تاریخ ارسال : ۱۱ تیر ۱۳۹۵ ساعت : ۰۰:۴۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

چرا سوالات آن مردی که هولوکاست را انکار میکرد هنوز بی‌جواب مانده است؟

احمدی‌نژاد: چرا اجازه تحقیق درباب هولوکاست داده نمی‌شود؟چرا اجازه داده نمی‌شود تا یک گروه متخصص حقیقت یاب مسئله را بررسی و نتیجه را به جهانیان اعلام نماید؟
روحانی:چرا هولوکاست را انکار بکنیم؟ ما جنایت نازی‌ها را انکار نمی‌کنیم بلکه محکوم می‌کنیم.
ظریف:ایران هرگز هولوکاست را انکار نکرده است، مردی که آن را انکار می‌کرد، رفته است.

به گزارش میدان۷۲ دکتر محمود احمدی‌نژاد در سال ۲۰۰۵ ودر جمع مردم زاهدان هولوکاست را یک افسانه خواند.اودر سال ۲۰۰۹ و در کنفرانس دوربان۲ از عبارت «سوء استفاده از هولوکاست» استفاده کرد.او از دولتهای غربی چند سؤال پرسید که این سوالات به بهانه اهانت آمیز بودن بی پاسخ ماند.

  1. چرا اجازه تحقیق درباب هلوکاست داده نمی‌شود؟چرا اجازه داده نمی‌شود تا یک گروه متخصص حقیقت یاب مسئله را بررسی و نتیجه را به جهانیان اعلام نماید؟
  2. چرا از سایر قربانیان جنگ دوم جهانی (حدود ۶۰ میلیون نفر) سخنی گفته نمی‌شود؟
  3. چرا به بهانه هلوکاست باید یک رژیمی درسرزمین فلسطین تشکیل بشود؟چرا اروپائیان از خودشان سرزمینی به اسرائیل نمی‌دهند؟اگر اروپائیان یهودیان را کشته‌اند چرا تاوانش را فلسطینیان پس می‌دهند؟

در پی طرح این سوالات، در سال ۱۳۸۶ کنفرانس هولوکاست تهران با شرکت ۶۷ پژوهشگر از کشورهای مختلف در تهران برگزار شد.

  • برپایی اولین مسابقه کاریکاتور و نقاشی هلوکاست در تهران

محمدحسین صفار هرندی، وزیر ارشاد جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه (اول نوامبر۲۰۰۵) جایزهٔ نخست را به یک نمایندهٔ عبدالله زرقاوی، طراح و گرافیست مراکشی اعطا کرد. جایزهٔ دوم به یک فرانسوی تعلق گرفت که نامش فاش نشد و به یک برزیلی. این مسابقه از سوی یک روزنامهٔ ایرانی در واکنش به کاریکاتورهای پیامبر اسلامی اعلام شده بود.

نشست خبری دومین مسابقه کاریکاتور هولوکاست  با حضور سید مسعود شجاعی طباطبایی مدیر خانه کاریکاتور ایران و حجت الاسلام زائری مدیر عامل مجموعه فرهنگی سرچشمه در این مجموعه برگزار شد.

مواضع دولتمردان یازدهم در مورد هولوکاست

حسن روحانی در نخستین سفرش به نیویورک به عنوان رئیس جمهور ایران در گفتگو با شبکه تلویزیونی پی.بی. گفت: ما جنایت نازی‌ها را در جنگ جهانی دوم محکوم می‌کنیم. یهودی‌ها، مسیحی‌ها، مسلمانان و دیگران هم کشته شدند. ما اساساً جنایت و کشتار را نسبت به هرکس و هر گروه محکوم می‌کنیم. چرا هولوکاست را انکار بکنیم؟ ما جنایت نازی‌ها را انکار نمی‌کنیم بلکه محکوم می‌کنیم. اما می‌گوییم اگر جنایتی توسط نازی‌ها رخ داده دلیلی نمی‌شود که گروهی ۶۰ سال یک ملتی را آواره بکنند.

همچنین محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایراندر شبکه اجتماعی توئیتر در گفتگو با کریستی پلوسی دختر نانسی پلوسی توئیت کرد: ایران هرگز هولوکاست را انکار نکرده است، مردی که آن را انکار می‌کرد، رفته است.

چندی بعد ظریف در گفتگو با شبکه تلویزیونی فونیکس هولوکاست را یک جنایت خواند و تصریح کرد: چنین جنایتی هرگز نباید در تاریخ تکرار شود، ولی این جنایت توجیه‌کننده نقض حقوق فلسطینی‌ها نیست.

حال باید از تایید کنندگان هولوکاست وحامیان آن پرسید چرا پس از این همه سال هیچ پاسخ مستدل و مستندی برای پرسش های احمدی‌نژاد ارائه نشده و نکرده‌اید؟

البته تجربه نشان داده است در نبردِ دیپلمات – انقلابی ، پیروزی همیشه از آنِ «انقلابی»ها بوده است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=19744

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.