تاریخ ارسال : ۰۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت : ۱۰:۲۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

پزشکی قانونی مازندران: مرگ تعداد ۴۶ نفر بر اثر حادثه کار در شش ماه اول سال ۹۵

مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران گفت :در شش ماهه سالجاری تعداد ۴۶ نفر بر اثر حوادث کار در استان جان خود را از دست دادند(همگی مرد)،که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۶ (شانزده)درصد کاهش داشت.

 

به گزارش روابط عمومی پزشکی قانونی مازندران، دکتر علی عباسی تصریح کرد: بر اساس آمارهای مراکز پزشکی قانونی استان در شش ماهه سالجاری به ترتیب شهرستان های آمل  با  ۹ مورد ، بابل با ۷  ، ساری و میاندرود با  ۵ مورد بیشترین موارد مرگ ناشی از حوادث کار را داشتند.

۲۲

وی تصریح کرد: بر اساس این گزارش عمده دلایل مرگ افراد درشش ماهه حوادث کار مربوط به سقوط از بلندی با ۲۴ نفر و پس از آن برق گرفتگی با ۱۵ و برخورد جسم سخت با ۷ مورد در رتبه بعدی قرار دادند.

شهریور ماه دارای بیشترین فوتی

بر اساس تفکیک ماه شهریور ماه با با ۱۵ و مرداد با ۱۴ مورد بیشترین  و تیرماه با ۳کمترین آمار فوتی در آن به ثبت رسید.

تفکیک سن متوفی

سنین ۲۱ تا ۴۰ سال با ۱۵ مورد داری بیشترین فوتی و  سنین بیش از ۶۱ سال با ۳ فوتی کمترین آمار فوتی حوادث ناشی از کار را داشتند.

وضعیت تاهل و ملیت

عباسی با اشاره به اینکه از تعداد ۴۶ مورد فوتی ۴۱ نفر متاهل و ما بقی مجرد هستند گفت: تعداد ۴۳ نفر از فوت شدگان حوادث کار در شش ماه سالجاری  ایرانی و ما بقی افغانی هستند.

مراجعه تعداد ۴۴۸ مورد مصدومین ناشی از حوادث کار

مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران گفت :در شش ماهه سالجاری تعداد ۴۴۸ نفر (۴۲۵ نفر مرد و ما بقی زن ) مصدوم بر اثر حوادث کار به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل  سه (۳) درصد کاهش داشت.

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به اینکه بیشترین حوادث ناشی از کار در بخش ساختمان میباشد گفت:ارزش نهادن به جان انسانها ، داشتن برنامه ایمنی در کار ، رعایت استاندارد ها و قوانین مربوطه ، آموزش و ایجاد نظام اطلاع رسانی و عبرت از حوادثی که اتفاق افتاده را از مهمترین راهکارها در راستای کاهش حوادث ناشی از کار دانست.پایان خبر


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=27641

برچسب ها:
, , , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.