تاریخ ارسال : ۰۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۰۰:۰۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

چرا بودجه ۹۷ “رد تاریخی لایحه بودجه” مجلس شد؟!

در حالی که مجلس شورای اسلامی روز گذشته شاهد بحث شدید میان نمایندگان موافق و مخالف درباره لایحه بودجه ۹۷ بود، در نهایت کلیات این لایحه با مخالفت بهارستان همراه شد. 

به گزارش شلمچه نیوز، به نظر می‌رسد نوع برخورد و واکنش‌های نوبخت در روزهای اخیر و نادیده گرفتن اختیارات دیوان محاسبات بی‌تأثیر نبوده است. مهرداد لاهوتی عضو کمیسیون تلفیق درباره دلایل ردلایحه به سه نکته اشاره کرده و گفته است: بازخورد منفی موضع دولت در مورد گزارش تفریغ بودجه ۹۵، نبود سازوکار حذف بیش از ۳۰میلیون یارانه‌بگیر و نگرانی از نحوه هزینه‌کرد بودجه عمرانی سه دلیل عمده رد تاریخی لایحه بودجه بود. نمایندگان در نشست علنی نوبت بعدازظهر روز گذشته مجلس شورای اسلامی به ادامه رسیدگی کلیات لایحه بودجه سال ۹۷ کل کشور پرداختند و در نهایت کلیات این لایحه با ۸۳رأی موافق، ۱۲۰رأی مخالف و ۹رأی ممتنع از مجموع ۲۱۶نماینده حاضر در مجلس رد شد. این بدان معناست که کلیات لایحه بودجه باید یک بار دیگر در کمیسیون تلفیق مطرح شود و با اعمال تغییراتی بار دیگر به صحن علنی مجلس بیاید؛ لایحه‌ای که یکی از جنجالی‌ترین لوایح بودجه کشور بوده است به طوری که افزایش شدید قیمت حامل‌های انرژی و حذف ۳۰میلیون نفر از یارانه بگیران از محورهای اصلی آن بود. به گفته محمدمهدی مفتح سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه این نخستین بار است که مجلس به کلیات یک لایحه بودجه رأی منفی داده است.
در جلسه چه گذشت؟
در جلسه روز گذشته مجلس که محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه حضور یافته بود ابتدا جلسه غیرعلنی یک ساعته درباره بودجه تشکیل شد که غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به دفاع از مصوبات کمیسیون متبوع خود پرداخت. علی اصغر یوسف نژاد سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ هم در تشریح مصوبات کمیسیون تلفیق گفت: نظراتی که به لایحه پیشنهادی دولت اضافه شد با در نظر گرفتن شرایط اجتماعی بود، هر چند قبول داریم شرایط اجتماعی شاخص مناسبی برای برنامه‌ریزی اقتصادی نیست اما در شرایط کنونی کشور لازم بود به این شاخص توجه شود. وی اظهار داشت: عدم افزایش حامل‌های انرژی که برای دولت سخت بود به دلیل مسائل اجتماعی از لایحه بودجه حذف شد اما جایگزینی برای آن در نظر گرفته شد تا دولت بتواند در امر اشتغالزایی فعالیت کند. بر این اساس ۶۰هزار میلیارد تومان برای اشتغال در لایحه بودجه در نظر گرفته شد و جای خوشحالی است که بگویم اشتغالزایی در ردیف‌های خاص دیده شد تا میزان رصد و نظارت آن افزایش پیدا کند. وی افزود:  عدم تمرکز در بودجه و توجه به استان‌ها و دادن اختیارات به آنها نسبت به گذشته ۱۰درصد بیشتر شده که این جهت‌گیری مثبتی است.وی یادآور شد: دولت قرار بود ۱۷هزار و ۴۰۰میلیارد تومان از درآمدهای حامل‌های انرژی به اضافه ۱۵هزار میلیارد تومانی که از صندوق و ۳-۲ هزار میلیارد تومان از مسیرهای دیگر حدود ۶۰هزار میلیارد تومان برای ارائه تسهیلات و بحث اشتغال و تولید داشته باشد که در تلفیق سعی کردیم مبلغی نزدیک به آن را لحاظ کنیم. با افزایش حامل‌های انرژی مخالفت کردیم زیرا به نفع جامعه نبود و کشش آن را نداشت، البته از محل‌های دیگر جبران کردیم که مبلغ حدود ۶۰هزار میلیارد برای بحث اشتغال و تولید مد نظر قرار گیرد.
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷با بیان اینکه در بودجه ۹۷ فروش نفت را ۵۵ دلار، نرخ ارز را ۳هزارو۵۰۰ و سهم صندوق را ۳۲ درصد و سهم شرکت نفت ۱۴/۵ درصد و سهم دولت را ۵۳/۵ درصد پیش بینی کردیم، تصریح کرد: سعی کردیم با توجه به شاخص‌های قانون برنامه توسعه نرخ تورم را حدود ۱۰درصد، نرخ بیکاری ۱۱درصد، رشد تولید ناخالص داخلی حدود ۶درصد و درآمدهای مالیاتی ۱۲۸هزار میلیارد تومان و درآمدهای نفتی را۱۰۱هزار میلیارد تومان را لحاظ کنیم، البته به بحث واگذاری‌ها هم توجه شده است. پس از اظهارات یوسف نژاد تعدادی از نمایندگان در مخالفت و موافقت کلیات لایحه بودجه صحبت کردند که در نهایت این لایحه پس از بررسی در دو نوبت صبح و عصر با رأی منفی نمایندگان مجلس همراه شد.
موافقان
توجه به عمران
بخت بد بودجه!خوشبختانه در این لایحه پروژه‌های نیمه تمام عمرانی نیز تعیین تکلیف شده است. از سال‌های گذشته تاکنون ۶۵ هزار پروژه نیمه تمام در کشور به وجود آمده است که با همت دولت و مجلس تنها بخشی از این پروژه‌ها به اتمام رسید، بنابراین باید با به کارگیری بخش عمومی و خصوصی نسبت به تقویت و تعیین تکلیف پروژه‌های نیمه تمام اقدام کرد که دولت به این مهم نیز توجه اساسی در لایحه بودجه داشته است.  بی‌توجهی به بافت فرسوده طی سال‌های گذشته سبب افزایش خسارت‌ها پس از وقوع بحران در استان‌های کشور شده است اما دولت با جدیت حل مشکل بافت‌های فرسوده را در لایحه مورد توجه قرار داده، ضمن اینکه تقویت بنیه دفاعی کشور نیز به دلیل اهمیت موضوع مورد توجه است.
مخالفت با گرانی
بخت بد بودجه!کاری که در کمیسیون تلفیق صورت گرفت بر این اساس بود که با هرگونه گرانی در آینده مخالفت شود چراکه در زمان رکود اقتصادی نمی‌توان گرانی به جامعه تحمیل کرد و این استدلال در کمیسیون تلفیق بالای ۷۵درصد رأی داشت که به عنوان مثال می‌توان به مخالفت با افزایش ۵۰درصدی نرخ حامل‌های انرژی اشاره کرد، حتی به دولت اجازه داده نشد که ۱۰هزار میلیارد تومان تحت عنوان مابه التفاوت فروش ارز حاصل از فروش نفت خام در اختیار بگیرد و مجلس در راستای وظیفه نظارتی خود اقداماتی انجام داد که البته نیازمند متمم است.
حذف یک بند
بخت بد بودجه!کمیسیون تلفیق با حذف اضافه استفاده ماهانه از مازاد منابع نفتی توسط دولت کار بسیار خوبی را انجام داد که این امر در جهت انضباط مالی بوده است. اصلاح هزارمیلیارد ریال مابه‌التفاوت فروش ارز حاصل از فروش نفت خام و میعانات در جهت شفافیت و انضباط مالی بوده است. اشتغال فراگیر عشایر و روستایی در لایحه بودجه دیده شده است تا دغدغه خانواده‌ها مرتفع شود. ۶۰درصد ارباب‌ رجوعان نمایندگان مجلس شورای اسلامی مشکل بیکاری دارند و برای حل این مشکل خواست ما توجه به صادرات است که در لایحه به آن نگاه مثبتی وجود دارد.
عدالت مالیاتی از نقاط قوت
بخت بد بودجه!توجه به عدالت مالیاتی و اصلاح مالیات پلکانی حقوق کارکنان از نقاط قوت لایحه بودجه سال ۹۷ است. طرح تحول سلامت به شکلی مدیریت شده در لایحه بودجه مورد حمایت قرار گرفته شده است. علاوه بر آن میزان نظارت بر اعتبارات پرداخت شده به نهادهای عمومی نیز افزایش یافته است. همچنین هدایت یارانه‌ها به سمت اقشار ضعیف از نقاط قوت لایحه بودجه است. برای ما پس از گذشت این مدت از برجام ثابت شده است که مذاکرات و توافقات کفایت لازم را برای عرصه دفاعی کشور ندارد زیرا ما در جهان پرآشوب و بی‌نظمی هستیم که باید در آن به توان دفاعی خود به عنوان یک اولویت توجه کنیم.
بودجه‌های اختصاصی
بخت بد بودجه!در یکی از صحبت‌های اخیر ریاست جمهوری گفتند، تقریباً ۲۰۰هزار میلیارد تومان بودجه را به اجبار باید تخصیص داد. من بررسی کردم به این عدد رسیدم، یارانه نقدی ۴۸هزار میلیارد تومان، کمک به صندوق‌های بازنشستگی ۶۷هزار میلیارد تومان، ۵درصد تقویت بنیه دفاعی۲۱هزار میلیارد تومان، ۲/۵درصد سهم قوه قضائیه ۱۳هزار میلیارد تومان، ۰/۷درصد سهم صدا و سیما ۳هزار میلیارد تومان، بازپرداخت اصل و سود اوراق مالی اسلامی ۳۲هزار میلیارد تومان و خرید تضمینی گندم ۱۱هزار میلیارد تومان اعتبار لازم دارد.  جمع این ارقام که دولت باید به اجبار آن را پرداخت کند ۱۹۵هزار میلیارد تومان است.
مخالفان
دو سوم بودجه بدون نظارت
بخت بد بودجه!دو سوم ارقام بودجه ۹۷ از دسترس و نظارت مجلس به نحوی خارج است، هزارو۲۰۰هزار میلیارد تومان رقم کلی بودجه است و حدود ۸۰۰هزار میلیارد تومان بودجه شرکت‌ها، بانک‌ها و مؤسسات انتفاعی است. در این رابطه چند نفر از نمایندگان وقت کردند به این ارقام ورود کنند. چندین سال است در مورد این موضوع بحث و گفت وگو می‌شود اما به آن اعتنایی نمی‌شود، در واقع دو سوم رقم‌های بودجه به خارج از بودجه عمومی شرکت در بودجه بانک‌ها و شرکت‌ها و مؤسسات انتفاعی ریخته می‌شود و عملاً به آن پرداخته نمی‌شود و این ضعف نظام بودجه‌ریزی است و هنوز رفع نشده است.
بخت بد بودجه!چگونه یارانه را قطع می‌کنید؟
در بودجه امسال مقرر شده است با کاهش درصد بودجه‌های عمرانی آن را به اشتغال اختصاص ‌دهیم که این امر کاملاً متضاد است زیرا با افزایش بودجه عمرانی می‌توان به اشتغال دست یافت، طبق آمار ۴۰درصد کشور زیر خط فقر نسبی و۳۲درصد زیر خط فقر مطلق هستند اما در مناطق روستایی این آمار به ۶۰درصد می‌رسد. حال چگونه می‌خواهید یارانه نزدیک به ۳۰میلیون جمعیت را قطع کنید که اگر این کار انجام شود مطمئناً کنترل آسیب‌های اجتماعی وتأمین امنیت غذایی که مهم‌ترین فاکتور زندگی هر انسانی است ناممکن خواهد بود و در همین زمینه در بودجه ۹۷ هیچ راهکاری برای معوقات بازنشستگان و فرهنگیان دیده نشده است.
بخت بد بودجه!۳۰۰ هزار میلیارد بودجه پنهان
در بحث شفاف‌سازی بودجه، ۳۶۷هزار میلیارد تومان بودجه جاری کشور در سال ۹۷ عنوان شده است. متأسفانه نزدیک به ۳۰۰هزار میلیارد تومان بودجه پنهان وجود دارد و ۶۵هزار میلیارد تومان بودجه یارانه پنهان است و ۵هزار میلیارد دلار مقرر شده که وام خارجی اخذ شود، اما مشخص نیست در چه بخشی قرار است هزینه شود که تمام این موارد بودجه پنهان است و ۸۹هزار میلیارد تومان در مجموع قرار است اوراق فروخته شود. بسیاری از شرکت‌های دولتی زیان‌ده هستند و بیش از ۸۰۰هزارمیلیارد تومان بودجه شرکت‌های دولتی است که اینها مواردی است که باید در مجلس مصوب شود، لذا کجا گزارش بودجه شرکت‌های دولتی به نمایندگان ارائه شده است؟ در حالی که ۲۵درصد درآمد شرکت‌های دولتی باید سرمایه‌گذاری شود. کجا این سرمایه گذاری وجود دارد؟
بخت بد بودجه!دخل و خرج دولت هماهنگ نیست
باید قبول کنیم دخل و خرج دولت بسیار ناهماهنگ است و برای جبران کسری بودجه پیشنهادی باید هم از بخش خصوصی استقراض و هم از صندوق توسعه ملی برداشت کنیم. وقتی از ۷۳هزار میلیارد تومان برای اشتغال ۱۷هزار میلیارد از بودجه عمرانی برداشته می‌شود، این کار مغایر اشتغال‌زایی نیست؟ مگر غیر از این است که طرح‌های عمرانی خود منجر به اشتغال می‌شود؟ حل معضل بیکاری به بحرانی‌ترین گردنه نظام منجر شده، با حمایت از سرمایه‌گذاری قابل حل است، باید روند سرمایه‌گذاری را سرعت ببخشیم. آقای روحانی! در کشوری که در برخی مواقع صدور یک مجوز سرمایه‌گذاری ۱۸ماه طول می‌کشد، مشکل اشتغال حل نخواهد شد.
بخت بد بودجه!کسری ۸۳هزار میلیارد تومانی
منفی بودن تراز عملیاتی بودجه در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ حدود ۴/۴درصد رشد داشته و از ۸۰ به ۸۳هزارمیلیارد تومان کسری افزایش پیدا کرده است. انتظار بود در بودجه و بحث اشتغال توجه می‌شد اما هیچ رویکرد مشخصی در خصوص اشتغالزایی در لایحه بودجه سال ۹۷ مشاهده نمی‌شود و سؤالات و ابهامات زیادی در خصوص تأمین منبع مالی پیش‌بینی شده برای اشتغال در تبصره ۱۸ و نحوه تحقق آن وجود دارد و این سؤال وجود دارد که طرح دولت که پیش از این در ستاد اقتصاد مقاومتی به عنوان برنامه اشتغال فراگیر تصویب شد به کجا رسیده؟
منبع؛ جوان

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=85151

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.