تاریخ ارسال : ۲۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۱:۵۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

پروژه بیمارستان ولیعصر(عج) اراک ۶۰ درصد توسعه فیزیکی دارد

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از اراک،

مصاحبه تفصیلی خبرنگاران تسنیم استان مرکزی با "حسن طاهراحمدی" ریاست دانشگاه علوم دکتری اراک فرصتی گردید تا خبرنگاران این خبرگزاری مسائل و برنامه‌ها و مشکلات موجود در قسمت بهداشت و معالجه استان را به گفت‌و‌گو بنشینند.

مشروح گفت‌و‌گوی تفصیلی خبرنگاران تسنیم استان مرکزی با "حسن طاهراحمدی" ریاست دانشگاه علوم دکتری اراک در زیر می‌آید:

تسنیم: عملکرد دولت دوازدهم در حوزه تندرستی استان مرکزی و در اراک چه روندی داشته و آیا در وضع شایسته قرار داریم؟

طاهراحمدی: در نقاط متفاوت استان مرکزی که زیادتر آنها درروستاها بوده حدود ۴۰ پروژه بهداشتی به انتهاء دست یافته و درحال بهره‌برداری هست، این پروژه‌ها دربردارنده خانه‌ها ومراکز بهداشت جامع تندرستی، محیط زیست دکتر و پایگاه‌های تندرستی  بوده که در کل استان مرکزی بالغ بر ۴۰ پروژه در انتهاء ۱۰۰ روز دولت دوازدهم به بهره‌برداری دست یافته هست.

تسنیم:یکی از پروژه‌هایی که خبر آن انتشار یافت، بازنمایی اولین مرکز توانبخشی سرطان در غرب کشور بود که در اراک انجام گردید، در این باره توضیح کاملتری را بدهید؟

طاهراحمدی:

با بازدید ازپروژه‌های شهرستان روند خوبی داشته‌ایم، برای نمونه اتاق عمل شهرستان کمیجان در حال ساخت هست و بیمارستان شهرستان خنداب که قبل از این اورژانس آن بازنمایی شده بود بخش‌های آن هم به بهره‌برداری دست یافته و پذیرش مریض دارد و علاوه بر این بیمارستان والفجر شهرستان تفرش به سازی و تعمیر اورژانس آن انجام شده هست.

تسنیم: یکی از پروژه‌هایی که خبر آن انتشار یافت، بازنمایی اولین مرکز توانبخشی سرطان در غرب کشور بود که در اراک انجام گردید، در این باره توضیح زیادتری دهید؟

طاهراحمدی: ساخت‌و‌ساز مرحله دوم بیمارستان آیت‌الله خوانساری تسریع پیدا کرده و در ماه آینده با استعداد ۱۰۰ تخت تکمیل می‌شود، بیمارستان آیت‌الله خوانساری اراک بعنوان صرفا مرکز معالجهی مریض ها سرطانی استان و استان‌های هم‌جوار شمرده می‌شود که حجم ۶۴ تخت را داشت و جوابگوی همه مراجعین نبود و بسیاری از مریض ها مدت‌ها در فرصت انتظار برای  بستری  می‌ماندند، در حال حاضر حجم پذیرش ۱۰۰ درصدی و گاهی تا۱۲۰ درصد را برای بستری دارد که همان طور جوابگوی احتیاج مریض ها منتظر بستری که زیادتر از این رقم هست را ندارد.

تسنیم: یکی از برنامه‌های دانشگاه علوم دکتری در حوزه دوا و فرآورده ها بهداشتی هست، درباره اصالت دوا ها و نظارت بر داروخانه‌ها توضیح دهید؟

طاهراحمدی:

تسنیم: در حوزه تعلیم تا کنون چه کارهایی انجام شده و آیا دانشگاه علوم دکتری اراک از وضع علمی معتبری بهره مند است؟

طاهراحمدی:

یکی از موفقیت‌های ۱۰۰ روزه ما دریافت مجوز هیئت ممیزه دانشگاه علوم دکتری اراک بوده که ۱۵ نفر از اساتید برتر دانشگاه از اعضا هیئت ممیزه می باشند و فعالیت آن در زمینه ارتقا علمی اساتید و دانشگاه از تیپ‌های پایین به تیپ‌های بالاتراست، در حال حاضر تیپ دو هستیم و امید داریم با دریافت مجوز هیئت ممیزه به دانشگاه تیپ یک ارتقا پیدا نماییم.

تسنیم: آیا در کل استان مرکزی آمار پزشکان با مریض ها تناسب و سطح خوبی دارد؟

طاهراحمدی: در سطح استان مرکزی در حدود ۲۰۰۰ نفر دکتر داریم که از این تعداد نزدیک به ۵۵ درصد از آنها در شهر اراک مستقر می باشند و مابقی در سایر شهرستان‌های استان می باشند که عده ای از این جمعیت پزشکان با دانشگاه علوم دکتری، آزاد و عده ای دیگر با همکاران در بیمارستان تهیه اجتماعی مشارکت و پوشش فعالیتی دارند.

در این مدت موخر ۴۶ دکتر متخصص و فوق مهارت را وارد حوزه معالجهی و تعلیمی دانشگاه استان مرکزی کردیم و در بسیاری از شهرستان‌ها با دکتر مقیم مشکل معالجهی آنها رفع گردید.

تسنیم: یکی از پروژه‌های طرح شده لزوم احداث بیمارستان سوانح و سوختگی در اراک هست آیا دراین زمینه کارهایی انجام شده است؟

طاهراحمدی: وجود و لزوم بیمارستان سوانح و سوختگی دراستان مرکزی بسیاراحساس می‌شود، در حال حاضر صرفا قسمت سوانح و سوختگی موجود را در بیمارستان ولیعصراراک داریم، مدیران انرژی هسته ای به دانشگاه علوم دکتری قول مشارکت و کمک در این راستا داده‌اند که بعد از عرضه زمین مورد لازم از سوی دانشگاه علوم دکتری، باقی کارهای ساخت‌وساز با انرژی هسته ای صورت پذیرد و در انتهاء  بیمارستان سوانح و سوختگی تحویل دانشگاه علوم دکتری دهند.

با این هدف دانشگاه در حدود ۵۰۰۰ متر زمین را در اختیار آنها قرار داد ولی متاسفانه پروژه متوقف شده و امید داریم که مدیران انرژی هسته ای هر چه سریع‌تر برای ادامه ساخت بیمارستان سوانح و سوختگی و پرتو هسته‌ای اقدام کنند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=78551

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.