تاریخ ارسال : ۲۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۲۰:۱۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

پذیرش و درمان ۷۵۰ مادر باردار پرخطر در ۶ ماهه اول ۹۶ در بیمارستان روحانی بابل

 خانم دکتر شهلا یزدانی متخصص زنان و زایمان بیمارستان روحانی و مدیرگروه زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی بابل از پذیرش و درمان ۷۵۰ مادر باردار پرخطر در ۶ ماهه نخست سال ۱۳۹۶ در این بیمارستان خبر داد.

 

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از روابط عمومی بیمارستان آیت ا… روحانی (ره) بابل ، دکتر یزدانی با ذکر این نکته که بیمارستان ایت ا.. روحانی بعنوان سطح سه خدمات دهی به مادران باردار می باشد گفت: تمامی مادران باردار پرخطر شهرستان بابل و شهرهای اطراف جهت امور مربوط به زایمان و سزارین به این مرکز ارجاع داده میشوند.

وی ادامه داد: این مادران ممکن است خود دچار مشکلات و عوارضی در طی بارداری مانند مسمومیت  حاملگی یا بیماری زمینه ایی مانند دیایت، فشارخون بالا، بیماری قلبی کلیوی بوده یا نوزادشان دچار نارسایی، کم وزنی و یا ناهنجاریهای مادرزادی باشند که درنتیجه عوارض مادری و نوزادی در این مادران بالاتر است.

مدیرگروه زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی بابل اضافه کرد : لازم است این مادران و همراهان به توضیحات پرسنل بیمارستان در مورد عوارض محتمل در این مادران در هنگام بستری توجه کنند و همکاری لازم را با پرسنل درمانی بیمارستان برای خدمات دهی بهتر به مادران باردار و نوزادان انها بعد از زایمان داشته باشند.

متخصص زنان و زایمان بیمارستان روحانی(ره) بابل ادامه داد: تمام تلاش پرسنل درمان این بیمارستان در جهت اراِیه خدمات درسطح بالا به این مادران و کاهش عوارض مادری و نوزادی می باشد ولی بهر حال بعضی از این عوارض با توجه به بیماریهای همراه مادر و مشکلات نوزادی انها غیر قابل اجتناب می باشد.

دکتر یزدانی بیان داشت: در ۶ ماهه نخست سال ۱۳۹۶ در زایشگاه این بیمارستان ۷۵۰ مادر باردار پرخطر مورد پذیرش و درمان قرار گرفتند که از این تعداد ۷۰ مادر دچار عوارض شدید بارداری بودند.

وی ادامه داد: ۲۳ مادر پرخطر و بدحال نیازمند به مراقبت ویژه در بخش های ویژه (CCU,ICU) بستری و مورد معالجه قرار گرفتند.

مدیرگروه زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: از آنجایی که مادران با سوء مصرف مواد نیازمند خدمات پزشکی و مددکاری خاص می باشند، بیمارستان روحانی بابل به عنوان تنها مرکز دولتی تخصصی و فوق تخصصی زنان و زایمان در شهرستان بابل در  ۶ ماهه اول سال ۱۳۹۶ پذیرای ۱۲ مادر باردار با سوء مصرف مواد بوده است که مورد معالجه و یا زایمان قرار گرفته اند.

وی اضافه کرد: در ۶ ماهه نخست سال علاوه بر اینکه ۷۵۰ مادر باردار پرخطر در بخش زایشگاه این بیمارستان مورد پذیرش و درمان قرار گرفتند ، ۳۹۰ مادر پرخطر نیز در بخش مادرهای پرخطر این مرکز بستری و با حال عمومی خوب ترخصی شدند.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=69661

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.