تاریخ ارسال : ۲۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۰۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

پول فروش ۲ روز نفت را به زمین لرزه زده ها بدهید

در مورد جزئیات این طرح با حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و نماینده مردم اسلام‌آباد غرب در مجلس گفت‌وگو کرده‌ایم.

سرنوشت طرح اصلاح بعضی از تبصره‌های قانون بودجه ۹۶ چه شد؟

برنامه ای که در این زمینه عنوان گردید یک طرح انحرافی بود، به این سبب که طراحان می‌خواستند از محل یارانه مردم به زلزله‌زده‌ها مساعدت گردد که یکی از دلایل مخالفت نمایندگان مردم من جمله بنده همین مبحث بود. یارانه، معیشت مردم هست و کسی اذن برداشت از آن را ندارد.

دلیل مخالفت شما و دیگر نمایندگان مجلس در این زمینه چه بود؟

در این طرح مساعدت به زلزله‌زده‌ها را به یکی از مراجع پوچ و تحقیرآمیز گره زده بودند که استعداد اجرا هم نداشت. مساعدت به زمین لرزه زده‌ها لازم هست مراجع پیوستهی دارا باشد در غیر این صورت همه مردم بصورت خودجوش در حال مساعدت بودند و احتیاجی به وعده مدیران نبود.

اعتقاد من این هست که دولت و مجلس اگر می‌خواهند دین خودشان را در مبحث مساعدت به زلزله‌زده‌ها ادا کنند لازم هست مراجع مشخصی را در دیدگاه دریافت کنند نه این‌که بخواهند به مردم زلزله‌زده در قالب صدقه مساعدت کنند.

پس از زمین لرزه، مدیران وعده‌هایی را برای راحتی و آسایش مردم آن منطقه عنوان نمودند. آیا این وعده‌ها عملی شد؟

آیا این وعده‌ها عملی شد؟ خیر. یکی از آن وعده‌ها تنفس دو ساله تسهیلاتی بود که زلزله‌زده‌ها دریافت نموده بودند.

پیشنهاد شما برای حل مشکل زلزله‌زده‌ها چیست؟

مشکلات منطقه های زلزله‌زده با این رقم حل می‌شود. مردم زلزله‌زده کرمانشاه حق بزرگی بر گردن کشور دارند. در مورد یارانه هم معتقدم که این مبالغ قسمتی از معیشت مردم هست و نباید روی آن برنامه‌ریزی کرد. ضعف کارکرد دولت نباید از جیب مردم پرداخت گردد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=79354

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.