تاریخ ارسال : ۰۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۱۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

پرونده برادر ریاست جمهور چه شد؟/ جایزه انتهاء خدمات میلیاردی!/ مجوز دولت برای خرید خودروی مورد علاقه پوتین

سرویس سیاست مشرق – روزنامه ها در لابه لای گزارش ها و سرمقاله ها، قسمتی از صفحات خود را به خبر ها روزهای گذشته یا خبر ها مخصوص اختصاص می دهند که مشرق در ادامه به آنان اشاره می کند.

********

کیهان

سواد حقوقی شما شاهکار بود لطفاً وارد مباحث فنی برجام نشوید

««آقای بعیدی نژاد! کشور از ناتوانی سواد حقوقی شما در نگارش متن برجام برخوردار گردید. لطفاً وارد مسائل فنی اتمی نشوید!».

رجانیوز در عکس العمل به اظهارات اخیر یک عضو تیم مذاکره کننده درج کرد: حمید بعیدی نژاد اخیراً در دومین سالگرد اجرای برجام، به مساله رآکتور آب سنگین اراک پرداخته و مدعی شده است: محافظت ماهیت آب سنگین رآکتور اراک و پیشرفته سازی آن از مهمترین نتیجه های و افتخارها برجام برای ماست!

  بعیدی نژاد مسئول تیم کارشناسی گفتگوها اتمی موظف بود که در ایام گفت وگوها، به تیم مذاکره کننده در نگارش متن برجام کمک نماید تا ثمره پایانی گفتگوها متنی باشد که یک توافق خوب را رقم بزند.

نتیجه اما بسیار متمایز بود! چون که متن نگارش شده برجام به میزانی مفتضح بود که حتی در مکانیزمی عجیب و بی سابقه، در صورت شکایت ایران به نقض عهد طرف مقابل تمامی تحریم ها بر علیه ایران برمی گشت! به همین جهت است که این روزها خواهید دید وزارت امور خارجه در مقابل نقض واضح برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ توسط آمریکا کاری به غیر از توئیت زنی توان ندارد انجام دهد!

حال با این سابقه، ریاست پیشین تیم کارشناسی اتمی این بار پا به عرصه فنی گذاشته و مدعی محافظت ماهیت آب سنگین رآکتور اراک شده و آن را افتخار برجام نامیده است اما این مدعا پیش تر توسط دکتر فریدون عباسی ریاست پیشین سازمان انرژی اتمی- دانشمندی که موساد در ترورش ناکام ماند و سناتور آمریکایی دلواپس کاهش فشار احتمالی بر روی وی بود- جواب داده شده بود.

دکتر فریدون عباسی در این زمینه می گوید: اینها آمدند و به دستاویز گفتگوها دست خودشان را تهی کردند. یکی هم مأمور می شود که بیاید و در تلویزیون بگوید آقا! این دانشمند و فلان است، نگاه کنید دارد چه می گوید. ما پلوتونیم را زیر یک کیلوگرم آورده ایم. یا می گوید ماهیت آب سنگین را محافظت کرده ایم، چون قصد دارند جواب فرمایش های مقام معظم رهبری را بدهند. راست نمی گویند. رآکتور آب سنگین یعنی سوخت طبیعی. اگر سوخت غنی گردید، دیگر این رآکتور، رآکتوری نیست که ماهیت آب سنگین داشته باشد. با آب معمولی هم می شود این را بحرانی کرد و بالا آورد و به قدرت رساند. برای چه داری آب سنگین می ریزی و گران تر درمی آوری؟

برای چه داری آب سنگین می ریزی و گران تر درمی آوری؟وقتی می خواهی بازطراحی کنی، جوری بازطراحی کن و گام های سوخت را طوری بگذار که با آب معمولی کار کند. مریضی آب سنگین در آن بریزی؟ منحصرا چون می خواهی بگویی ماهیت آب سنگین را محافظت کرده ام به مردم کذب می گویی؟ این رآکتور آب سنگین نیست. رآکتور وقتی با سوخت طبیعی کار می کند یا زمانی که باید در آنجا گرافیت بگذارند، باید با آب سنگین کار کند. پس خواهید دید کشور از تجربه ساخت رآکتور اراک بی بهره گردید و تا سال ها توان ندارد در پروژه رآکتورهای قدرت به بومی سازی فکر کند و به این صورت کشور را عقب انداختند.

 

دولت مدعی قانون و شفافیت ۸۰ درصد قانون بودجه را اجرا نکرد!

تعداد شرکت های دولتی زیان ده، در سال ۹۵ ۱۸برابر حدس بودجه بود.

درحالی که مسئولان ارشد دولت، سال ۹۵ را سال رشد و رونق اقتصادی اعلام کرده بودند، گزارش تفریغ بودجه از تشدید زیان دهی شرکت های دولتی در این سال حکایت می کند.

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری دانشجو درحالی که در قانون بودجه سال ۹۵، تنها برای ۹ شرکت دولتی زیان حدس شده بود، در انتهاء سال ۱۵۳ شرکت دیگر نیز زیان ده گردیدند.
طبق گزارش تفریغ بودجه ۹۵، مراجع تحقق یافته شرکت های دولتی ۶۵۲ هزار میلیارد تومان بوده که ۷۵ درصد آن برابر ۴۹۰ هزار میلیارد تومان صرف هزینه های جاری و تنها ۱۶۰ هزار میلیارد تومان در بخش سرمایه ای به استفاده فرا رسیده است.

در قانون بودجه ۹۵، تعداد ۹ شرکت دولتی تحت عنوان شرکت زیان ده درج شده بود و برای جبران زیان این ۹ شرکت ۱۵۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده است. این درحالی است که در انتهاء سال گذشته ۱۵۳ شرکت علاوه بر ۹ شرکت ذکر شده زیان ده شده اند. براین مبنا ۲۱۵ میلیارد تومان از بودجه عمومی برای جبران زیان آنان لحاظ شده است.
یادآور می شود گزارش تفریغ بودجه ۹۵، علاوه بر این نشان دهنده تخلف ۱۶ هزار میلیاردی وزارت نفت و ۳۷۰ میلیارد تومانی پالایش و پخش، تخطی ۸۰ درصدی دولت در اجرای احکام، کسری تراز عملیاتی ۶۳ هزار میلیارد تومانی و پرداخت ۱۵۰۰ میلیارد تومان زیان شرکت های دولتی است.

به گفته ریاست دیوان محاسبه های تنها ۲۰ درصد احکام بودجه ۹۵ اجرایی شده است. سؤال اینجاست که به چه سبب لایحه بودجه ای که دولت و مجلس ماه ها صرف بررسی و تصویب آن می کنند سرانجام ۸۰درصد آن اجرایی نمی شود؟

سؤال اینجاست که به چه سبب لایحه بودجه ای که دولت و مجلس ماه ها صرف بررسی و تصویب آن می کنند سرانجام ۸۰درصد آن اجرایی نمی شود؟بنابر گزارش دیوان محاسبه های، تنها ۷ درصد از مراجع یارانه ای وصول شده (از محل اصلاح قیمت  حامل های انرژی) به تولید و تندرستی اختصاص یافته است.
مشی توأم با حیرت دولت در عدم اجرای ۸۰ درصد احکام قانون بودجه، و صرف ۷۵ درصد بودجه شرکت ها و دستگاه های دولتی در هزینه های جاری (در مقابل هزینه ۲۵ درصدی برای سرمایه گذاری) و عدم واریز ۱۴ هزار میلیارد تومان از درآمدهای نفتی به خزانه، این سوال را پیش می کشد که اساساً قانون بودجه با چند ماه وقت از نمایندگان، برای چه تدوین می شود؟ برای اجرا نشدن؟ و با این حال به چه سبب ریاست جمهور مدام شعار شفافیت می دهد؟

 

تیتر زدیم «هرچه تهران بگوید» اما روی سخن موگرینی حساب نکنید!

مدیر یک روزنامه زنجیره ای می گوید برای رهایی برجام نمی شود روی اتحادیه اروپا حساب باز کرد.

منصور مظفری مدیر مسئول روزنامه آفتاب یزد در صحبت با آریا گفت: سیاست های تخریبی آمریکا، برجام را تحت تاثیر قرار می دهد و بر سرمایه گذاری های پسابرجام تاثیرات منفی خواهد گذاشت.
وی در اظهاراتی متناقض ابتدا گفته است: «برجام یک دستاورد حیثیتی برای اتحادیه اروپاست و بر مبنای آن رزمایش می دهند که توانستند یک چالش جهانی که بعضی کشورها ۱۲ سال درگیر آن بودند را حل و فصل کنند. کشورهای اروپایی برای محافظت برجام بسیار مصر می باشند و به لحاظ حیثیتی برای اتحادیه اروپا اهمیت دارد و در این راستا به آمریکا اخطار داده اند و اعلام نموده اند که اگر آمریکا از برجام خارج شود اتحادیه اروپا اجرای برجام را ادامه خواهد داد.»

»اما در ادامه درخصوص نقش اتحادیه اروپا در محافظت برجام گفت: «کشورهای اروپایی در برجام در پی منفعت های خود می باشند و به صورت کامل آمریکا را رها نمی کنند و متمایل به ایران گردند. آنان حالا بر روی برنامه موشکی ایران معطوف شده اند که اصلا و ابدا قابل مذاکره نیست. برنامه موشکی ایران رویکرد تهاجمی ندارد و یک برنامه تماما تدافعی است اما اروپایی ها گوشزدهایی را مطرح می نمایند تا درخصوص برنامه موشکی کشورمان وارد مذاکره گردند و برجام را به شکل دیگری دور بزنند بنابراین نمی شود بر روی اتحادیه اروپا حساب باز کرد.»!
»! اقرار اخیر مدیر روزنامه آفتاب یزد در حالی است که این روزنامه ۲۵ مهر سال کنونی در تیتر و تصویری بزرگ از موگرینی نوشته بود: «هرچه تهران بگوید / موضع گیری صریح اتحادیه اروپا درخصوص طرح برجام ثانویه و هرگونه مذاکره پسابرجامی.»

 

اصلاح طلبان: مسئولان ناکارآمد دولت مردم را ناراضی می کنند

»نایب ریاست شورای شهر تهران گفت: نیروهای توانمندی وجود دارند که توان دارند زیادی از مشکلات جامعه را حل نمایند ولی ریاست جمهور کابینه خود را منحصرا به کارشناسان مرکز تحقیقات استراتژیک که با وی کار می کردند، سپرده است.

سیدابراهیم امینی در نشست اصلاح طلبان قزوین اضافه کرد: اگر کسی که آمده نااهل است، نباید مصالح عمومی را به علت ارتباطات عاطفی و آشنایی یک فرد ندید گرفت.

وی اضافه کرد: زیادی از مسئولان باعث ناامیدی مردم در جامعه گردیدند که زنگ خطر را برای اصلاح طلبان به صدا درآورده است.

وی گفت: حوادث اخیر زنگ خطری بود که اگر برنامه و شعاری داده شده باید اجرا شود، چون مردم چینش نیروها و اجرای برنامه ها را در ریاست جمهور و اعضای شوراها کاوش می کنند.
علیخانی عضو دیگر شورای شهر تهران نیز با بیان اینکه بعضی از مدیریت ها باعث ناامیدی مردم می گردند درحالی که می توانستند خوب تر عمل کنند، اضافه کرد: با این رای از دولت توقع ها بسیار بالا بود اما توقع ها پژوهشگر نشد و اعتراض ها در بعضی شهرها به کارکرد خودی ها که مردم را ناامید کردند، بازمی شود.

محمد علیخانی اضافه کرد: وقتی مردم ناامید گردند و توقع ها آنان برآورده نشود مثل حوادث اخیر را باید شاهد باشیم.

وی دنبال کرد: اصل اعتراض را همه قبول داریم اما اعتراض های اخیر به خراب کردن و به قتل رسیدن بعضی منتج گردید که دود آن در نهایت به چشم مردم رفت.

یادآور می شود اصلاح طلبان قبل از این، دولت روحانی را رحم کرایه ای خود معرفی کرده اند.

۵ درصد خوب و ۷۶ درصد ضعیف نتیجه نظرسنجی در مورد گفت وگوی روحانی

نظرسنجی حسام الدین آشنا مشاور ریاست جمهور نشان می دهد منحصرا ۵ درصد مردم از گفت وگوی تلویزیونی روحانی راضی بوده اند.

به نوشته روزنامه بهار، مشاور ریاست جمهور همزمان با گفت وگوی تلویزیونی روحانی، به نظرسنجی از مردم پرداخت. نتیجه نظرسنجی به صورت عجیبی شوکه کننده بود. تنها ۵ درصد مردم از این اظهارات راضی بودند. ۱۹ ۱۹ درصد به گزینه متوسط رای دادند و ۷۶ درصد شرکت کنندگان این گفت و گو را بسیار ضعیف بررسی کردند.

نظرسنجی مانندی نیز در اکانت توئیتر سایت جماران مطرح گردید که با کمی اغماض به شکلی دقیق همین نتیجه های تکرار گردید.

اشتباه گفت و گو کننده در نپرسیدن سؤالات با اهمیت برای مردم نباید باعث می گردید تا گفت و گو شونده مجال سخن گفتن در آن باره را از دست دهد و اصلا و ابدا توجیه شایسته ای برای این غفلت نیست. آشنا در انتها با

آشنا در انتها باتوئیتی خطاب به مردم، درج کرد: «تلاش می شود که ریاست جمهور – نه منحصرا شخص ریاست جمهور- وارد سطح تازه ای از قرار گرفتن در قاب تلویزیون شود. گفت و گو خبرنگار قصد دارد نه منحصرا مجری! اگر برنامه زنده است باید تعاملی تر باشد. نزدیک شدن به استانداردهای گفت وگویی و استفاده از فناوری های تعاملی در برنامه های آتی دنبال خواهد گردید.»

 

از بودجه هزار میلیارد تومانی اشتغال چه قدر اختصاص یافت؟!

«»«در بودجه سال ۹۶، هزارمیلیارد تومان برای ایجاداشتغال اختصاص یافته بود، اما تاحالا یک ریال از این ارزش هم اختصاص نیافته است.»

»عضو کمیسیون شوراها و سیاست داخلی مجلس ضمن بیان این مطلب در صحبت با سایت الف گفت: سال گذشته در هنگام تصویب لایحه بودجه سال جاری در مجلس، در تبصره ۱۸ ردیف بودجه، مبلغ هزار میلیارد تومان برای ایجاداشتغال تخصیص داده گردید اما طبق اطلاعاتی که ما داریم تاحالا یک ریال از این مبلغ برای اشتغال تخصیص داده نشد.

««بی مقدار» نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: وقتی دولت قانون مصوب مجلس را اجرا نمی کند، تبعات منفی آن برای همه مردم است.
بی مقدار با بیان اینکه نمایندگان به کارکرد دولت و ریاست جمهور معترض می باشند، اضافه کرد: ما خواستار اجرای دقیق قانون و بخصوص لایحه بودجه از سوی قوه مجریه هستیم. اینجانب بهمراه بعضی از نمایندگان تذکری خطاب به ریاست جمهور امضاء کردیم که به چه سبب برای ایجاداشتغال اقدامی نمی شود.

به گفته این نماینده تذکر ذکر شده از تریبون مجلس قرائت خواهد گردید.

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از الف، طبق این گزارش و اعلام نمایندگان مجلس بودجه اشتغال سال کنونی و حتی سال های گذشته تخصیص نیافته ودر بودجه ۹۷ رؤیاهای خوشایندی برای اشتغال شده است اما تحقق مراجع مورد احتیاج برای اشتغال خود عامل کلیدی ایجاد شغل در سال آینده می باشد. فعلا مراجع ذی ربط به افزایش نرخ حامل های انرژی حذف شده است و ۱۷ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان آن نیز ابهام آمیز است. از طرف دیگر با توجه به تحقق کامل نیافتن بودجه های عمرانی در سال های اخیر، بودجه ۶۰ هزار میلیاردی عمرانی برای اشتغالزایی نیز چندان قابل حدس نیست.

 

شرق: حدس برجامی در مورد نرخ ارز بالعکس از آب درآمد

یک روزنامه حمایت کننده دولت با اشاره به بی تدبیری های مسئولان دولتی اقرار کرد روند رخدادهای اقتصادی بعد از برجام، برخلاف حدس ها بوده است.

روزنامه شرق درج کرد: بعد از به نتیجه رسیدن توافق برجام، گمان این بود که کنسل تحریم ها باید ارائه ارز را افزایش دهد و بنابراین نرخ ارز نزولی شود. در نظریه تساوی قدرت خرید، این یک اصل است که کاهش تورم، افزایش قدرت پول ملی را بهمراه خواهد داشت. بر طبق اعلام نظر مسئولین، تورم کاهش یافته و تک رقمی شده است پس باید پول ایران در مقابل دلار تقویت شود؛ یعنی نرخ ارز کاهش یابد. با توجه به مطالب گفته شده باید نرخ ارز بعد از کنسل تحریم ها کاهش می یافت، اما بالعکس شاهد رشد نرخ ارز هستیم. بعد از کنسل تحریم ها امیدواری به طبیعی شدن روند نقل و جابه جایی ارز و شکل گیری نرخ ها در نظام ارائه و درخواست ها و حتی تک نرخی شدن آن بالا رفت. درآن مقطع نرخ دلار مبادلاتی دوهزار و ۹۰۰ تومان تعیین شده بود چراکه به احتمال زیاد مسئولین بانک مرکزی گمان می کردند در فضای پسابرجام، نرخ ارز کاهش یابد و با این اتفاق مثبت، بانک مرکزی توان دارد ارز را تک نرخی کند اما این روزها که نرخ ارز در حال ثبت رکوردهای تازه است، این نگرانی وجود دارد که با ادامه روند افزایش نرخ دلار، واردات در کشور گران شده و همین امر باعث رشد تورم شود. نمی شود از اثرگذاری روند افزایش نرخ دلار بر واردات و رشد تورم صرف نظر کرد.

اینکه هم حالا نرخ ارز بالا می رود، توان دارد علل متعددی داشته باشد. یکی اینکه دولت قصد دارد کسری بودجه را جبران کند؛ به جای اینکه پول چاپ کند. تورم این کار کمتر از چاپ پول است که البته مسئولین دولت، این مساله را تکذیب می کنند. دکتر روحانی موفق شده تورم را به زیر ١٠ درصد برساند و آن را تک رقمی کند و به احتمال زیاد تیم اقتصادی دولت می دانند این رشد بهای ارز حتی برای پرکردن بعضی کسری ها، توان دارد این دستاورد دولت یعنی تورم تک رقمی را دچار مشکل کند.

طبق معمول یکی از راهکارهایی که دولت با آن توان دارد باعث کاهش نرخ دلار شود، ورود دلار به بازار است. اگر به روند افزایش نرخ دلار در ماه های اخیر بنگریم، رویت می کنیم روزهای نخست شهریور، دلار روندی افزایشی یافت و از سه هزارو ٨٠٠ تومان فراتر رفت. حدود یک ماه بعد، در اواسط مهر، نرخ دلار به چهار هزار تومان رسید. افزایش نرخ دلار منحصرا بازار آزاد را تحت اثرگذاری قرار نداده، لکن نرخ ارز دولتی نیز در این مدت نوساناتی داشته است. تا جایی که در یک ماه پیش متناوب افزایش نرخ را تجربه نموده است.

خراسان

مجوز دولت برای خرید خودروی مورد علاقه پوتین

با توجه به نیازهای امدادی کشور و کاهش عارضه های جانبی در حوادث غیرمترقبه، یک مسئول ارشد اجرایی با ارسال ابلاغیه ای به رحمانی فضلی، اعلام نموده است حسب موافقت کابینه، وزارت کشور مجاز است برای پرداخت ۹۰ میلیارد ریال بابت خرید ۱۳ دستگاه خودروی خاص “ترکول” (با توجه به نیازهای امدادی کشور و کاهش عارضه های جانبی در حوادث غیرمترقبه، یک مسئول ارشد اجرایی با ارسال ابلاغیه ای به رحمانی فضلی، اعلام نموده است حسب موافقت کابینه، وزارت کشور مجاز است برای پرداخت ۹۰ میلیارد ریال بابت خرید ۱۳ دستگاه خودروی خاص “ترکول” (که پوتین از آن برای قطب نوردی و حضور در منطقه های صعب العبور یخی استفاده می کند) با خصوصیت هایی چون استفاده از لاستیک نوع فشار پایین، امکان شناوری کامل در آب و حرکت در شیب و گذر از چاله اقدام نماید.

عاقبت عجیب مقاوم سازی ۲ مدرسه بعد از زمین لرزه سال ۱۳۹۱

طبق گزارش روزهای اخیر یکی از معاونان ریاست جمهور با اشاره به این که اختلافاتی در اجرا و تفسیر قرارداد ذی ربط به مقاوم سازی دو مدرسه عارضه دیده از زمین لرزه ورزقان (که مرداد سال ۱۳۹۱ در استان آذربایجان شرقی رخ داد) و مقاوم سازی یک خوابگاه دخترانه در این شهر میان آموزش و پرورش و پیمانکار ذی ربط، پیش آمده است، خواستار تصمیم گیری دولت در این باره شده که بر این اساس، قطعی شده است این مبحث توسط شورای عالی فنی سازمان برنامه و بودجه، داوری شود.

ایران

معاون پارلمانی سپاه:  ابلاغیه رهبری در مورد واگذاری ها را ندیده ام

محمدصالح جوکار، معاون پارلمانی  سپاه در صحبت با اعتمادآنلاین از فرمان رهبری مبنی بر واگذاری بنگاه های اقتصادی این نهاد ابراز بی اطلاعی کرد و گفت: «من نتوانستم به چنین ابلاغیه ای دسترسی پیدا نمایم و آن را ندیدم.» » او با بیان اینکه «من نمی دانم این خبر که شما می گویید وزیر دفاع اعلام نمود از کجاست»، گفت: «بحث این است که این خبر می گوید سپاه و ارتش فعالیت اقتصادی دارند که جای سؤال است؟! به طور مثال قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در پروژه های دولتی شرکت می کند اما نه پول می گیرد و نزدیک به ۳۰ هزار میلیاد از دولت طلب دارد با این حال پروژه ها را انجام می دهد. پروژه هایی که سپاه دارد، اقتصادی نیست و درآمدزایی ندارد که بخواهد از آن استفاده نماید.» » وزیر دفاع قبل از این در صحبت با «ایران» اطلاع داد که مقام هبری فرمان دادند سپاه و ارتش بنگاه های اقتصادی خود را واگذار نمایند.
 

استقبال پنتاگون از «توقف» مقابله قایق های ایران با امریکا در خلیج فارس

مقامهای نظامی ایالات متحده گفته اند پنج ماه است که نیروهای ایران با نیروهای امریکایی در خلیج فارس مقابله نداشته اند. تا اوایل تابستان مورد ها متعددی از مقابله های دریایی بین نیروهای این دو کشور در خلیج فارس گزارش شده بود. به گزارش شلمچه نیوز به نقل از بی بی سی، پنتاگون از این توقف مقابله ها استقبال کرده است. ژنرال «ژوزف ووتل»، فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ارتش امریکا  به خبرنگارانی که همراه او به خاورمیانه عزیمت کرده اند، گفته است که شاید توقف این مقابله ها «به خاطر این بوده که ما آمادگی مان را نشان داده ایم و اینکه این [رویارویی ها] قابل تحمل نیست و ارتش های حرفه ای چنین کارهایی نمی کنند.»

درخواست محافظت ایران در لیست سیاه «اف ای تی اف»

»رئیس کمیته ارتباطات بیگانه مجلس نمایندگان امریکا در ادامه سیاست های کینه توزانه واشنگتن بر علیه ایران در نامه ای به وزیر خزانه داری این کشور، خواستار حفظ  اسم ایران در لیست سیاه گروه مخصوص اقدام مالی گردید. به گزارش شلمچه نیوز به نقل از ایسنا، «اد رویس» در نامه خود با تکرار مدعیات امریکا، ایران را به پولشویی و پشتیبانی مالی از تروریسم متهم نمود و مدعی گردید که این فرصتی است برای پشتیبانی از مردم ایران در مقابل نظامی که در منطقه خاورمیانه بی ثباتی را گسترش می دهد. گروه مخصوص اقدام مالی  (FATF)  یک سازمان بین دولتی است که در سال ۱۹۸۹ با ابتکار گروه جی۷ با توجه به سیاست های توسعه برای مقابله با پولشویی تأسیس گردید. این سازمان در سال ۲۰۰۱ به عمل در مقابله با تأمین مالی تروریسم گسترش یافت. دبیرخانه FATF در مقر سازمان مشارکت اقتصادی و توسعه در پاریس مستقر است.

 

مولاوردی: هنوز منتظر جواب به تقاضای بازدید از بازداشتگاه ها هستیم

دستیار مخصوص ریاست جمهور در حقوق شهروندی گفت: هنوز منتظر هستیم اذن بازدید از بازداشتگاه ها را به ما بدهند. شهیندخت مولاوردی در صحبت با ایسنا، با بیان اینکه «ما تقاضای بازدید از بازداشتگاه ها را ارائه کرده ایم» گفت:  هنوز منتظر هستیم که به تقاضای ما جواب بدهند. وی اضافه کرد: شنیده ام کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس ۸ بهمن از بازداشتگاه ها بازدید خواهد داشت، ولی ما همچنان دنبال جواب به تقاضای خود هستیم.

آرمان

بازداشت دختر زورگیر در کهگیلویه و بویراحمد

شنیده گردید که فرمانده انتظامی کهگیلویه گفت: شهروند دهدشتی با در دست داشتن مرجوعه قضائی مبنی بر اینکه دختری ۱۵ ساله با تیپ و قیافه مردانه با خودروی وی سوار شده و بعد از گذشت مدت زمانی در جاده برون شهری، با حضور سه پسر جوان دیگر از وی اخاذی کرده، به پلیس آگاهی کهگیلویه مراجعه کرد. سرهنگ جهان دیماز اضافه کرد: به سرعت مبحث بدون اتلاف وقت در دستور کار مامورین پلیس آگاهی شهرستان جای گرفت. وی گفته بود: مامورین پلیس آگاهی این شهرستان با بررسی های دقیق مبحث را پیگیری کردند. وی عنوان نمود: پنجشنبه شب اشخاص مد نظر پلیس (پسر و دختر) با یک دستگاه خودروی پیکان با شیشه های دودی در شهر دهدشت شناسایی و دستگیر گردیدند. سرهنگ دیماز تصریح نمود: بعد از بررسی های صورت گرفته از متهمان نسبت به این مبحث اعتراف کرده و با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی گردیدند. وی ابراز داشت همچنان کوشش برای بازداشت دو نفر دیگر از اعضای این گروه ادامه دارد.

نظر ابطحی در مورد احمدی نژاد

شنیده گردید که یک عضو مجمع روحانیون مبارز عنوان نمود: باور من این است که احمدی نژادی ها یقین دارند مجوز نمی گیرند. دوز توهم باید بالا باشد که گمان کنند معترضان قصد برگشت به احمدی نژاد را دارند. محمدعلی ابطحی در توئیت خود درج کرد: باور من این است که احمدی نژادی ها یقین دارند مجوز نمی گیرند که تقاضای مجوز تجمع اعتراضی کرده اند. وقتی معترضان شعار گذر از اصولگرایی و اصلاح طلبی می دهند و قصد گذر از روحانی و خاتمی دارند، خیلی دوز توهم باید بالا باشد که گمان کنند معترضان قصد برگشت به احمدی نژادی ها را دارند.

شلیک بی سبب به شهروند ایرانی تبار

شنیده گردید که ویدیوی تعقیب و گریز خودرو یک ایرانی- آمریکایی به اسم بیژن قیصر و به قتل رسیدن او به دست پلیس آمریکا که جدیدا منتشر گردیده مورد توجه واشنگتن پست قرار گرفته است. ویدئو نشان می دهد که پلیس پارک های آمریکا – که یک نهاد فدرال است – عصر دوشنبه ۲۷ نوامبر ۲۰۱۷ (حدود دو ماه پیش) دو بار خودروی قیصر، ۲۵ ساله، را در کنار جاده متوقف می کند ولی او ناگهان از صحنه می گریزد. دفعه سوم که خودرو در یک ناحیه مسکونی ملزم به توقف می شود، مامور پلیس از خودرو خود پیاده می شود و در شرایطی که به نظر می آید شیشه در طرف راننده خودرو قیصر پایین نیست و فعل و انفعالی بین او و مامورین رخ نمی دهد، به سمت راننده شلیک می کند. علاوه بر این به نظر می آید وقتی خودرو مقداری به جلو حرکت کرد، مامورین پنج گلوله اول را شلیک می کنند. ویدئو نشان می دهد که هر بار خودرو مقداری حرکت می نماید مامورین چند تیر دیگر شلیک می کنند. در نهایت جیپ آقای قیصر در حاشیه خیابان به حالت نیمه واژگون متوقف گردید. وکیل خانواده قیصر به روزنامه واشنگتن پست گفته مدارک پزشکی نشان می دهد که چهار گلوله به ناحیه سر و یک گلوله به مچ اصابت نموده است.

کنسل کنسرت بنیامین برای ۳ نفر

شنیده گردید که مدیرکل ارشاد کرمان حول برگزار نشدن کنسرت بنیامین بهادری گفت:گروه بنیامین پیشتر برای اجرا اقدام به اخذ مجوز به تعداد پنج نفر از این اداره کل کرده بودند. محمدرضا علیزاده با بیان اینکه این گروه اسم پنج نفر را به عنوان خواننده و نوازنده اعلام کرده بود، گفت: مجوز اجرای این کنسرت در کرمان از طریق اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر گردید. وی دنبال کرد: شب چهاشنبه این گروه اعلام می نماید قرار است سه نفر دیگر به عنوان نوازنده به گروه اضافه گردند. وی گفت: امکان اخذ استعلام در این زمان اندک برای سه نوازنده دیگر در این کنسرت فارغ از اینکه زن یا مرد باشند وجود نداشت.

پرونده برادر ریاست جمهور چه گردید؟

شنیده گردید که ریاست کمیسیون تعلیم و تحقیقات مجلس با اشاره به آخرین وضع پرونده تحصیلی حسین فریدون برادر ریاست جمهور، گفت: کمیته ای که مسئول پیگیری این مبحث بود گزارش خود را به کمیسیون ارائه نموده است. محمد مهدی زاهدی اضافه کرد: در بعضی از مورد ها این گزارش اشکالاتی وجو دارد که باید رفع شود. نماینده مردم کرمان در مجلس تصریح نمود: گزارش پایانی در مورد پرونده تحصیلی حسین فریدون هنوز در کمیسیون پایانی نشده است. ریاست کمیسیون تعلیم و تحقیقات مجلس گفت: در روزهای آتی این گزارش پایانی و در صحن کمیسیون قرائت می شود.

 

آصفی کناره گیری داد

شنیده گردید که ستاد سازگاری جام جهانی ۲۰۱۸ در ایران از اوائل سال جاری در ایران و به ریاست حمیدرضا آصفی تشکیل گردید. در آخرین جلسه این ستاد هم بودجه بسیار خوبی به تیم ملی ایران اختصاص یافت و بلیت ها برای طرفداران ایرانی راحت تر از گذشته به فروش رفت و از تمام سکوهای اختصاص یافته به ایران استفاده حداکثری گردید. علی رغم این برنامه ریزی ها، مدت زمان زیادی از برپایی آخرین جلسه ستاد جام جهانی می گذرد و ریاست این ستاد حاضر به شرکت در نشست ها نیست. آصفی از حدود چندین هفته قبل و به علل نامشخصی، استعفای خود را از ریاست این ستاد و سمت مشاور ریاست فدراسیون فوتبال در اختیار مهدی تاج قرار داده اما هنوز با آن موافقت نشده است. تاج قبل از پذیرفتن استعفای آصفی، خواهان برپایی جلسه و حل مشکلات شده که تاحالا این جلسه برگزار نشده و آصفی هم حاضر به باز پس گیری استعفای خود نیست.

جایزه انتهاء خدمات میلیاردی!

شنیده گردید که ریاست فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: موردی داشتیم که جایزه انتهاء خدمات یک میلیارد و ۲۰۰ میلیونی دریافت کرده، با این حساب کسی که یک میلیون و ۱۶۰ هزار تومان حقوق می گیرد، چند سال باید کار کند تا یک میلیارد تومان شود. حمیدرضا حاجی بابایی با اشاره به اینکه در سال آینده ۶۰ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی مدنظر داشته شده است، گفت: در تبصره ۱۸ وادار گردیدیم ۱۷ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان رشد بنزین را حذف نماییم تا ناگزیر بیشتر از ۱۰ هزار میلیارد تومان از طریق بودجه های عمرانی برای اشتغال مدنظر داشته شود. وی با بیان اینکه نباید به بودجه های عمرانی زیاد دل ببندیم، دنبال کرد: قطعی شده سال آینده ۷۵ هزار میلیارد تومان اوراق توزیع شود.

تخم مرغ بازهم گران گردید

شنیده گردید که گزارش های میدانی نشان می دهد نرخ تخم مرغ که طی هفته های اخیر در بازار ثبات یافته و در بعضی منطقه های به ۵۰۰ و در بعضی دیگر از منطقه های نیز به حدود ۴۰۰ تومان رسیده بود، دوباره افزایش یافته و نرخ هر عدد از این محصول، به حدود ۶۰۰ تومان رسیده که سبب این مساله نیز گسترش شیوع مریضی آنفلوآنزا و افزایش جمعیت مرغ های معدومی است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=84905

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.