تاریخ ارسال : ۰۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۰۷:۳۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

پای شهردار تهران به کلانتری باز گردید!/ متلک پرانی اصلاح طلبان به روحانی هنگام بدرقه برای گفت و گو تلویزیونی

سرویس سیاست مشرق « «وبلاگ مشرق» خوانشی همه روزه در لابه لای خبر ها و مطالب رسانه های کشور هست. ۷:۳۰ ۷:۳۰ روزانه با بسته مخصوص خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.

*** 

اشاره ۱۵ پارسال مقام معظم رهبری به پروژه شوم مفسدنمایی از نظام

مبلّغ: در جمهوری اسلامی نظارت درستی بر مفاسد نمی توان!

مرتضی مبلّغ، فعال اصلاح طلب و معاون سیاسی وزیر کشور در دولت اصلاحات در قسمتی از یک گفت و گو با خبرگزاری ایسنا اظهار کرده هست:

«متأسفانه یکی از معضلات و فاجعه هایی که در عرصه مدیریت کشور ما عارض شده هست، مسئله عدم شفافیت و عدم نظارت درست و بی طرفانه بر مشکلات بویژه فسادها هست.»

او علاوه بر این می گوید:

نظارت عمومی توان دارد جلوی رایج شدن فسادها را بگیرد. باید در سامانه های نظارتی تغییر رویه ایجاد گردد و دستگاه های نظارتی نگاه بی طرفانه ای به مسئله های سیاسی دارا باشند. رسانه ها هم باید جسارت برخورد با فاسدان و ایجاد فضای واضح را دارا باشند.[۱]

*مسئله «مفسدنمایی از نظام اسلامی» رسانه ها هم باید جسارت برخورد با فاسدان و ایجاد فضای واضح را دارا باشند.

این اشخاص تبیین داشتند که اهتمام بر مفسدنمایی از نظام و سیاه نمایی از وضعیت کشور، می رود تا کار را به «فتنه اقتصادی» و ایجاد ناخشنودی روانی در مردم برساند که البته رساند!

چند سالیست که در دستور کار جریان سیاسی خاص قرار دارد و قبل از این نیز مکررا و مکررا توسط محافل تحلیلی و بعضی خواص دلسوز کشور درمورد آن اخطار داده شده هست.

اما به نظر نمی آید این انتهاء کار باشد زیرا چهره های جریان خاص مؤکداً می گویند که اغتشاشات موخر یک «پیش لرزه» بوده هست.

اهتمام اصلاح طلبان و در کمال تأسف کسانی دیگر! بر واقع شدن فساد وسیع در ایران اسلامی در حالی هست که فساد از آنجا که مقوله ای نفسانی هست در همه ازمنه و در تمام دولت ها حتی «دولت امام معصوم» نیز امکان واقع شدن دارد.

از سویی گناه کلیدی برای حکومت اسلامی در مقوله فساد که یک امر شخصی هست؛ نه واقع شدن آن که «عدم برخورد با آن» هست.

مسئله ای که جمهوری اسلامی ایران نشان داده هست بی هیچ مداهنه ای با آن برخورد می نماید و در برخورد با فساد ولو فساد مسئولین و مقام داران نیز هیچ تعارفی ندارد.

مدعیان این قضیه باید توضیح بدهند که از کجا به قید «زیاد» در مسئله فساد پی برده اند و اساساً مگر مقولات نفسانی نظیر گناه و فساد؛ کاملا قابل کشف و اندازه گیری می باشند که شخصی بتواند فراوان و کم آنان را تشخیص دهد!؟

مسئله «گسترده بودن فساد در ایران» هم اگر نگوییم شیطنت اما یک توهم هست. [۲]

لازم به ذکر هست که مقام معظم رهبری نیز در سال ۸۱ در اشاره به بزرگنمایی از فساد، طی سخنانی فرمودند:

« جالب آنکه آمارهای عرضه شده از سوی نهادهای بین المللی نظیر «سازمان شفافیت بین الملل» در بحث فساد نیز تماماً «ادراکی و از روی نظرسنجی» هست و هیچ بنیان علمی ندارد. [۲] «ما اظهار کردیم با فساد مقابله میکنیم – این یک نقطه روشن در نظام هست – اما عدّه ای قصد دارند این را به نقطه تاریک مبدل کنند و بگویند فساد همه جا را گرفته هست. باید با فسادِ کم هم نه آقا! فساد همه جا را نگرفته هست. باید با فسادِ کم همهر جا بود – جنگید. امکان دارد روزنامه ای بردارد یک مورد فساد را درشت کند؛ مگر همه جا فساد هست؟ فساد در گوشه هایی وجود دارد. ما وقتی گناهکاریم که با فساد – ولو کمِ آن – مقابله نکنیم؛ چون گسترش پیدا خواهد کرد. مقابله با فساد لازم هست؛ اما انسانها لغزش دارند و دچار گناه میشوند؛ باید با این گناه جنگید.»[۳]

***

روز بد شگون «عبور از روحانی» فرا دست یافته هست

متلک پرانی اصلاح طلبان به روحانی هنگام بدرقه در گفت و گو تلویزیونی

« ما وقتی گناهکاریم که با فساد – ولو کمِ آن – مقابله نکنیم؛ چون گسترش پیدا خواهد کرد.

او اما در خطوط انتهایی یادداشت خود می نویسد:

« ناامید کردن مردم که بگوییم فساد همه جا را گرفته، یک خطای واضح و متاثر از نادانی و فریب خوردگیِ کسانی هست که انسان میداند خودشان آدمهای مغرضی نیستند؛ مغرضان که جای خود دارند. قسمتی از اعتراضات مردم توان دارد به معنای ناامیدی تعبیر گردد.»[۴]

»[۳] «محمد کیانوش راد» فعال اصلاح طلب و از نمایندگان استعفا داده مجلس ششم، روز دوشنبه گذشته طی یادداشتی در روزنامه آرمان امروز در اشاره به گفت و گو تلویزیونی ریاست جمهور روحانی، به بیان باید و نبایدهای روحانی در گفت وگو هایش در برنامه زنده پرداخت… ناصری، عضو شورای مشورتی اصلاح طلبان نیز طی اظهاراتی در گفت و گو با جماران، ضمن اشاره به گفت و گو تلویزیونی ریاست جمهور گفته هست:

«آقای روحانی در انتخابات ۲۹ اردیبهشت سطح مطالبات مردم را بالا برد ولی بعد «واقعیت آن هست که مردم از گفتار درمانی مسئولین خسته گردیده اند.»

*اینکه فعالین اصلاح طلب که زمانی اظهار می کردند ما «فدائیان و دستبوس روحانی» هستیم اما در روزهای بعد از انتخابات ۹۶ تاحالا خود را همراه با انتقادات مردم از دولت آقای روحانی نشان می دهند و یا حتی نظیر گزاره بالا در هنگام بدرقه روحانی به سمت تلویزیونی از عبارت «مردم از گفتار درمانی مسئولین خسته شده اند» استفاده می کنند؛ اصلا و ابدا جای تعجب ندارد!

« ناصری، عضو شورای مشورتی اصلاح طلبان نیز طی اظهاراتی در گفت و گو با جماران، ضمن اشاره به گفت و گو تلویزیونی ریاست جمهور گفته هست: نه در چینش کابینه و نه در مسائل دیگر نتوانست همسو با این مطالبات حتی گام های کوچکی بردارد…

»محافل تحلیلی و خواص کشور از ۲ سال پیش اخطار داده بودند که صدای «عبور از روحانی» بزودی شنیده خواهد گردید و اصلاح طلبان هرگز مایل نیستند که با کارنامه ضعیف دولت و برجام شکست خورده آقای ظریف پا به عرصه انتخابات ۱۴۰۰ بگذارند.

لازم به ذکر هست، لیدر اصلاح طلبان نیز جدیدا طی اظهاراتی بدون اشاره به واقعه ی «تَکرار می کنم» «مردم از گفتار درمانی خسته اند» را حالا کسی و کسانی بر زبان می آورند که خود مسبب الاسباب وضعیت موجود می باشند و در ایام دولت یازدهم نیز پرحرارت تر از خود دولت حتی به وعده و وعید دادن به مردم مشغول بودند و نه فقط کوچکترین انتقادی از آقای روحانی نداشتند لکن منتقدین و حتی مردم را با القاب مختلفی می نواختند که به چه سبب از دولت انتقاد می کنید، به چه سبب جشن خیابانی برگزار نمی کنید و. [۵]

***

امتناع شهرداری از عرضه سندهای بر علیه قالیباف

پای شهردار نجفی به کلانتری باز گردید

بعضی اعتقاد دارند تقلّای صدچندان اصلاح طلبان برای گذر از روحانی و اعلام برائت از او به این سبب هست که آنان دریافته اند دچار هم سرنوشتی با ریاست جمهور روحانی شده اند و این مسئله حضور آنان در انتخابات ۱۴۰۰ را بشدت تحت اثرگذاری قرار داده هست زیرا مردم احساس می کنند مقصّر وضعیت موجود اصلاح طلبان می باشند نه آقای روحانی و جریان کوچک او و اعتدالیون.

و پشتیبانی های پرطمطراقش از آقای روحانی، از موضع منتقد دولت آقای روحانی حرف گفته هست.

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از ایرنا، معاونت حقوقی ناجا از شهرداری تهران برای ارایه این گزارش بدون مستندات قانونی اعلام شکایت نمود.

[۵]خبرگزاری دولتی ایرنا، روز دوشنبه گذشته از شکایت نیروی انتظامی از شهردارنجفی اطلاع داد. [۶]

* گویا شکایت ناجا برای تعقیبِ بندی در گزارش ۱۰۰ روزه محمدعلی نجفی بوده هست که طی آن گفته می گردد قالیباف بخش هایی از پول های شهرداری تهران را صرف عقد قرارداد با یکی از سازمان های تابعه نیروی انتظامی کرده هست.

خبر ها منتشره بیانگر از آنست که پلیس از شهرداری سندهای ادعای شهردارنجفی را خواسته هست اما شهرداری چیزی برای ناجا ارسال نکرده هست. [۷]

[۶] *چند روز زیادتر از عرضه گزارش ۱۰۰ روزه نجفی از کارکرد ۱۲ ساله «محمدباقر قالیباف» نگذشته که حاشیه های آن دامان شهرداری و شورای شهر اصلاح طلبان را گرفته هست. [۸]

***

۱_https://www.isna.ir/news/96110200988/

2_mshrgh.ir/667365

3_http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=3130

4_ http://www.armandaily.ir/fa/news/main/211027

5_ http://www.jahannews.com/news/584220

6_ http://www.irna.ir/fa/News/82804542

7_ mshrgh.ir/823146

8_ http://fna.ir/a3blan


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=84355

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.