تاریخ ارسال : ۲۳ فروردین ۱۳۹۵ ساعت : ۲۲:۴۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

چالوس دومین شهید مدافع حرم را تقدیم کرد

رزمنده مدافع حرم حسین بواس در مبارزه با تروریستهای تکفیری در سوریه به شهادت رسید.

شلمچه نیوز از چالوس- محمدصفرلفوتی؛ « حسین بوّاس» رزمنده مدافع حرم چالوسی در سوریه به شهادت رسید.
در ادامه درگیری‌های گروه‌های تروریستی و تکفیری با مدافعان حرم حضرت زینب(س)، «حسین بوّاس» از پاسداران لشگر عملیاتی ۲۵ کربلا در سوریه به شهادت رسید. گفتنی است، شهید بوّاس متولد سال ۱۳۶۰ در شهرستان چالوس است و از وی «محمدرضا» چهارساله به یادگار مانده است.

فرمانده سپاه ناحیه چالوس درباره چگونگی اطلاع رسانی خبر شهادت شهید بواس به خانواده اش گفت: هنگامی که خبر شهادت شهید حسین بواس را به خانواده‌اش دادیم نگران حال پدر و مادر این شهید بودیم اما مادرش می‌گفت من و خواهر شهید حسین از شب قبل خواب دیده بودیم و مطمئن بودیم که فرزند ما در این راه به شهادت می‌رسد و سرانجام به آرزوی دیرینه اش رسید.

 

علی رئیسی در جلسه برنامه ریزی و برگزاری مراسم بزرگداشت شهید «حسین بواس» دومین شهید مدافع حرم  چالوس،  با بیان اینکه باید مراسمی که برای این شهید بزرگوار برگزار خواهد شد باید در خور شان باشد، اظهار کرد:  هر زمان پیکر این شهید بزرگوار به چالوس برسد مراسم وداع در در دانشکده علوم و فنون نیروی دریایی انجام خواهد شد و روز سه‌شنبه نیز مراسم تشییع و تدفین این شهید بزرگ صورت می‌گیرد.

سرهنگ رییسی با اشاره به فضائل اخلاقی شهید «حسین بواس»گفت: این  شهید در خانواده‌ای فرهنگی متولد و پرورش یافت و از سن چهارسالگی به نماز، روزه و عبادت می‌پرداخت  و به اذعان خانواده‌اش شهادت در راه حق آرزوی دیرینه‌اش بود که به آن رسید.

وی با بیان اینکه  همه ما به نوعی مدیون شهدا هستیم، افزود: اگر چه از دست دادن این جوانان نوعی ضایعه غم‌انگیز است اما با توجه به اینکه دفاع از این انقلاب و نظام در هر برهه‌ای از تاریخ به ما فرض شده است بنابراین باید قدردان این رشادت‌ها و جان‌فشانی‌ها بود.

فرمانده سپاه ناحیه چالوس  با تاکید بر اینکه تشییع و تدفین شهدا برجسته‌ترین و ماندگارترین کاری است که در برابر عظمت و بزرگی مقام آنان می‌توان انجام داد، تصریح کرد: با توجه به اینکه حیات شهدا حیاتی طیبه بوده و ماندن و رفتن آنها برای ما برکتی است بنابراین باید از این برکت و فرصت به دست آمده  برای بهره‌مندی و ایجاد فضایی ملکوتی در شهر بهره برد و این راه را که توسط امام و شهدا ترسیم شده است را  به نسل جوان انتقال دهیم.

وی درباره چگونگی اطلاع رسانی خبر شهادت شهید بواس به خانواده اش ابراز کرد: هنگامی که خبر شهادت شهید حسین بواس را به خانواده‌اش دادیم نگران حال پدر و مادر این شهید بودیم اما مادرش می‌گفت من و خواهر شهید حسین از شب قبل خواب دیده بودیم و مطمئن بودیم که فرزند ما در این راه به شهادت می‌رسد و سرانجام به آرزوی دیرینه اش رسید.

محمد ناصر زندی فرماندار چالوس نیز ضمن تسلیت شهادت این شهید اظهار کرد: در مراسم قبلی اقدامات خوبی انجام شد و برای این شهید نیز باید اطلاع رسانی دقیق زمان و مکان تشییع در قالب بیلبورد و پیامک و … صورت گیرد.

وی با تاکید بر اینکه موضوع  شهادت باید برای جوانان این دوره تبیین شود، افزود:  باید در زمینه تبلیغی و فرهنگی برای مراسم وداع و تشییع شهید حسین بواس تمام دستگاه‌ها وارد میدان شوند و در این زمینه از هیچ تلاشی نباید کوتاهی صورت گیرد تا تاثیر پذیری برای جوانان و جامعه داشته باشد.فرماندار چالوس تصریح کرد:  از دست دادن چنین جوانانی مصیبت و ضایعه  است، اما برای شهید و خانواده اشافتخاربزرگی است.

زندی با تاکید بر نهایت احترام  در تشییع و خاکسپاری این شهید بزرگوار ابراز کرد:  همه ما باید از این فضای معنوی مسایل اخلاقی و فرهنگی بیاموزیم.وی خاطر نشان کرد: دوران دفاع از حرم  منجر به این می شود که همه ما  به خود بیاییم و اکنون باید از این موقعیت و فضای به دست آمده  به درستی استفاده کنیم.این مسئول افزود: تمام دستگاه‌های اداری و اجرایی باید شرایط را به شکلی فراهم کنند تا مراسمی شایسته و در خور شان شهید حسین بواس برگزار شود  کمیته فرهنگی برای اطلاع رسانی تشکیل شود و  در این زمینه اقدام لازم انجام شود.

شهید حسین بواس دومین شهید مدافع حرم از شهرستان چالوس بود که روز گذشته (یکشنبه ۲۲ فروردین ۹۵ ) در سوریه در دفاع از حرم حضرت زینب(س)  به درجه رفیع شهادت رسید.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=14637

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.