تاریخ ارسال : ۰۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۷:۵۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

پرونده قضایی برای حادثه برخورد ۲ قطار

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان؛ قاضی آسیابی دادستان عمومی و انقلاب سمنان که از ابتدای وقوع این حادثه به همراه یکی از معاونین و  بازپرس شعبه سوم دادسرای مرکز این استان و همچنین تیم پزشکی قانونی در محل حضور داشته  ضمن ابراز همدردری با خانواده‌های جانباختگان در تشریح آخرین جزئیات این حادثه اظهار کرد:  این حادثه در ۱۰۰ کیلومتری سمنان به وقوع پیوسته و دستورات قضایی لازم برای بررسی علت حادثه صادر شده است.
 قاضی آسیابی در رابطه با آخرین آمار جانباختگان این حادثه نیز گفت: تاکنون ۳۶ جسد از واگن‌ها بیرون آورده شده‌ که حدود ۵ جسد مربوط به قطار سمنان- مشهد و مابقی اجساد از مسافران قطار تبریز-مشهد هستند. 
وی از تشکیل پرونده قضایی و ارجاع آن به شعبه سوم بازپرسی و همچنین صدور دستور قضایی برای شناسایی علت حادثه خبر داد و تصریح کرد: علت حادثه در دست بررسی است و دستورات قضایی لازم صادر شده است.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان با بیان اینکه احتمال خطای انسانی در بروز این حادثه متصور است، تصریح کرد: باید بررسی شود که چرا به قطار سمنان-مشهد، اجازه حرکت داده شده است.
وی ادامه داد:  قطار تبریز-مشهد بالغ بر ۴۰۰ مسافر داشته است که بیش از ۶۰ درصد آن‌ها انتقال داده شده‌اند و مجروحین قطار سمنان-مشهد اکثرا سرپایی مداوا شده‌اند و وضعیت ۱۰۰ نفر از مسافرین دو قطار تاکنون نامشخص است.
قاضی آسیابی با بیان اینکه شناسایی اجساد به دلیل سوختگی صددرصد بسیار دشوار است، گفت: متاسفانه امدادگران به دلیل عمق فاجعه و آتش سوزی زیاد هنوز نتوانسته‌اند وارد یک سالن شوند و احتمال می‌روند با بررسی وضعیت این سالن امار کشته‌ها بیشتر شود.
وی از هماهنگی با پزشکی قانونی برای انجام آزمایش DNA خبر داد و گفت: برای شناسایی هویت برخی اجساد آزمایشات DNA لازم است که در این زمینه هماهنگی لازم با سازمان پزشکی قانونی صورت گرفته تا در اسرع وقت نسبت به این موضوع اقدام شود.
دادستان سمنان در پایان خاطرنشان کرد: عوامل امداد، پلیس، تشخیص هویت، آتش نشانی، اورژانس، هلال احمر و بازپرس شعبه سوم دادسرای مرکز استان سمنان در صحنه حاضر هستند. 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=31373

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.