تاریخ ارسال : ۱۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۱۲:۲۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

پیاده‌روی اربعین فرصتی بسیار بزرگ برای هم‌گرایی جهان اسلام است

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از خرم آباد، سردار مرتضی کشکولی در بازدید از مواکب حضرت ابوالفضل(ع) لرستان در شهر کربلا اظهار داشت: برای سرکشی و بازدید از روند کار خدمت به زائران به مهران و نجف و کربلا سر زدیم.

وی افزود: دو جلسه با دست‌اندرکاران اعم از خواهر و برادر برگزار کردیم یک جلسه در نجف و یک جلسه هم در کربلا برای پیگیری روند کار در هر دو شهر بود.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با اشاره به روند خدمات‌رسانی به زائران استان عنوان کرد: از ستاد مردمی اربعین گزارش گرفتیم و گزارش حمایت‌هایی که سپاه باید می کرده و همچنین پشتیبانی‌هایی که استانداری و ادارات باید می کردند را بررسی کردیم؛ به نظرم قطره ای در دریا هم نیست اما رو به رشد است.

وی با اشاره به حضور خدام خواهر در نجف و کربلا گفت: امسال برای اولین بار خدام خواهر اعزام شدند و یک کار پرحجم و سنگین در اینجا انجام شد.

کشکولی بیان کرد: در مهران نیز تا ۴۷۰۰ پرس غذا را در یک وعده هم داشتیم؛ خدمات پزشکی، فرهنگی، رسانه و فضای مجازی ما خیلی خوب پای کار آمدند؛ روحانیون ما فعال بودند و گروه‌های تلویزیونی نیز بسیار قوی کار کردند.

وی با اشاره به نقش پیاده روی اربعین در ظهور اظهار داشت: به نظرم ظرفیت اربعین ظرفیتی است که می‌رود ظهور حضرت حجت (عج) را تسریع بخشد.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با اشاره به مردمی بودن پیاده روی اربعین افزود: در این حرکت دولت‌ها خیلی کاری نکردند و مردم پای کار آمدند و یک طوفان از معارف انقلاب اسلامی امروز در کف میدان داریم که یک فرصت بی نظیر است و اگر بتوانیم سهم انقلاب اسلامی را از این ظرفیت حسینی برگیریم کار بزرگی انجام دادیم هرچند دشمنان در حال کار کردن روی این جمعیت هستند که شیعه انگلیسی یک نمونه آن است.

وی تصریح کرد: در مسیر پیاده روی که می آمدیم کاملا مشهود بود که هر زائر به نام یک شهید کاملا در حال جا افتادن هست و تمام اقشار روی کوله پشتی خود اسم یا عکس یک شهید را داشتند و به نظر می رسید که اهداف و آرمان شهدا با همین وسیله در حال محقق شدن است؛ فرصت بسیار خوب و معنوی‌ برای همگرایی جهان اسلام است.

کشکولی گفت: استان لرستان هم مفتخر است که یک کار خیلی خوب را از زمان استاندار قبل شروع کرده که بسیار زحمت کشید با همکاری استانداری و سپاه و قرارگاه حضرت صاحب الامر(عج) و سازمان‌های مردم نهاد این اقدامات مهم را انجام داده است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با اشاره به متمایز بودن فعالیت های ستاد اربعین لرستان در شهرهای نجف و کربان بیان کرد:  کار استان لرستان جزو محدود کارهای برجسته است چراکه امسال ما حدود ۱۲ پزشک و سه متخصص در نجف و کربلا داشتیم که اقدام بسیار مهمی بود.

وی افزود: به نظرم مسیری است که باز شده و باید سعی کنیم سال به سال خدمت رسانی به مردم بیشتر شود و مردم راحت به این سفر معنوی بیایند و دغدغه اسکان و بیماری و تغذیه و… نداشته باشند.

کشکولی گفت: از همه دست اندرکاران این خدمات رسانی بسبار خوب ممنون و سپاسگزارم.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=73981

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.