تاریخ ارسال : ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت : ۲۰:۰۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

پزشکان وضعیت جسمانی آیت‌الله طاهری‌شیرازی را بحرانی اعلام کردند

در پی بروز حادثه سکته مغزی، پزشکان بیمارستان نیکان تهران وضعیت جسمی آیت‌الله طاهری شیرازی را بحرانی اعلام کردند.

به گزارش  فارس،‌ آیت‌الله سیدنورالدین طاهری‌ شیرازی، تولیت حوزه علمیه حجت بن الحسن(عج) تهران و از شاگردان برجسته آیت‌الله العظمی بروجردی(ره) ظهر روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت‌ماه جاری، هنگامی که داشت برای اقامه نماز ظهر و عصر مهیا می‌شد سکته مغزی کرد.

وی که امام جماعت مسجد حضرت حجت بن الحسن(عج) است،‌ صبح روز دوشنبه، وضعیت جسمی مناسبی داشت و به امور صندوق قرض‌الحسنه و سایر مراجعات مردمی پاسخ داد اما به یکباره دچار خونریزی مغزی شد و نتوانست نماز ظهر و عصر را در مسجد بخواند.

آیت‌الله سیدنورالدین طاهری شیرازی که متولد ۱۳۰۲ هجری است اکنون نود و سومین بهار زندگی خود را پشت می‌گذارد از اقوام نَسَبی آیت‌الله مکارم شیرازی است و کلاس‌های اخلاقی وی، روزهای چهارشنبه در حوزه علمیه حجت‌بن الحسن(ع) برپا بود. همچنین این استاد اخلاق هر روز پس از نماز ظهر و عصر برای مردم سخنرانی و راهنمایی برای عاشقان طریق الهی بود.

در حال حاضر آیت‌الله طاهری شیرازی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان نیکان تهران بستری است و وضعیت جسمی مناسبی ندارد.

آیت‌الله طاهری شیرازی فرزند مرحوم آیت‌الله سید محمد جعفر و نوه مرحوم آیت‌الله سید محمد طاهر مجاهد از بزرگان و علمای شیراز است. وی از شاگردان و معتمدان آیت‌الله العظمی بروجردی است و ۱۶ سال در محضر این استاد و عالم وارسته به تحصیل پرداخت.

آیت‌الله طاهری شیرازی در سال ۱۳۴۰ به درخواست آیت‌الله بروجردی برای مبارزه با بهائیت شمال تهران در شمیران و چیذر مستقر شد.

خبرگزاری فارس از خداوند متعال برای این عالم فرزانه شِفای عاجل را خواستار است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=16529

برچسب ها:

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.