تاریخ ارسال : ۰۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۲۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

پیوند شبکیه تصنعی اولین گام برای معالجه نابینایی مطلق است

محسن فروردین در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، محسن فروردین در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ، با اشاره به عمل پیوند شبکیه تصنعی چشم در دانشگاه علوم دکتری بیان داشت: کشور ما توانمندی‌های زیاد بسیاری در زمینه‌های علمی دارد و امروز نیز در راستای چشم دکتری شاهد اولین عمل پیوند شبکیه تصنعی چشم در کشور هستیم.

وی بیان کرد: با دقت به ابزارها زیاد مطلوب و توسعه علمی بالای تمام پزشکان بویژه چشم پزشکان کشور، پس از پیگیری‌هایی که به مدت دو سال طول کشیده، امروز تلاش‌ها به بار نشسته و با این عمل جراحی، جهش علمی دیگری در کشور رخ داده هست.

این جراح چشم اضافه کرد: این روش عمل برای مریض های که به طور مطلق بدون دید می باشند، بکارگیری می‌شود به طور نمونه مریض های که مبتلا شب کوری می باشند چراکه در این مریض ها در ابتدا دید شب کم هست و به مرور زمان زمان وقت با افزایش سن، دید روز آنان نیز از دست می‌رود که بعضی از مریض ها در سال‌های آخر عمر با نابینایی مطلق روبه‌رو می باشند.

وی گفته بود: هر چند این دید خیلی بالا نیست، ولی برای بیماری با این درجه از مشکل چشمی برای ما پزشکان که آغازگر این سیر علمی هستیم، افتخار هست.

وی اهتمام کرد: گرچه این عمل در شیراز انجام می‌شود، ولی من قسمت کوچکی از جمعیت چشم دکتری ایران هستم و به نمایندگی از همکارانم در کشور این عمل را انجام دادم، انجام این عمل جراحی یک کار تیمی ۷ نفره از پزشکان برجسته شبکیه هست.

این جراح چشم بیان کرد: راه‌های زیاد بسیاری برای معالجه نابینایی هست که این عمل اولین گام برای انتهاء کوری مطلق هست و این روش برای مریض های هست که با کوری زیاد گردیدید که مبتلا نابینایی مطلق و عدم فهم نور مرسوم می باشند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=75869

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.