تاریخ ارسال : ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت : ۱۲:۱۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

پوشش نزدیک به ۱۰۰ درصدی واکسیناسیون در استان بوشهر

پوشش نزدیک به 100 درصدی واکسیناسیون در استان بوشهربه گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر، دکتر عبدالمحمد خواجه‌ئیان اظهار داشت: این نتیجه تلاش کارکنان مراکز خدمات بهداشتی درمانی دانشگاه و حساسیت و مشارکت خوب والدین در واکسیناسیون به‌موقع و کامل کودکان بوده است.

وی با اشاره به اجرای برنامه‌های هفته جهانی واکسیناسیون از چهارم تا ۱۰ اردیبهشت‌ماه، افزود: از سال ۲۰۱۰ تاکنون، در هفته آخر ماه آوریل فعالیت‌های حمایتی، آموزشی و ارتباطی به‌منظور گرامیداشت و ترویج ایمن‌سازی اجرا می‌شود و شعار جهانی امسال برای این هفته «واکسن‌ها عمل می‌کنند» تعیین‌شده است.

دکتر خواجه‌ئیان با بیان اینکه واکسیناسیون اقدام بسیار مهم و با ارزشی است که به‌وسیله آن می‌توان با هزینه اندک از ابتلا به بسیاری از بیماری‌های عفونی خطرناک و پرهزینه جلوگیری کرد تصریح کرد: این هفته فرصت مناسبی است تا والدینی که کودک زیر ۶ سال دارند با مشاهده کارت واکسیناسیون کودکان خود، در صورت کامل نبودن واکسیناسیون کودک نسبت به این کار اقدام کنند.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: پس از تأمین آب آشامیدنی سالم، واکسیناسیون بیشترین تأثیر را در کاهش مرگ‌ومیر به‌ویژه مرگ‌ومیر کودکان و افزایش رشد جمعیت داشته است.

وی بیان کرد: کودکان از بدو تولد تا ۶ سالگی علیه بیماری‌های واگیر از قبیل سل، هپاتیت ب، فلج اطفال، دیفتری، سیاه‌سرفه، کزاز، هموفیلوس آنفلوانزای تیپ ب، سرخک، سرخجه و اوریون واکسینه می‌شوند.

دکتر خواجه‌ئیان گفت: ۱۶ سال است که کشور عاری از بیماری فلج اطفال شده است در حال حاضر هم در مرحله حذف بیماری سرخک و سرخچه مادرزادی قرار داریم و کزاز نوزادی و بیماری‌های دیفتری، سیاه‌سرفه و اوریون نیز کنترل‌شده‌اند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=47787

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.