تاریخ ارسال : ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۶:۲۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان راهکار کلیدی توسعه و توانمندسازی کشور

یکی از راه های توسعه و توانمند سازی کشور پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان است علی علیزاده مدیر گروه سیاستگذاری و برنامه‌ریزی دفتر توسعه فناوری تندرستی وزارت بهداشت و ریاست کمیته ممیزی شرکت‌های دانش بنیان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛؛گفت:  باید برای استفاده از حجم های مطلوب دانشجوهای ایرانی خارج از کشور از وجود چنین افرادی در قالب شرکت های دانش بنیان استفاده نماییم تا ثروت جدید و نوینی به وجود آید.

علیزاده اضافه کرد: البته این با اعتبار، زمانی میسر می گردد که پیش زمینه آشنایی دانش آموختگان با توانمندی های کشورمان در این حوزه فراهم گردد و در کنار آن نسبت به فرآورده ها و بازار کار کشورمان نیز آگاهی یابند.

وی گفته بود: در ایران در حوزه هایی مثل تولید فرآورده ها فناوری ها،داروها، امکانات و ملزومات پزشکی میتوان با توجه به احتیاج کشور از وجود دانشجوهای استفاده نمود.

مدیر برنامه ریزی و سیاست گذاری وزارت بهداشت اضافه کرد: به همین جهت باید بسترهایی مهیا کنیم تا بتوانیم از وجود این اشخاص در توسعه اندکی و کیفی کشورمان در بخش پزشکی استفاده نماییم.

در حوزه فرآورده ها پزشکی واردات زیادی داریم

علیزاده اظهار کرد: این مبحث که در حوزه ها و تخصص های متفاوت پزشکی در کشورمان از پیشرفت های قابل قبولی برخورداریم مبحث قابل انکاری نیست،  اما شاید بتوان از دانش این دانشجوهای در بخش فن آوری و تولید فرآورده ها مربوط با صنعت پزشکی برخوردار گردید.

وی اضافه کرد: در حوزه فرآورده ها پزشکی واردات زیادی داریم که در صورت استفاده از دانش و تجربه این اشخاص میتوان به خودکفایی در تولید فرآورده ها پزشکی دست یافت، به عبارت دیگر با توسعه دانش و خودکفایی در تولید فرآورده ها مورد احتیاج از خارج شدن هر ساله میلیون ها دلار ارز از کشور جلوگیری می نماییم.

مدیر برنامه ریزی و سیاست گذاری وزارت بهداشت اظهار کرد: ایران به لحاظ تعداد دانشجوهای و نیز مقاله هایی که در مجلات معتبر بین المللی علمی انتشار می یابد در منطقه و گاها در سطح جهان وضع خوبی دارد اما در مبدل این دانش به تکنولوژی و در پی آن تولید ثروت تاحالا موفق عمل نکرده ایم؛ در یکی دو سال موخر مبحث پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان به عنوان یکی از راه های کلیدی توسعه و خلق ثروت برای کشور مورد توجه مسئولین قرار گرفته و  راهکار کلیدی برای توسعه و توانمند سازی کشور پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان هست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=95420

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.