تاریخ ارسال : ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۲:۳۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

چابهار علی رغم ارزش فوق سیاست هایی کمترین شاخصه های زندگانی را دارد

عبدالغفور ایران‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در چابهارعبدالغفور ایران‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بیان داشت: چابهار علی رغم موقعیت فوق سیاست هایی و استراتژیکی که دارد، از پایین‌ترین شاخص‌های زندگانی در کشور بهره مند هست به طوری که اکثر از نیمی از جمعیت ۲۸۰ هزار نفری چابهار با پایین‌ترین ابزارها رفاهی روزگار می‌گذارند.

به گفته نماینده مردم چابهار در مجلس، چابهار بالاترین قیمت حاشیه‌نشینی در کشور را نیز دارد به طوری که ۶۳ درصد جمعیت چابهار با ۵۰ هزار نفر جمعیت در سکونتگاه‌های غیررسمی حاشیه با پایین‌ترین ابزارها زندگانی می‌کنند.

وی اشاره‌ای به شاخص‌های تعلیمی در چابهار داشت و عنوان کرد: چابهار با ۴۵ سانتیمتر محیط تعلیمی، پایین‌ترین سرانه و بالاترین قیمت رشد دانش‌آموزی را در کشور دارد؛ دانش‌آموزان نقاط متفاوت چابهار در مدرسه ها تخریبی، کپری و ناایمن درس می‌خوانند که برای نیل چابهار به سرانه خوب کشوری ساخت بیش‌ از ۲۰۰۰ کلاس درس در این شهرستان احتیاج هست.

به گفته نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی علی رغم اینکه سرمایه‌گذاری گستره‌ای در بندر چابهار صورت گرفته اما طرح‌های توسعه‌ای که برای محرومیت‌زدایی در چابهار اجرا می‌شود سرعت زیاد کندی دارد و مردم ضروری هست برای رویت دستاورد های آن دهه‌ها در انتظار بمانند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=77201

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.