسیج و جامعه مهندسان در پی تولید خانه‌های زود تولید و دائمی هستیم. این مسکن های دائمی با همان نرخ کانکس‌ها به مردم عرضه می‌شود و ما برای تحقق این امر به مساعدت مردم و شورای شهر و شهرداری نیازمندیم.

فرمانده سپاه محمدرسول الله تهران بزرگ با اظهار اینکه امروز میزان دلواپسی ما در ارتباط با زمین لرزه تهران زیاد بالا هست، اظهار کرد: آمادگی واقع شدن زمین لرزه در تهران را نداریم.

یزدی در ادامه اضافه کرد: ما هر روز و هر ساعت شاهد زمین لرزه در تهران هستیم. هنگامی اعتیاد بیداد می‌کند، آیا فقر و طلاق در تهران امروز مانند زمین لرزه نیست؟ از مردم تهران خواهشمندیم پای کار آمده و مساعدت به حل آسیب‌های اجتماعی کنند. ما در سپاه تهران هر کس را که بخواهد در زمینه‌های آسیب‌های اجتماعی خدمت‌رسانی کند، یاری خواهیم کرد.

وی اظهار کرد: اگر همکاری مردم را می‌خواهیم این همکاری نیازمند اعتماد مردم به ما هست و مردم لازم هست ایمان دارا باشند.

فرمانده سپاه محمدرسول الله تهران بزرگ اظهار کرد: خبر ها کوچکترین رخدادی در تهران کمتر از چند دقیقه به ما می‌رسد و هر جا لازم باشد در خط مقدم اقدام خواهیم کرد.

وی علاوه بر این از شورای شهر تهران و شهرداری برای بازسازی ۱۵ دهات در دشت پل ذهاب درخواست مساعدت کرد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=78359

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.