تاریخ ارسال : ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۱:۵۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

پزشکی قانونی: «زالوی کثیف» روانی نیست +تصویر

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از مشرق،  ،  کمیسیون تخصصی پزشکی قانونی خراسان رضوی، دیروز بعد از انجام معاینات دقیق و گفت و گو با مرد سرشناس به «زالوی کثیف» اعلام نمود که «ع-الف» مریضی روانی ندارد و مسئول اعمال خود هست.

معاون دادستان مرکز خراسان رضوی در امور جرم ها خاص، صبح روز گذشته  اظهار کرد: با توجه به ارزش پرونده کشتن دختر بچه شش ساله افغانی در مشهد، این پرونده در پایین ترین زمان ممکن مورد رسیدگی قرار می گیرد.

قاضی سیدجواد حسینی اضافه کرد: تحقیقات در پرونده سرشناس به «زالوی کثیف» مراحل انتهایی خود را می گذراند و بر طبق نظر بازپرس مخصوص کشتن عمد، تا آخر هفته کیفرخواست آن نیز در شعبه اظهارنظر دادسرای عمومی و انقلاب به صورت مخصوص دردستور کار قرار خواهد گرفت.

این مقام قضایی با اشاره به اعلام نظر پزشکی قانونی در مورد متهم اضافه کرد: کمیسیون تخصصی پزشکی قانونی خراسان رضوی با ارسال نظر و گزارش معاینات انجام شده به شعبه ۲۰۸ دادسرای مشهد اعلام نمود: اختلال عمده روان پزشکی که علت سلب قوه تمیز و عزم از وی گردد احراز نشد و متهم مسئول اعمال خودش هست. قاضی حسینی با تاکید بر این که این چنین پرونده ها با حساسیت و دقت خاصی در دادسرا پیگیری می گردد، تصریح نمود: متهم در قسمتی از سخنان خود مدعی گردید که هنگام انجام گناه به سبب استفاده مواد مخدر صنعتی و سنتی حالت طبیعی نداشت که به همین سبب وی برای انجام معاینات تخصصی به پزشکی قانونی معرفی شده بود.

وی در مورد آخرین وضع پرونده سرشناس به «زالوی کثیف» نیز اظهار کرد: از آن جا که متهم نتوانست وکیلی را به دادسرا معرفی کند به همین سبب، دستگاه قضایی سریعا وکیل تسخیری برای دفاع از حقوق متهم به شعبه مخصوص رسیدگی به پرونده های جنایی معرفی کرد تا وکیل مدافع در همه مراحل دادرسی در کنار متهم باشد و از وی دفاع نماید.

معاون دادستان مرکز خراسان رضوی اظهار کرد: کنسولگری افغانستان نیز وکیلی را برای دفاع از حقوق اولیای دم به دادسرا معرفی کرده هست و این پرونده با دقت و سرعت، مراحل رسیدگی را طی می کند.

وی در مورد اظهارنظرهای ناآگاهانه در بعضی از سایت های خبری افزود: بر طبق ارزیابی های دقیق و نظریه پزشکی قانونی، دخترک شش ساله، مورد تعرض قرار نگرفته اما متهم اعتراف نمود که او را مورد آزار جنسی قرار داده هست. قاضی حسینی با اشاره به داعیه متهم برای انجام جنایت نیز اظهار کرد: متهم ۴۱ ساله دخترک را فریب داده و با کشاندن وی به منزل مسکونی، او را مورد آزار جنسی قرار داده ولی برای آن که با افشای مبحث رسوا نشود او را به کشتن رسانده هست.

  در همین حال دادستان مرکز خراسان رضوی نیز با اشاره به شعارهای مهاجران افغانی در کنار هموطنان ایرانی در تقدیر از دستگاه قضایی مشهد اظهار کرد: در پیگیری و رسیدگی به پرونده های قضایی، هیچ فرقی بین ایرانی یا اتباع بیگانه دیگر در کشور وجود ندارد و حتی این چنین پرونده ها به صورت مخصوص و خارج از نوبت نیز رسیدگی می گردد.

  وی با تقدیر از ابراز محبت مهاجران افغانی به دستگاه قضایی اضافه کرد: این اطمینان را به مردم و علاوه بر این عزیزان افغانی می دهیم که این پرونده در اندک زمان ممکن رسیدگی می گردد. قاضی «غلامعلی صادقی» علاوه بر این با قدردانی از سرعت عمل کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی و کوشش ۲۴ ساعته بازپرس مخصوص کشتن عمد برای شناسایی و بازداشت متهم در کمتر از ۴۸ ساعت تصریح نمود: با تاکید دکتر مظفری (رئیس کل دادگستری خراسان رضوی) نشست ها محاکمه متهم این پرونده در دادگاه کیفری نیز به صورت مخصوص و خارج از نوبت برگزار می گردد تا هر چه فوری تر حکم صادره به فاز اجرا درآید.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=95405

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.