تاریخ ارسال : ۲۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۰۱:۳۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

پیشنهاد بی شرمانه و بزدلانه موشکی اطلاح طلبی که روی شاه سلطان حسین را سفید می کند!

به گزارش شلمچه نیوز، جناح اصلاح‌طلب در زمانی که ماکرون پیش از سفر به ایران و در سفر به عربستان، «چماق موشکی» خود را بالا برده، به عنوان سرجوخه‌های دشمن دیرینه، نقش «هویج فرنگی» را به عهده گرفت و اروپا و عربستان را «در معرض آسیب و لطمه جدی از سامانه موشکی ایران» معرفی می‌کند و پیشنهاد مذاکره موشکی می‌دهد تا خطر جنگ از سر ما رفع شود(!) شگفتا از چنین‌سخیف، بزدلانه و بی‌شرمانه بودن که حتی روی شاه سلطان حسین را سفید می‌کنید. مگر شما یک بار با برجام سایه جنگ را از سر ملت بر نداشتید؟! چرا موضعی ‌می‌گیرید که حتی خود سعودی‌ها چنین صریح افاده‌ای نداشته‌اند. آیا انتشار چنین مطلب سخیفی در یک روزنامه وابسته اصلاح‌طلب «تهدید امنیت ملی» نیست؟! آیا از رئیس‌جمهور محترم که اخیراً مواضع محکم موشکی گرفته‌اند، انتظار نمی‌رود که از این به ظاهر حامیان دولت بخواهند در زمین دشمن بازی نکنند؟!
درست در روزی که رئیس‌جمهور با هشدار درباره توطئه‌های جدید دشمن، رسانه‌ها و صاحبان تریبون‌ها را خطاب قرار داد که «هوشیار باشند در زمین دشمن بازی نکنند» روزنامه اصلاح‌طلب آرمان در سرمقاله خود در قامت سرباز اروپایی‌ها و خاصه فرانسوی‌ها ظاهر شد و با رویکردی منفعلانه برجام موشکی را کلید زد و نوشت: «بهتر است با آغاز مذاکره (موشکی) خطر جنگ و تحریم را از سر بگذرانیم.» نویسنده برای ادعای وطن‌فروشانه خود البته توجیه هم آورده و گفته است: «اگر مذاکره نکنیم ممکن است که اروپایی‌ها مواضع تند و تیز امریکایی‌ها را در این مورد همراهی کنند!»
نویسنده وقاحت را فراتر از پیشنهاد بی شرمانه خود برده ودر توجیه مذاکره موشکی در مقام سخنگوی دستگاه تبلیغاتی آل‌سعود ظاهر شده  می نویسد: «عربستان نیز یکی از کشورهایی است که به طور مستقیم می تواند از سامانه موشکی ایران آسیب و لطمه جدی ببیند. بنابراین عربستان هم از این موضوع (مذاکره موشکی) حمایت می کند.» این نهایت وقاحت یک جناح سیاسی وطن‌فروش و فاقد کفایت عقلی و سیاسی است که به زحمت می‌توان حتی در تاریخ سیاسی کشورهای ضعیف نمونه‌ای برای آن جست.
 روزنامه آرمان در سرمقاله خود مدعی وجوه اشتراک سیاست‌های اروپا و امریکا در قبال ایران می‌شود و خواستار تن دادن ایران به مذاکره موشکی با اروپا است. در این یادداشت آمده است که «اروپایی‌ها نه چون امریکایی‌ها که می‌خواهند بدون مذاکره و اخطار قبلی، دست به اعمال تحریم‌های جدید بزنند یا بخواهند این برنامه را از بیخ و بن باطل کنند و از ایران بخواهند دست از این موضوع بردارد. البته آنها هم گفته‌اند در صورت عدم رسیدن به نتیجه در این مورد، ممکن است تحریم‌های جدیدی وضع کنند.» و جالب آنکه بعد از این عبارت که اروپایی‌ها هم ممکن است تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع کنند، بلافاصله آمده که «البته مواضع اروپایی‌ها تا حدی خردمندانه به‌نظر می‌رسد. هم می‌خواهند که هیاهوی امریکایی‌ها را ساکت کنند و هم نمی‌خواهند موضوع موشکی ایران به یک بحران غیرقابل بازگشت تبدیل شود. »
نویسنده یادداشت اما از خود نپرسیده که اصلاً چرا باید موضوع موشک‌های ایران به یک بحران تبدیل شود؟ مگر ایران اولین کشور در دنیاست که سیستم موشکی و قدرت دفاعی دارد؟ در منطقه‌ای که چندصد میلیارد دلار قراردادهای تسلیحاتی با امریکا در چند ماه گذشته امضا شده و همه دشمنان ایران خود را به انواع سلاح‌ها مجهز کرده‌اند، چرا یک جناح خودفروش وطنی، پیشنهاد خلع سلاح داخلی ارائه می‌دهد؟! شما از چه‌کسی حقوق می‌گیرید که دنبال خلع سلاح ایران افتاده‌اید؟!
پیشنهاد شرم‌آور در آن بخش از یادداشت آمده است که می‌گوید: «ایران هم در موقعیت خوبی قرار دارد و به اهداف خودش رسیده و قادر است که‌این برنامه‌ها را در همین نقطه کنونی متوقف کند. برد بیش از ۲هزار کیلومتر در برنامه‌های ایران نیست. بهتر است ما با آغاز مذاکره خطر جنگ و تحریم را از سر بگذرانیم. اگر مذاکره نکنیم ممکن است که اروپایی‌ها مواضع تند و تیز امریکایی‌ها را در این مورد همراهی کنند.»
این جملات خواننده را به یاد دیالوگ‌های پرتعدادی می‌اندازد که «برجام سایه جنگ را از سر ما دور کرد» و از خود می‌پرسد در چند موضوع دیگر باید تن به زیاده‌خواهی‌های غربی‌ها بدهیم تا سایه جنگ دور شود؟! گویا سایه جنگ مدام می‌رود و می‌آید و در موضوعات مختلف از ملت ایران باج می‌گیرد!
سرمقاله آرمان یادداشت سطح بالایی در رسانه محسوب نمی‌شود؛ ادبیات سطحی و تحلیلی سطحی‌تر. با این همه نویسنده یادداشت استاد دانشگاه و همان کسی است که پیش از این خواسته بود ایران از جدایی کردستان عراق حمایت کند و جدایی کردستان از عراق را «تولد ایران دوم» نامیده بود! یعنی شعور سیاسی این استاد روابط بین‌الملل در همین حد است که احتمالاً نمی‌تواند توضیح دهد چرا تنها کشور حامی این «ایران دوم» اسرائیل است!
دولتمردان و شخص رئیس‌جمهور بارها تأکید کرده‌اند که برنامه موشکی ایران قابل مذاکره نیست و کاش در اینجا هم نگران امنیت ملی و زیر سوال رفتن منافع ملی باشند و پیگیر مطالبی که رسانه‌های حامی دولت علیه منافع ملی منتشر می‌کنند، باشند. البته چشم‌پوشی روی سیستم موشکی کشور از روزنامه‌ای که پیش از این در مواردی از نظرات صریح امام خمینی عبور کرد، چندان بعید و دور از انتظار نیست که ایران را مطابق میل فرانسه و امریکا بخواهد نه بنیانگذار جمهوری اسلامی. ای‌کاش آنچنان که سخنگوی دولت خواستار برخورد با روزنامه‌ها به خاطر منافع ملی بود، در تعامل با رسانه‌های حامی دولت هم دلشان برای منافع ملی بسوزد.
اکنون سؤال اساسی این است که روزنامه‌ای که امنیت ملی را به خطر می‌اندازد و به سامانه دفاعی کشور حمله می کند، آیا مستحق مجازات نیست؟ آیا وقیحانه نیست که اینگونه در مقام سخنگوی بی‌جیره و مواجب آل‌سعود ظاهر شود و ادعانامه علیه ایران بنویسد؟  بنابراین انتظار می رود رییس شورای عالی امنیت ملی برای دفاع از امنیت کشور به این موضوع ورود کند و اجازه ندهد توان دفاعی و بازدارندگی کشور دستاویز عده ای که در نقش پیاده نظام دشمن ظاهر شده‌اند، قرار بگیرد.
منبع؛ روزنامه جوان

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=74239

برچسب ها:
, , , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.