تاریخ ارسال : ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت : ۰۰:۱۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

پزشکیان: دخترم ماهیانه ۴ میلیون حقوق دریافت می کند

مسعود پزشکیان نایب ریاست اول مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم،با اشاره به استیضاح وزرای تعاون،کار و رفاه اجتماعی، راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی، در مجلس، گفت:روند کار ما برای اصلاح امور با استیضاح حل شدنی نیست.

وی با بیان اینکه استیضاح زمانی مطرح می گردد که افتضاحی به بار آمده باشد، اضافه کرد:، ما وقتی که ما نتوانیم در مورد انحرافی که در کشور وجود دارد مساله ای را مطرح نماییم و یا سوالی در آن باره بپرسیم نتیجه‌اش آن می گردد که مشکل آنقدر بزرگ گردد که افتضاح به بار آید. بنابراین سوالی که وجود دارد این هست که ما به چه سبب می‌گذاریم کار به آنجایی برسد که افتضاح به بار آید؟ سؤال دیگری که وجود دارد این هست که آیا اصلاً افتضاح به وجود آمده یا خیر؟

زیادتر بخوانید:

۳ استیضاح پرحاشیه در یک هفته

بنابراین سوالی که وجود دارد این هست که ما به چه سبب می‌گذاریم کار به آنجایی برسد که افتضاح به بار آید؟ سؤال دیگری که وجود دارد این هست که آیا اصلاً افتضاح به وجود آمده یا خیر؟نایب ریاست اول مجلس یادآور گردید:بنده وزیر بودم و استیضاح گردیدم اما من واقعاً افتضاح به بار نیاورده بودم ولی ما توقعات را در جامعه بالا برده‌ایم؛ به وزیر اختیارات و مراجع محدود داده‌ایم در نتیجه اختیارات و توقعات با یکدیگر همخوانی ندارد در نتیجه ما کسی را محکوم می‌کنیم که اختیارات و مراجع چندانی در اختیارش نیست.

پزشکیان دنبال کرد:در حقیقت بنده را به سبب چیزی استیضاح می‌کردند که نه اختیار و منابعش را داشتم، در نتیجه عدم هم‌خوانی منابع  و اختیارات با توقعات علت می گردد تا این قبیل نارضایتی‌ها به سادگی حل نشود.

وی تاکید کرد:به نظر بنده در ارتباط با قوانین نوع نظارت و کار نمایندگان مجلس می‌تواند خوب تر گردد.

نایب ریاست اول مجلس در جواب به این سوال که آیا هیئت رئیسه در مورد استیضاح‌ها تصمیم تازه ای اتخاذ نکرده هست، گفت:هیئت رئیسه در ارتباط با استیضاح‌ها بر طبق آئین‌نامه عمل می‌کند و اگر با هیئت‌رئیسه بود اعضای این هیئت راضی نبودند که ۳ وزیر قبل از سال نو استیضاح گردند.اما اگر این اتفاق نمی‌افتاد نمایندگان اعتراض می‌کردند که هیئت رئیسه به آئین‌نامه عمل نکرده و وقتی که نمایندگان طرح استیضاح را امضا کرده‌اند هیئت رئیسه باید استیضاح را اعلام نماید.

پزشکیان در جواب به این سؤال که مباحثی مطرح بود مبنی بر اینکه آقای پزشکیان مانع استیضاح وزیر کار می‌شود، گفت:اصلا چنین چیزی وجود ندارد.نمایندگان برای استیضاح وزیری امضاء جمع می‌کنند بعد بعضی از تقاضا کنندگان امضای خود را پس می‌گیرند وقتی که هیئت رئیسه اعلام می‌کند که امضا‌ها از حد نصاب افتاده ، نمایندگان دو مرتبه آغاز به تألیف امضا‌های جدید کردند و استیضاح هم انجام گردید.اینکه کسی بتواند جلوی استیضاح را بگیرد وجود ندارد.

نماینده مردم تبریز در مجلس در جواب به این سؤال که مباحثی مطرح می‌شود که یکی از نزدیکان شما از جانب آقای ربیعی در جای مشعول به کار شده بنابراین آقای پزشکیان مانع استیضاح وزیر کار بود، گفت:زندگی بنده بسیار واضح و  وضع فرزندان بنده هم مشخص هست.دختر بنده فوق لیسانس پتروشیمی از دانشگاه شریف گرفته هست و در شرکت جم مشغول به فعالیت هست و حقوقش ماهانه ۴ میلیون تومان هست و تمامی این مسائل هم ربطی به مبحث استیضاح وزیر ندارد که من بخواهم به علت آن جلوی استیضاح را بگیرم.

انتهای‌ پیام/


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=92342

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.