تاریخ ارسال : ۱۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت : ۰۱:۲۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

پیشرفت های گسترده جمهوری اسلامی ایران آئینه دق برای آل سعود

آل‌سعود که شمشیرش را علیه جمهوری اسلامی ایران از رو بسته، نه از سر توانایی و قدرت است بلکه به خاطر ضعفی است که در مقابل ایران اسلامی احساس می‌کند و یقین دارد که اگر با ایران در بیفتد شکستی سنگین را باید بپذیرد.


به گزارش شلمچه نیوز، عربستان سعودی مدتی است که با جمهوری اسلامی ایران چپ افتاده و این دشمنی‌ها پس از مرگ ملک عبدالله بیشتر هم شده است. حسادت و تنگ نظری تنها بخشی از دلایل دشمنی‌های آل‌سعود علیه ایران است و در‌پی همین حسادت، پیشرفت‌های گسترده جمهوری اسلامی ایران بدون یاری دیگر کشورها در زمینه‌های گوناگون از جمله هسته‌ای، هوا فضا، دارویی و پزشکی و ساخت موشک‌های پیشرفته بالستیک آینه دق برای آل‌سعود شده است.
از همه مهمتر گسترش حوزه نفوذ جمهوری اسلامی ایران در دیگر کشورهای منطقه است که باعث نگرانی شدید خاندان سعودی است. در واقع انقلاب اسلامی در حال صادر شدن است و این صدور انقلاب به مردم مسلمان منطقه نه تنها تحمیل نمی شود بلکه خودجوش و بدون کوچکترین فشاری انجام شده است.
تأثیر‌پذیری مردم مسلمان منطقه از جمهوری اسلامی ایران آل‌سعود را از محور بودن در میان کشورهای عرب منطقه محروم می‌کند و باعث تضعیف جایگاه آل‌سعود می‌شود. اکنون هم چنین اتفاقی افتاده است به همین خاطر عربستان با تلاش‌های دشمنانه خود سعی دارد تا بتواند سرعت این روند را بگیرد و از وقوع آن جلوگیری کند.
دشمنی با دولت‌ها و ملت‌هایی که روابط نزدیک و راهبردی با جمهوری اسلامی ایران دارند، یکی از اقداماتی است که عربستان علیه ایران به کار گرفته است. توطئه برکناری اسد با اعزام نیروهای تروریستی – تکفیری که با حمایت آل‌سعود در منطقه انجام می‌شود بخشی از دسیسه هایی است که با رهبری آمریکا اجرا شده است. عراق هم مانند سوریه به خاطر روابط دوستانه با ایران از تیر خصم آل‌سعود در امان نبوده و درگیر گروه‌های تروریستی دست‌پرورده آل‌سعود و وهابیت است.
مردم کشور یمن که با خواست اکثریت مردم این کشور پس از استعفای دولت منصور هادی، حوثی‌ها را برای اداره کشور برگزید، به خاطر گرایش‌های فکری آنها مورد غضب آل‌سعود قرار گرفت و سرانجام حملات نظامی ارتش این کشور که باید برای مبارزه با دشمن اصلی جهان اسلام اسرائیل بکار گرفته شود، علیه مسلمانان عملیاتی شد.
اکنون بیش از ۵ ماه است که مردم این کشور زیر حملات هوایی ارتش آل‌سعود مقاومت می‌کنند و تاکنون هزاران نفر از مردم بی‌دفاع این کشور به شهادت رسیده‌اند.
اما سرنوشت آل‌سعود با توجه به این همه جرم و جنایت و دشمنی با مسلمانان چه خواهد شد؟
باید همه این اقدامات را به مانند فردی تلقی کرد که در حال غرق شدن است به همین خاطر دست‌درازی می‌کند تا پیش از مرگ و غرق شدن تا لحظه آخر هر چه می‌تواند دشمنی کند و به دیگران ضربه بزند. اما نمی‌داند که با این کارها بار خود را سنگین‌تر می‌کند و غرق شدن خود را هم سرعت می‌بخشد.
اما همه اقداماتی که آل‌سعود در منطقه انجام می‌دهد نه تنها باعث تقویت جایگاه این رژیم که همانند رژیم صهیونیستی جنایت می‌کند، نیست بلکه باعث فروپاشی این رژیم می‌شود. این کشور در داخل خود با چالش‌های جدی روبرو است که اگر هر کدام از این چالش‌ها فعال شود می‌تواند حکام سعودی را از سریر قدرت به زیر بکشد.
شیعیان این کشور که البته به خاطر ضدیت آل‌سعود با شیعیان که مختص به شیعیان نیست و همه مسلمانان را در بر می‌گیرد، یک جمعیت بالقوه‌ای است که می‌تواند به طور جدی سران این کشور را با مشکلات اساسی روبرو سازد.
شیعیان عربستان از میان ۲۰ میلیون جمعیت واقعی این کشور ۱۰ درصد را شامل می‌شود که در منطقه شرق عربستان که یک منطقه نفت‌خیر و حاصلخیز است زندگی می‌کنند. البته شرایط زندگی آنها به خاطر دشمنی‌های وهابیون بسیار سخت و فقیرانه است. شیعیان عربستان بیشتر در استان شرقی ظهران در شهرهای قطیف و احساء سکونت دارند و در مناطق شمالی و جنوب این کشور نیز اقلیت شیعه موجود است.
اکنون که عربستان علیه یمن وارد جنگ شده و متجاوزانه به یک کشور مسلمان حمله کرده و دست به کشتار آنها می‌زند، در صورت حمله زمینی به این کشور چه اتفاقی خواهد افتاد؟
اگر تاکنون ارتش ائتلاف عربی علیه مردم یمن جرأت نکرده عملیات زمین خود را شدت بخشد به خاطر چند دلیل است.
نخست جنگجو و سلحشور بودن مردم یمن است که همگان به آن اعتراف دارند و اکنون که برای همه مردم یمن ثابت شده آل‌سعود دست به کشتار مردم مسلمان زده است و هدف آنها هم روی کار آوردن دولت دست نشانده می‌باشد، نفرت از آل‌سعود در میان آنها افزایش یافته است نیروهای مردمی و ارتش یمن در انتطار عملیات زمینی ارتش سعودی هستند تا انتقام سختی را از آنها بگیرند.
در این میان ناتوانی ارتش آل‌سعود در حمله به یمن نمایان شد و همین امر چالش‌های داخلی را هم نمایان‌تر ساخت.
یکی از همین نقاط ضعف جدی شیعیانی هستند که سال هاست تحت ستم آل‌سعود زندگی می‌کنند اگر شیعیان عربستان از انصار‌الله و حوثی‌ها حمایت کنند که قطعاً اینگونه خواهد بود، می‌تواند ضربه کارسازی به حکام سعودی باشد که فروپاشی این رژیم را در‌پی خواهد داشت.
شیعیان عربستان که در مناطق نزدیک به یمن زندگی می‌کنند به خوبی می‌توانند با انصارالله در مقابله با آل‌سعود همکاری کنند و این همه ظرفیت بزرگ را به وجود بیاورند که از نفوذ و گسترش وهابیت جلوگیری کنند.
شاید این اتفاق باعث یکسری تغییرات جغرافیایی در عربستان بزرگ شود و منطقه شرق و به ویژه جنوب شرق عربستان جدا شود. این منطقه از عربستان از لحاظ اقتصادی یکی از مهمترین مناطق این کشور است چون بیشتر چاه‌های نفت آن در این قسمت قرار دارد که اکثریت مردم آن شیعه هستند.
عوامل دیگری از جمله دوری برخی کشورهای منطقه از سیاست‌های پدرخوانده خود این حاکمیت پیر و فرتوت را با عوامل دیگر به زوال خواهد کشاند. برخی سران کشورهای عربی منطقه اکنون متوجه شرایط عربستان شده اند و درک کرده‌اند که این حکومت رو به اضمحلال است و اگر همچنان در رکاب آن باشند زودتر از آن بر زمین خواهند خورد و از بین خواهند رفت. به همین خاطر سعی دارند تا خود را از عربستان دور کنند.
با توجه به تحولاتی که در منطقه جریان دارد، باعث تقویت هرچه بیشتر مواضع جمهوری اسلامی ایران خواهد شد ضمن این که ورود مستقیم روسیه به سوریه و حمله به گروه‌های تروریستی در این کشور، رویای سرنگونی اسد برای آل‌سعود دیگر محال شد و اکنون حکام عربستان باید فکری برای سرنوشت خود بکنند. هشدار رهبر معظم انقلاب اسلامی هم ثابت کرد که این رژیم با یک اتمام حجت به لرزه می‌افتد و اگر پاسخ خشن و سخت ایران را هم دریافت کند آنگاه چیزی از آل‌سعود باقی نخواهند ماند.

 

 

میزان

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=2391

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.