تاریخ ارسال : ۰۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۷:۵۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

پاییز پر دید و بازدید روسای سه قوه

خبرآنلاین: در تازه ترین ضیافت که به میزبانی پاستور برگزار گردید، سران قوا به بحث درباره مسائل سیاسی روز و مشکلات اقتصادی موجود پرداختند.

 « «هر دو هفته یکبار»، قرار تازه دیدارهای سران سه قوه هست. روسای قوای مجریه، قضاییه و مقننه هربار میزبانی نشست های را برعهده دارند که تا قبل از این هر چند ماه یکبار برگزار می گردید. کم دقتی به نظم برپایی نشست های که علی رغم اختلافاتی که بعضا بین سران سه قوه شکل می گرفت، خوب ترین شیوه برای حل مشکلات موجود بود؛ علت گردید تا این اختلافات به محیط رسانه‎ای درز پیدا کند.

آآبان ماه سال ۸۸ یعنی صحیح همان وقت که اختلافات بین روسای قوا تاکنون شکل جدی به خود نگرفته بود، اولین نشست سران سه قوه به میزبانی آیت الله هاشمی شاهرودی، رییس وقت قوه قضاییه برگزار گردید. آ آن چیزی که که در آن نشست قطعی گردید، برپایی هر ماه یکبار این نشست ها بود که البته با ورود آیت الله آملی لاریجانی به قوه قضاییه، با فواصل کمتری هم برگزار می گردید. آ

از سال ۸۹ که اختلافات بین سران قوا، در حال شکل گیری بود، وقفه ای ۵ ماهه در برپایی این نشست ها احداث کرد. هرچند در این میان عنوان می گردید که جلساتی هم بصورت خصوصی برگزار شده که رسانه ها از آن خبردار نشده اند ولی اصل اختلاف بین سران سه قوه را نمی گردید کتمان کرد. آ

با آمدن حسن روحانی به پاستور، سران سه قوه، که به نظر می رسید توان دارند با یکدیگر وارد همکاری ‍ گردند، عملا موفق شدند در سه سال اول زمامداری حسن روحانی، یکدیگر را -تقریبا فصلی یکبار- دیدار کنند. چهارمین سال رئیس حسن روحانی بر قوه مجریه ولی مقارن گردید با واقع شدن اختلافاتی بین روسای قوا که از دید رسانه ها مخفی نماند.

این درحالی بود که همان طور از نشست سران قوا خبری نبود. اینجا هم خبری از نشست سران قوا نبود و آنها دو مرتبه هم رسانه ها را خوب ترین جا برای بیننده قرار دادن همدیگر نگاه کردند.

برگزاری نشست ها نوبه ای، منظم و با فاصله کم  روسای قوا در نهایت بعد از افت و خیزهای زیاد، دوباره تصمیم گرفتند تا نشست ها سران قوا را از سر دریافت کنند تا شاید اینگونه، هم به چاره ای برای اختلافات خود برسند و هم اینکه بتوانند مسائل و مشکلات کشور را از مسیر آن حل کنند.

۸ آ ۸ آبان ماه، ضیافت روسای قوا به میزبانی علی لاریجانی رییس قوه مقننه برگزار گردید. ولی آن چیزی که که در اظهارات انتهاء نشست حسن روحانی مطرح گردید، تاکید بر برپایی منظم نشست ها سران قوا بود. او با اظهار اینکه «معتقدم کشور در حالتی توان دارد مسیر توسعه و تعالی را به مطلوبی بپیماید که تمام قوا و نیروهای کشور در کنار هم متحد و زیر نظر مقام معظم رهبری باشیم و بی شبهه همفکری، رایزنی و سازگاری سران سه قوه زیاد تأثیرگذار هست و این مورد اهتمام مقام معظم رهبری هم بود که نشست ها روسای قوا زیادتر تشکیل شود»، اظهار کرد: «ما امشب تصمیم گرفتیم که به طور نوبه ای، منظم و با فاصله های کمتر نشست سران سه قوه را برگزار کنیم.»

حل مشکلات مردم؛ اولویت روسای سه قوه » دوازده روز بعد و در تاریخ ۲۰ آبان ماه فرصت به رییس قوه قضاییه رسید که پذیرای روسای دو قوه دیگر گردد. در این نشست نیز روسای قوا، به بحث درباره معضلات کلیدی کشور پرداختند و در با اهمیت ترین قسمت آن به مشکل سپرده گذاران موسسات پولی رسیدند. آ»  » آ» آملی لاریجانی با اظهار اینکه یکی از محورهای ارزشمند نشست روز ۲۰ آبان ماه سران سه قوه، تصمیم گیری برای حل مشکل سپرده گذاران موسسات پولی بوده هست، اظهار کرد: «در حال حاضر ما نباید صرفاً به دنبال مقصر باشیم لکن کلیدی ترین هدف هر سه قوه این هست که مشکل سپرده گذاران حل گردد یعنی به شکل مقتضی، اموال مردم به آنها بازگردد و جبران خسارت صورت گیرد.»
در این نشست نیز جدای از بحث لایحه بودجه که تازه ترین مبحث مورد ارزیابی روسای قوا بود، دو مرتبه هم مشکل سپرده گذاران موسسات پولی و ارزشی مورد دقت جای گرفت. »

»به نظر می رسد روسای سه قوه، اراده خود را برای ادامه دید و بازدیدها جزم کرده اند. آ


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=76482

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.