تاریخ ارسال : ۲۵ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۱۱:۰۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

پشت پرده تحرکات موخر محمود احمدی نژاد

ایلنا درج کرد: یک عضو فراکسیون امید مجلس با بیان این‌که اتاق فکر احمدی‌نژادی‌ها فراتر از این چند نفر هست، تاکید کرد که بدون شناسایی نحوه کارکرد این اتاق فکر قادر به شناسایی جریان احمدی‌نژادی نخواهیم بود و با این وجود اظهار کرد که درصورت شناسایی این اتاق فکر زیادی از مشکلات سیاسی بیشتر از یک دهه موخر کشور حل خواهد گردید.

اعتقاد دارم برای آنالیز این جریان باید نگاه کنیم اتاق فکر این جریان توسط چه کسانی و با چه رویکرد و اصولی اداره می‌شود.

وی اضافه کرد: به نظر می‌رسد اتاق فکر این جریان فراتر از این چند نفری هست که در فضای عمومی ظهور و بروز دارند و بدین ترتیب باید ارزیابی کنیم و نگاه کنیم مرکز این اتاق فکر کجاست.

این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در حالتی که نحوه کارکرد اتاق فکر جریان احمدی‌نژاد را به‌درستی تصریح و آنالیز کنیم، زیادی از مشکلات سیاسی کشور در بیشتر از یک دهه موخر مرتفع خواهد گردید.

رجبی علاوه بر این در جواب به این سوال که آیا احتمال دستگیری خود احمدی‌نژاد نیز وجود دارد، یادآور گردید: عکس العمل احمدی‌نژاد به دستگیری اطرافیان خودش قطعاً متاثر از خطی هست که اتاق فکرشان برایشان تصریح می‌کند.

نماینده اصلاح‌طلب مردم شیراز در مجلس اظهار کرد:‌ احمدی‌نژاد نماد یک جریان فکری هست که پشت سر او فعالیت می‌کند و از اوائل راه هم همراه او بوده هست. اتفاقاً این جریان چندان رابطه ای به اصولگرایی هم نداشته و اصولگرایان در شناسایی این جریان مرتکب اشتباه گردیدند و با تحلیلی اشتباه از احمدی‌نژاد پشتیبانی کردند.

او در عکس العمل به این سوال که آیا منظور از این جریان حمایت کننده احمدی‌نژاد نحله‌ها و فرقه‌هایی مثل حجتیه و امثالهم هستند، اظهار کرد: بحثم این نیست که جواب درست این سؤال را بگویم؛ لکن تاکیدم بر این هست که اگر می‌خواهیم از جریان احمدی‌نژاد برداشتی درست برای بازسازی قسمتی از مشکلات فضای سیاسی کشور داشته باشیم، نباید این جریان را به همین چند نفر محدود کنیم.

رجبی علاوه بر این اظهار کرد: هنگامی که احمدی‌نژادی‌ها را یک «پدیده سیاسی» بدانیم یعنی عقبه آن‌را نمی‌بینیم اما شخصاً اعتقاد دارم این جریان مالک عقبه و اتاق فکر منسجم هست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=95895

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.