تاریخ ارسال : ۳۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت : ۱۹:۳۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

پیروزی پرگل پرسپولیس ها در اصفهان و برد تیم دایی + سایرنتایج و جدول لیگ برتر

هفته هفتم لیگ برتر در شرایطی امروز چهارشنبه با برگزاری ۴ مسابقه برگزار شد که در یکی از مهمترین بازی‌های تیم فوتبال پرسپولیس به مصاف سپاهان رفت.

به گزارش شلمچه نیوز، علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، محمد انصاری، محسن ربیع خواه،حسین ماهینی، احمد نورالهی، محسن مسلمان، امید عالیشاه، علی علیپور، وحید امیری و مهدی طارمی بازیکنانتیم پرسپولیس در نیمه اول به وارد زمین شدند.

از نکات جالب توجه این ترکیب بازگشت وحید امیری پس از دو هفته مصدومیت است. همچنین احمد نورالهی هم با توجه به محرومیت کامیابی نیا فرصت حضور در ترکیب اصلی را پس از مدتی زیادی بار دیگر به دست آورد.

سپاهان نیز برای این بازی با ترکیب لی اولیویرا، موسی کولیبالی، شجاع خلیل زاده، آرمین سهرابیان، علی هلیچی، میلاد سرلک، رسول نویدکیا، احسان حاج صفی، مهرداد محمدی، رضا میرزایی و پدرو هنریکه به میدان رفتند.

نیمه اول:

دقیقه ۵: ارسال آرام احسان حاج‌صفی به داخل محوطه جریمه پرسپولیس بدون ایجاد فرصت خاصی به خارج رفت.

دقیقه ۶: ارسال زمینی علی علیپور به دهانه دروازه به وحید امیری نرسید و توپ از سمت دیگر زمین به اوت رفت.

دقیقه ۷: رضا میرزایی از سمت چپ، محسن ربیع‌خواه را از پیش رو برداشت و از زاویه بسته به سمت دروازه پرسپولیس شلیک کرد که توپش به تور بیرونی دروازه سرخپوشان برخورد کرد.

دقیقه ۱۳: ارسال امید عالیشاه از سمت راست روی دروازه سپاهان قبل از استفاده مهدی طارمی توسط اولیویرا مهار شد.

دقیقه ۱۵: محسن مسلمان، ضربه کاشته از سمت چپ محوطه جریمه سپاهان را با یک پاس کوتاه برای فرار امید عالیشاه مهیا کرد. عالیشاه که در عرض می‌دوید، با یک شوت محکم با پای راست به سمت تیر اول، دروازه میزبان را گشود.

دقیقه ۲۲: پاس آرام و عرضی پدرو هنریکه به احسان حاج‌صفی پایه‌گذار گل تساوی بود. حاج‌صفی از فاصله‌ای حدود ۳۵ متری به سمت دروازه سرخپوشان شلیک کرد که شوت پای چپ او در کنج دروازه پرسپولیس آرام گرفت تا بازی مساوی شود.

دقیقه ۲۶: پاس در عمق نویدکیا به رضا میرزایی رسید و او در شرایطی بسیار خوب برای گلزنی قرار داشت اما حسین ماهینی با یک تکل سریع، توپ را به سمت بیرانوند فرستاد تا سپاهان این فرصت را از دست بدهد.

دقیقه ۲۷: پاس به عقب مهدی طارمی داخل محوطه جریمه سپاهان به وحید امیری رسید که او در یک موقعیت ایده‌آل برای گلزنی، با یک شوت بی‌دقت، توپ را از دست داد.

دقیقه ۳۰: ارسال ضربه کاشته توسط نویدکیا از سمت راست روی سر میلاد سرلک فرود آمد. ضربه سر محکم این بازیکن توسط بیرانوند به کرنر فرستاده شد. در ادامه، هنریکه فرصت گلزنی در محوطه شش قدم داشت که روی خط دروازه، بار دیگر بیرانوند این فرصت را مهار کرد.

دقیقه ۳۳: ارسال وحید امیری روی دروازه سپاهان توسط شجاع خلیل‌زاده قبل از استفاده مهدی طارمی دفع شد.

نیمه دوم:

دقیقه ۵۲: علی علیپور قصد ارسال توپ روی دروازه را داشت که این توپ به دست یکی از مدافعان سپاهان برخورد کرد اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت.

دقیقه ۵۶: ضربه نرم و آرام اما تکنیکی رسول نویدکیا با فاصله‌ای اندک از بالای دروازه به اوت رفت.

دقیقه ۵۷: ضربه کاشته احمد نورالهی نیز با فاصله‌ای بسیار کم از بالا دروازه خارج شد.

دقیقه ۶۰: علی علیپور، توپی که از مهدی طارمی گرفته بود، پس از یک چرخش سریع و به طارمی داد که پاس زیبای علیپور باعث شد طارمی با دروازه‌بان سپاهان در موقعیت تک به تک قرار بگیرد. شماره ۹ سرخپوشان با یک بغل پای حرفه‌ای گل دوم را به ثمر رساند.

دقیقه ۶۷: ارسال امید عالیشاه به داخل محوطه جریمه با ضربه سر سریع مهدی طارمی همراه بود که اولیویرا با یک واکنش سریع، توپ را از دروازه سپاهان دور کرد.

دقیقه ۷۰: پاس در عرض احسان حاج‌صفی به محوطه جریمه پرسپولیس، با شوت محکم علی‌محمدی همراه بود که تکل سریع محمد انصاری، این فرصت را خنثی کرد.

دقیقه ۷۴: ارسال دیدنی و دقیق امید عالیشاه به پشت مدافعان سپاهان، درست در نقطه‌ای فرود آمد که مهدی طارمی با گام‌های بلند خود رسیده بود. طارمی بار دیگر با یک بغل پای نرم و تکنیکی، گل سوم پرسپولیس در اصفهان را رقم زد.

دقیقه ۷۸: پاس در عمق علی علیپور به مهدی طارمی در کنج محوطه جریمه رسید. ضربه طارمی از زاویه‌ای بسته توسط اولیویرا مهار شد.

دقیقه ۸۲: محرم نویدکیا همراه با توپ وارد محوطه جریمه پرسپولیس شد و به زمین برخورد کرد که سپاهانی‌ها انتظار داشتند داور پنالتی اعلام کند که این‌طور نشد.

دقیقه ۸۹: ضربه کاشته مهدی طارمی از پشت محوطه جریمه سپاهان با فاصله‌ای بسیار کم از تیر عمودی به خارج رفت.

قضاوت این دیدار را بیژن حیدری به‌عهده داشت که به پدرو هنریکه، محرم نویدکیا، رسول نویدکیا و موسی کولی‌بالی از سپاهان کارت زرد نشان داد.

این دیدار زیبا و دیدنی در حالی با برتری پرسپولیس به اتمام رسید که نتیجه می‌توانست عجیب‌تر از باشد. سرخپوشان دو، سه موقعیت گلزنی دیگر را از دست دادند. همچنین سپاهان در هر دو نیمه، عطش زیادی برای گلزنی نشان داد و اگر بی‌تجربگی برخی از بازیکنان این تیم نبود، توانایی کسب امتیاز از حریف خود را داشت.

در نیمه نخست، تیم‌ها بدون هیچ احتیاطی روی دروازه یکدیگر حمله می‌کردند و بازی با تساوی به اتمام رسید. در نیمه دوم، این پرسپولیس بود که توپ و میدان را در اختیار گرفت و توانست با بازیسازی کم نقص، به ۲ گل زیبای دیگر برسد. عملکرد خوب این تیم در خط حمله و همکاری جالب توجه علی علیپور، امید عالیشاه و مهدی طارمی زمینه‌ساز کسب این پیروزی بزرگ برای سرخپوشان بود. با این پیروزی، پرسپولیس ۱۵ امتیازی شد و در جایگاه دوم جدول باقی‌ماند. سپاهان نیز با ۱۰ امتیاز باید به کار خود در لیگ برتر ادامه دهد.

 

پدیده ۳       نفت آبادان ۳

تیم فوتبال پدیده در چند دقیقه پایانی و در حالی که با نتیجه ۳ بر ۱ از میهمان خود عقب بود موفق شد در دقایق پایانی بازی را به تساوی برساند، تا یک روز رویایی برای این تیم رقم بخورد.

گسترش ۰    فولاد ۰

دیدار دو تیم گسترش فولاد و فولاد خوزستان با نتیجه ۰-۰ به پایان رسید تا گسترش فولاد همچنان در ته جدول باقی بماند.

تیم فوتبال نفت‌تهران با پیروزی به استقبال تعطیلات لیگ برتر رفت

در این بازی که در ورزشگاه تختی و به میزبانی شاگردان علی دایی برگزار شد، امیرارسلان مطهری (۱۵) و محمد قاضی (۶۶) برای نفت گلزنی کردند و تک گل ماشین‌سازی هم توسط پیام صادقیان (۸۸) به ثمر رسید. نفتی‌ها با این پیروزی ۱۲ امتیازی شدند و جای سپاهان را در جایگاه سوم گرفتند.

 

جدول لیگ برتر (۹۵-۹۶) – جام خلیج فارس

 

لیگ برتر جام خلیج فارس
تیم بازیها برد مساوی باخت گل زده گل خورده تفاضل گل امتیاز
۱ تراکتورسازی ۷ ۴ ۳ ۰ ۱۲ ۴ ۸ ۱۵
۲ پرسپولیس ۷ ۴ ۳ ۰ ۷ ۲ ۵ ۱۵
۳ نفت تهران ۷ ۳ ۳ ۱ ۱۰ ۶ ۴ ۱۲
۴ صنعت نفت آبادان ۷ ۲ ۴ ۱ ۸ ۷ ۱ ۱۰
۵ سپاهان ۷ ۳ ۱ ۳ ۷ ۷ ۰ ۱۰
۶ سیاه جامگان ۷ ۲ ۳ ۲ ۷ ۱۰ ۹
۷ صبای قم ۷ ۱ ۵ ۱ ۶ ۶ ۰ ۸
۸ پیکان ۷ ۱ ۵ ۱ ۷ ۸ ۸
۹ سایپا ۷ ۱ ۴ ۲ ۷ ۷ ۰ ۷
۱۰ استقلال ۷ ۱ ۴ ۲ ۷ ۸ ۷
۱۱ استقلال خوزستان ۷ ۱ ۴ ۲ ۱۰ ۱۲ ۷
۱۲ فولاد ۷ ۱ ۴ ۲ ۶ ۸ ۷
۱۳ پدیده ۷ ۱ ۴ ۲ ۶ ۹ ۷
۱۴ ذوب آهن ۷ ۱ ۳ ۳ ۸ ۹ ۶
۱۵ ماشین‌سازی‌تبریز ۷ ۱ ۳ ۳ ۵ ۸ ۶
۱۶ گسترش فولاد ۷ ۰ ۵ ۲ ۲ ۴ ۵

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=25594

برچسب ها:
, , , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.