تاریخ ارسال : ۲۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۲:۱۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

پس از ارتقاء، تصفیه خانه آب بهشهر مجددا فعال شد

مدیرامور آبفاشهری بهشهر گفت: تصفیه خانه آب چشمه عمارت پس از  بهسازی و ارتقاء، مجددا راه اندازی شد.

به گزارش شرکت آبفاشهری مازندران، مهندس کمال الدین گودرزی با بیان اینکه آب چشمه عمارت از سالیان گذشته تا کنون بخشی از آب شرب ساکنان شهر بهشهر را تامین می کند، تصریح کرد: به دلیل نفوذ ذرات گل و لای در آب  چشمه به هنگام بارندگی،در سال ۱۳۵۶تصفیه خانه آب بر روی این چشمه احداث  و به بهره برداری رسید.

۱۳۹۴۰۳۲۷۱۱۴۹۴۶۹۷۵۵۱۱۹۸۴

وی، با بیان اینکه این تصفیه خانه شامل حوضچه های ته نشینی اولیه، مرکب، ثانویه و همچنین ایستگاه تزریق مواد شیمیایی و فیلتراسیون بوده است، افزود: این تصفیه خانه پس از تحویل گیری از شهرداری بهشهر، با احداث یک واحد حوضچه ته نشینی مرکب فعالیت داشت.

مدیرامور آبفاشهری بهشهر ادامه داد: با توجه به قدمت تصفیه خانه ، بازسازی و تعویض بخشی از تاسیسات برقی و مکانیکی آن ضروری بوده استکه با تامین اعتبار مورد نیاز در سال ۱۳۹۱ و عقد قرار داد با پیمانکار مربوطه عملیات بهسازی و ارتقای تصفیه خانه شامل تعویض قطعات مکانیکی، تابلوهای برق، احداث ایستگاه تزریق مواد شیمیایی، احداث فیلتر های شنی و تعویض الکتروپمپ انجام شد.

مهندس گودرزی با بیان اینکه عملیات ارتقای این تصفیه خانه با صرف۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار در سال ۹۳ به پایان رسید، گفت: بعد از دوسال، تصفیه خانه آب چشمه عمارت مجدد راه اندازی و وارد مدار بهره برداری شد.

وی، ظرفیت تصفیه آب این تصفیه خانه را ۳۰ لیتر در ثانیه عنوان  کرد.

مدیرامور آبفاشهری بهشهردر بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه امور بهشهر شهرهای رستم کلا ، خلیل شهر و بهشهر را پوشش می دهد، تصریح کرد: منابع تامین آب این شهرها از طریق ۲۵ حلقه چاه و ۶ دهنه چشمه با آبدهی ۴۲۴ لیتر در ثانیه تامین می شود.

گفتنی است امور آب  وفاضلاب بهشهر دارای ۳۹۴۷۵مشترک و ۵۵۷۰۶ اشتراک آحاد است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=27240

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.