تاریخ ارسال : ۲۵ آذر ۱۳۹۴ ساعت : ۰۰:۱۹ دیدگاه‌ها برای چرا مازندران با حضور گردشگران در رنج است؟ بسته هستند نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

چرا مازندران با حضور گردشگران در رنج است؟

فرصت بسیار بالایی که مازندران می تواند از حضور گردشگری بهره ببرد اما سهم این استان با توجه به پتانسیل بالایی که دارد میزان کمتری را در خود جای می دهد و اینکه با مشکلات و سختی هایی را باید متحمل شوند.images
محمدعلی امیری یکی از اساتید دانشگاه در گفتگو با خبرنگار شلمچه نیوز در مازندران که آیا نمی توان گردشگری مازندران را سامان بخشید و از آن یک فرصت ساخت؟ گفت: حضور گردشگران در مازندران یک فرصت است اما مازندران با حضور گردشگران عزیز، در رنج است.
رنج ترافیک، رنج انباشت زباله، تاثیر فرهنگی، کمبودهای فراوان، تغییر کاربری مزارع و افزایش بیکاری به تبع آن، و …

۲۰۱۵۰۳۲۹۱۱۴۷۰۰_۱
مدیرکل سابق آموزش و پروش مازندران ادامه داد: علی رغم رنج های فراوان، اما فرصتی بسیار مغتنم است که با اقدامات شایسته ای چون : تعریف ساختاری مناسب گردشگری در استان، هدایت گردشگران ذیل این ساختار، پذیرش تعریف شده آنان، تبلیع فرهنگ بومی، جذب سرمایه گذاران و … زمینه ساز حل بخشی از مشکل بیکاری جوانان و توسعه ی زیرساخت خواهد شد.
امیری در خاتمه افزود: در ایران بزرگ استان هایی چون خراسان رضوی، اصفهان و … الگوهایی مناسب در زمینه بهره برداری از صنعت گردشگری می باشد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=7362

Comments are closed.