تاریخ ارسال : ۰۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۱:۲۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

پیشرفت های علم دکتری زمینه ساز احداث دوراهی اخلاقی می شود

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار مهر، عبدالرضا فاضل شامگاه سه شنبه در پنجمین کنگره سالانه اخلاق دکتری در ایران که به میزبانی دانشگاه علوم دکتری گلستان در گرگان برگزار گردید، اظهار کرد: اخلاق اظهار اعتبار هاست و عمیقاً تحت مؤثری فرهنگ جامعه واقع هست.

وی اضافه کرد: تفاوت های زیاد بسیاری در اصول اخلاقی کشورهای متفاوت وجود دارد چراکه اخلاقیات در فلسفه، ایدئولوژی و …

فاضل اظهار کرد: طبابت با علم اخلاق و مبانی بلندی مشابه اعتماد و رازداری، احترام و ایثار به مردم همراه بوده و اینکه پزشکان در جامعه ارج وقرب پیدا می کنند به سبب شرطها اقتصادی و اجتماعی آنان نیست لکن به سبب حمایت اخلاقی و معنوی پزشکان از مریض ها هست.

ریاست علوم دکتری گلستان دنبال کرد: اخلاق دکتری مبحثی حاشیه ای نیست لکن یک اصل بنیادی برای ما پزشکان بوده و از مسیر آن می توان حقوق مریض ها را ادا کنیم و انسجام شغل ای به رشته خود دهیم.

وی اضافه کرد: یک هزار و ۷۰۰ سال پیش از میلاد مسیح در خشت نوشته های اهورایی سوگندنامه های دکتری یافت شده و در مبین اسلام هم اشاره های بسیاری به اخلاق دکتری شده هست.

وی اضافه کرد: امروزه گستره گسترده دنیای تندرستی محتاج ممیزی و بازنگری اخلاقی هست و هر توسعهی که در دنیای دکتری به واقع شدن می پیوندد دوراهی اخلاقی را به وجود می آورد…


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=75611

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.