تاریخ ارسال : ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۸:۵۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

پیش دستی سعودی ها در تقدیم اموال ملت خود به آمریکا آنان را ترغیب به بمباران سوریه کرد/ آمریکا قصد داشت پناهگاه تروریست ها را احیا نماید

وی اضافه کرد: با نهایت تاسف در دیروز در چنین روز وحدت‌آفرین برای مسلمین شاهد بودیم که سه کشور آمریکا، انگلستان و فرانسه برخلاف همه نظامات بین‌‌المللی هجوم وحشیانه‌ای را به کشور اسلامی داشتند و تاسف‌آورتر اینکه بعضی کشورهای اسلامی در کنار رژیم اسرائیلی و سران کفر از این جنایت پشتیبانی کردند.

ریاست مجلس شورای اسلامی گفت: نخستین سؤالی که در ذهن شکل می‌گیرد این هست که چه علتی عامل چنین اقدام غیرقانونی بوده هست. ادعای این سه کشور بر این هست که دولت سوریه در روزهای گذشته از سلاح‌های شیمیایی استفاده نمود و دلیل موفقیت نظام سوریه در اخراج تروریست‌ها از حومه دمشق استفاده از چنین سلاحی بوده هست.

لاریجانی اضافه کرد: در برابر دولت‌های سوریه و روسیه این مدعا را تکذیب نمودند و خواستار رسیدگی مجامع بین‌المللی گردیدند و مگر نه این هست که برای رسیدگی به این امر نظام بین‌المللی تدبیر کرده هست پس به چه سبب بدون رعایت این ضابطه های و عجولانه چنین تهاجمی سامان داده شد؟

وی دنبال کرد: بنابراین، این بهانه نمی‌تواند وجاهت داشته باشد مبحث کلیدی را باید در جای دیگر جست و آن تغییرات موخر در صحنه سوریه هست.

ریاست مجلس شورای اسلامی گفت: سال‌هاست با کمک کشورهای بزرگ و بعضی دولت‌های یاغی در منطقه اطراف دمشق لانه تروریست‌ها شده بود و هر زمان با سلاح‌های مدرن دمشق را ناامن می‌کردند و اقدام موخر ارتش سوریه پاکسازی این منطقه بود. کاری که کشورهای حمایت کننده تروریست‌ها باور نمی‌کردند در زمان تقریبا کوتاه عملیاتی گردد. بنابراین پیش دستی سعودی‌ها در تقدیم اموال ملت خود به آمریکایی‌ها که بالاخره وقاحت صورت قبول کرد آنها را ترغیب به بمباران سوریه کرد تا به گمان خود معادله را عوض و دو مرتبه پناهگاه تروریست‌ها را احیا نمایند.

..


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=96000

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.