تاریخ ارسال : ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت : ۱۹:۰۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

پراید رکورد دار تصادف با عابران پیاده در مازندران

مدیر کل پزشکی قانونی استان گفت: آمارها نشان می دهد در چهار ماهه سالجاری،تعداد۶۸نفر (۴۶ مرد و مابقی زن )از عابرین پیاده در بر اثر تصادفات رانندگی جان باختند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل هفتدرصد کاهش داشت .

ارسا

به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان مازندران، علی عباسی مجموع آمار تلفات حوادث رانندگی در چهار ماهه سالجاری را  ۲۰۵ اعلام کرد و افزود: ۳۳درصداز کل تلفات حوادث رانندگی در این چهار ماههعابرین پیاده هستند.

تفکبک علت فوت
این مقام اجرایی استان ۵۳درصد از علت فوت عابرین راشکستگیهای متعددو ۴۴ درصد را ضربه به سر ، ۳درصد خونریزیدانست و اظهار داشت: بیشترین گروه سنی عابرانی که در حوادث رانندگی کشته شدند، افراد بالای ۶۱ سال با ۳۸درصد قرار دارند.

بیشترین ماه

ایشان با اشاره به متاهل بودن۷۶درصد از کشته شدگان گفت : تیر ماه  با ۲۴ درصد و خرداد ماه با ۱۸درصد بیشترین ماهی بود که این اتفاق در آن به ثبت رسید.

نکا تنها شهر بدون فوتی  عابرین
عباسی ضمن بیان اینکه بالاترین آمار فوتی های عابران پیاده درشهرستان‌های بابلبا۱۴ ،  ساری با ۹و چالوس با ۸ مورد به ترتیب بیشترین فوتی در آن به ثبت رسید . ضمن اینکهشهرستان  نکا تنها شهری است که  هیچ موردی از فوتی عابرین گزارش نشده است.

۳۹درصد وسیله درگیر با عابرین  پرایدهستند

مدیر کل پزشکی قانونی استان بیشترین نوع وسیله درگیر با عابرین پیاده را ۷۵ درصد خودروی سواریدانست و افزود : از این تعداد  پراید با ۳۹درصد و  سمند با ۱۶ درصد به ترتیب بیشترین رکورد را به ثبت رساندند.

۳۲درصد از کشته شدگان عابرین بیسواد هستند

وی در خصوص تحصیلات متوفیان عابران پیاده  اظهار داشت: تعداد ۲۲ نفر معادل ۳۲درصد از کشته شدگان بیسواد ، ۲۴ درصد در مقطع ابتدایی ، ۲۲ درصد راهنمایی ، ۱۰درصد دیپلم ،  ۵ درصدلیسانس  ، ۴ درصد دبیرستان و  ۳ درصدفوق دیپلم هستند .

این مقام اجرایی استان در خصوص افزایش سن سالمندی خاطر نشان کرد:این افزایش ایجاب می کند رانندگان در هنگام رانندگی توجه و دقت بیشتریبه عابرین  ، بخصوص عابرین سالمند داشته باشند.چرا که سالمندان به علت وجود مشکلات مفصلی اسکلتی و در نتیجه تحرک و عکس العمل کند نمی توانند خود را هنگام حوادث رانندگی از مهلکه نجات دهند.و از طرف دیگر به علت بیماریهای مزمن پوکی استخوان میزان شکستگی و در نتیجه بستری در بیمارستان افزایش می یابد که این خود ریسک مرگ و میر را در سالمندان بالا می برد.

 

خروج

 

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=23177

برچسب ها:
, , , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.