تاریخ ارسال : ۲۵ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۷:۴۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

پیام رسان های داخلی مورد تایید وزارت ارتباطات کدامند؟

باشگاه خبرنگاران جوان: جلسه مشترک کمیسیون‌های امنیت ملی و سیاست بیگانه و اقتصادی مجلس شورای اسلامی روزگذشته (۲۰ فروردین ماه) با حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای سایبری حول دغدغه‌های اقتصادی پیام‌رسان بیگانه تلگرام در مجلس برگزار گردید.

علاء‌الدین بروجردی ریاست کمیسیون امنیت ملی و سیاست بیگانه مجلس در این جلسه با بیان اینکه در حال حاضر ۵ شبکه پیام‌رسان داخلی توسط وزارت ارتباطات تأیید شده است، عنوان نمود: پیام رسان تلگرام دارای تهدید‌های اقتصادی است و از ارز‌های مجازی برای خرید و فروش‌های متداول استفاده می‌کند که همین می‌تواند در آینده موجب حوادث تلخی شود و اگر از هم حالا به این مبحث توجه نکنیم امکان دارد حوادث تلخ موسسات مالی و اعتباری تکرار شود.

پیگیری بیانگر از این است که ۵ پیام رسان مورد تایید وزارت ارتباطات در حال حاضر بیسفون، سروش، ویسپی، گپ و آی گپ می باشند که بنا است جایگزینی برای تلگرام باشند.

سروش

پیام رسان های داخلی مورد تایید وزارت ارتباطات کدامند؟

نرم افزار ایرانی سروش شبیه‌ترین برنامه به تلگرام است که در آن به شما اذن ساخت گروه، کانال و مواردی از این دست داده می‌شود.

بیسفون

پیام رسان های داخلی مورد تایید وزارت ارتباطات کدامند؟

علاوه بر این امکان برقرار کردن ارتباط صوتی نیز در بیسفون وجود دارد. امکان ساختن گروه هم در بیسفون وجود دارد و با استفاده از این امکان می‌توانید به سادگی به طور گروهی با دوستان خود چت کنید.

نرم افزار پیام رسان آی گپ

پیام رسان های داخلی مورد تایید وزارت ارتباطات کدامند؟

برنامه آی گپ یک پیام رسان ایرانی و با کیفیت است که می‌تواند جایگزین خوبی برای تلگرام باشد. این برنامه از استعداد های مختلفی حمایت می‌کند و بسیار شبیه به تلگرام طراحی شده است. بر طبق توضیح هایی که برای این نرم افزار ارائه شده، علی الظاهر آی گپ از سامانه رمزگذاری AES256 برای افزایش امنیت پیام های ارسالی مخاطبین خود استفاده می‌کند. در نتیجه برنامه آی گپ می‌تواند یکی از خوب ترین برنامه های جایگزین تلگرام باشد. ضمنا این برنامه با سامانه عامل های اندروید، آی او اس و ویندوز هماهنگی دارد.

نرم افزار پیام رسان گپ

پیام رسان های داخلی مورد تایید وزارت ارتباطات کدامند؟

نرم افزار پیام رسان گپ هم تمام اقداماتی که انتظار دارید یک برنامه پیام رسان قادر به انجام آنان باشد را ارائه نموده است. امکان رد و بدل پیام های صوتی، عکسی، متنی، تشکیل گروه و غیره همگی توسط برنامه گپ حمایت می‌شوند. این نرم افزار نقاط قوت زیادی دارد که برای آشنایی ضمنا نرم افزار گپ با هر دو سامانه عامل اندروید و آی او اس هماهنگی دارد.

ویسپی

پیام رسان های داخلی مورد تایید وزارت ارتباطات کدامند؟

این نرم افزار نه فقط امکان چت و گفتگوی معمولی مثل تلگرام و واتس اپ را برای اعضای شبکه اش مهیا کرده، لکن امکان برقرار کردن ارتباط های اینترنتی و ارسال پیامک رایگان با زیادی از کشورهای دنیا را در اختیارتان می گذارد.

اما مهمترین استعداد ویسپی، ارتباط های اینترنتی اش می باشند.

با توجه به کیفیت عالی ارتباط های ویسپی، این استعداد برای کاربرانی که بارها با آشنایان خود در این دو کشور ارتباط می گیرند موهبت بزرگی محسوب می شود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=95855

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.