تاریخ ارسال : ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۱۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

پروژه موزه دفاع مقدس استان مرکزی پروژه‌های اولویت‌دار است

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، علی‌اکبر کریمی شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به آثار باقیمانده از دفاع مقدس اظهار داشت: آثار به جا مانده از دفاع مقدس و شهدای ارزشمند ما ذخایر بسیار گران‌سنگی هستند که متاسفانه به‌سبب گذشت زمان خیلی از این آثار در خانه‌ها به تدریج از بین می‌رود کسانی که علاقه، انگیزه و شناخت نسبت به این آثار دارند، پدران، مادران و بستگان شهدا و حتی خود رزمندگان به تدریج از صحنه حذف می‌شوند.

وی افزود: جا دارد که هر چه سریع‌تر این آثار به جا مانده را در فضاهای مناسب به لحاظ فیزیکی نگهداری و جمع‌آوری کنیم و فضایی را به وجود بیاوریم که این آثار در اختیار عموم قرار بگیرد به طور قطع نسل‌های کنونی و نسل‌های آینده به این ذخایر ارزشمند فرهنگی نیاز دارند و جا دارد در این زمینه تلاش و سرمایه‌گذاری بیشتری انجام شود.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: احداث موزه دفاع مقدس و مجموعه فعالیت‌های جانبی که در این موزه برای به نمایش گذاشتن آثار دفاع مقدس و آگاهی‌بخشی به نسل‌های آینده در مورد حقیقت‌هایی که در سال‌های دفاع مقدس بر ایران گذشت و ایثار، شجاعت‌ها و مسائل بزرگی که شهدا آفریدند در چنین محیطی می‌تواند فراهم شود.

کریمی بیان کرد: ما هم به‌عنوان نماینده مردم در خدمت این هدف مقدس هستیم و تلاش می‌کنیم که هرچه سریع‌تر دررابطه با جذب اعتبارات مورد نیاز این پروژه و تسریع در اجرای آن شاهد باشیم که تلاشی که چندین سال است در بنیاد حفظ آثار استان انجام می‌شود به ثمر برسد و دراختیار عموم مردم قرار گیرد.

وی با اشاره پروژه موزه دفاع مقدس استان گفت: این پروژه استانی است و تعبیری که از نشست هفته پیش در تهرالن دررابطه با اولویت‌بندی پروژه‌ها در بیرون شد به این منظور نبود که بخواهد سهمیه‌بندی شود منظور این بود که پروژه‌های اولویت‌دار در سطح استان شناسایی شود.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس وشرای اسلامی عنوان کرد: با توجه به محدودیت‌هایی که در اعتبارات هست و امکان اجرای همه پروژه‌ها به صورت هم‌زمان وجود ندارد با هم‌فکری که همراه نمایندگان مجلس و استاندار انجام می‌شود این اولویت‌بندی حول پروژه‌های مهم و اولویت‌دار استان شکل می‌گیرد که به طور قطع این پروژه هم می‌تواند جزو پروژ‌ه‌های اولویت‌دار استان تلقی شود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=73549

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.