تاریخ ارسال : ۲۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۳۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

چاپ کتابی تازه در مورد اصغر فرهادی و سینمایش

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار مهر، کتاب «فرهادی و سینمای پرسش» نوشته اسدالله غلامعلی جدیدا از طریق نشر ورا منتشر و عازم بازار نشر شده هست.

این کتاب ۴ فصل دارد که عناوین شان به ترتیب عبارت هست از: «تکرار و پیشرفت عناصر»، «تراژدی ایرانی»، «فرهادی و طبقه متوسط» و «فرهادی، داستایوفسکی و باختین».فصل دوم کتاب ۴ قسمت دارد که عناوین این قسمت ها هم بدین ترتیب هست: «درآمد»، «تراژدی مدرن»، «فرهادی، هگل و قهرمان محق» و «فرهادی، ایبسن و تنهاترینِ مردم».

کتاب «فرهادی و سینمای پرسش» به روش شرحی آنالیزی نوشته شده هست و مثل سینمای فرهادی در پی جواب نیست؛ چون در جهان معاصر جواب ها نیستند که رهایی قسمت اند لکن این سوال ها می باشند که انسان  را به بازاندیشی در خود سوق می دهند. هرکدام از فصول این کتاب، دربردارنده تاویلی از سینمای فرهادی می باشند.

در قسمتی از این کتاب مطالعه می کنیم:

برخورد نیروها جهان، زندگانی و تراژدی را می سازند. در دستاورد تراژدی در ذات زندگانی وجود دارد. اما تراژدی، صفت تراژیک را به وجود آورد که موجب گردید، بسیاری از مردم، هر داستان غم انگیزی را تراژدی بدانند. تراژدی بیرون از این تقسیم بندی نیست، و هر داستان غم انگیزی تراژدی نیست و حتی شاید تراژیک هم نباشد. تراژدی غم انگیز هست، ولی هر اندوهی، مشابه تراژدی یا تراژیک نیست. چرا که تراژدی از تضادی حرف می گوید که به پیچیده هست و حل نشدنی!


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=79039

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.