تاریخ ارسال : ۱۷ آبان ۱۳۹۴ ساعت : ۰۰:۵۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

چرا کسی ردی از مافیای فساد «ق»،«م» و «ر» در صنعت خودرو نمی‌گیرد؟

به گزارش شلمچه نیوز، علی علیلو نماینده مردم شبستر و مسئول تیم تحقیق و تفحص صنعت خودرو در گفت‌وگوی تفصیلی با تسنیم از اقدامات سه متهم اصلی فساد در صنعت خودرو، آقایان «ق»، «م» و «ر» گفت و اینکه گزارشی از ریشه‌های فساد در صنعت خودرو خدمت مقام معظم رهبری ارائه کرده است. خلاصه این گفت‌وگو را ارائه می‌کنیم.

مافیای مفسدان دست به فسادهای مالی و اقتصادی زدند. در مقابل مدیران انقلابی، تکنوکرات‌ها را داریم. تکنوکرات‌های ما از ریشه دچار مشکل هستند، جالب‌تر اینکه با نقاب خودی، ولایی و انقلابی هم وارد عرصه می‌شوند اما در واقع با یکسری شخصیت‌های التقاطی مواجه هستیم که عموماً هم فساد زا هستند.

در همان یک سال آخری که ما بررسی کردیم، یعنی حد فاصل سال‌های ۹۲ و ۹۳، تعداد شرکت‌ها و مؤسسات اقماری شرکت ایران خودرو به ۱۶۴ و شرکت سایپا به حدود ۷۰ تا ۸۰ می‌رسد.

ما در تحقیق و تفحص براساس اسناد خودروسازها به نتایج قابل توجهی رسیدیم. اغلب این شرکت‌ها، تو در تو، خانوادگی، سیاسی یا باندی بوده‌اند، جالب اینکه بیش از ۵۰درصد از این شرکت‌ها زیانده هستند و سودها به مجاری خاص کانالیزه شده است.

این شرکت‌ها بعضاً اصلاً کاری ندارند. فقط در آنها هزینه می‌شود. آقایان فقط هزینه می‌کنند تا عده‌ای عضو هیئت مدیره شوند تا پولی یا پاداشی به جیب بزنند، مثلاً آن آقا که رأس یکی از خودروسازهای اصلی بود، در زمان تصدی مسئولیت، شرکت‌های خانوادگی تأسیس کرده و مشغول سوءاستفاده بود.

آنها برای دریافت پاداش در شرکت‌های زیانده از قاعده‌ای به نام تعدیل که در حسابرسی مرسوم است، استفاده کرده‌اند. این شرکت‌ها با استفاده از این قاعده، ترازنامه خود را تعدیل می‌کنند تا شرکت زیانده، سودده نشان داده شود. کارشناس یک سازمان نظارتی که خودش باید ناظر باشد و اشکالات را نشان دهد، اولاً خودش آمده و با اینها با مبالغ هنگفت – مثلاً یک فقره‌اش ۱۴ میلیارد تومان برای یک‌سال – قرارداد بسته است و ثانیاً این سازمان آمده و از این قاعده تعدیل سوء‌استفاده کرده تا آن شرکت زیانده، سودده نشان داده شود. بعد از این طریق، پاداش‌هایی به هیئت مدیره شرکت‌ها تعلق می‌گیرد.

به این ترتیب با حقه‌بازی، از ابزارهای قانونی مثل این قاعده که فقط در شرایط خاصی باید از آن بهره برد، سوء‌استفاده کرده‌اند. حالا جالب اینجاست که بعد از سودده نشان دادن شرکت، اداره مالیات از آنها خواسته مالیات خود را پرداخت کنید، با استناد به اینکه سود کرده و حتی به مدیران خود پاداش هم داده‌اید. اینجا که می‌رسد با ارائه اسناد قبل از تعدیل می‌گویند شرکت ما زیانده است.

یکی از این افراد که جزو افراد اصلی است و اتهام مافیای فساد خودرو را در پرونده‌اش دارد، آقای «ر» است. او جزو مدیران ارشد یکی از شرکت‌های اصلی یک خودروسازی بوده و است. همچنین نه تنها خودش تبعه یک کشور خارجی است، بلکه پسرش نیز در شرکت‌های امریکایی و کانادایی مشغول به کار و دارای سمت است. متأسفانه هم اکنون هم در این دولت مشاهده می‌کنیم که این شخص توسط یکی از اعضای کابینه و در یکی از معاونت‌های با اهمیت به کار گماشته شده و در حال فعالیت است.

آقای «ق» یکی از مدیران متهم به فساد در شرکت خودروسازی دیگری است. حتی براساس مستندات موجود، گزارش‌های بازرسان سازمان بازرسی کشور در مورد اینها به سازمان مرکزی ارسال داده شده ولی نمی‌دانیم چرا این گزارش‌ها را هیچ کس پیگیری نمی‌کند

اگر ببینند که وضع اقتصادی صنعت حال و روز خوبی ندارد، به واردات گسترده روی می‌آورند. صادرات و واردات هر دو دست اینهاست. گاهی این جمله که می‌گویند «تعرفه‌ها را پایین بیاورید» جمله همین فاسدان است، چون در آن زمان واردات در دستشان بود. در اوج دعوای ما با خودروسازها، آن آقا که جایگاه ویژه‌ای هم در این دولت دارد – و البته در همه دولت‌ها هم خود را به نحوی جا داده – در حال امضای قرارداد با یک خودروساز کره‌ای بود، برای واردات.

در تحقیق و تفحص متوجه شدیم که این فاسدین از هر دو طرف هستند. تعارف نداریم که فاسد، فاسد است، از هر جناحی که باشد. مثلاً گزارشی که در متن منتشر شده هم وجود دارد، تصریح می‌کند که ۳ هزار و ۶۵۰ خودرو را با تخفیفات هنگفت، بعضاً تا ۸۰ درصد، در دولت قبل به جاهای خاص واگذار کرده‌اند. پشت این قضیه کی بوده؟ دستور آقای «م». یا قرارداد «ال ۹۰» که تا به حال ۵ هزار میلیارد تومان به مردم ضرر وارد کرده توسط یک مسئول ارشد در سال ۸۵ پیش رفته است، به دلیل این هزینه هاست. پراید که نهایتاً با ۱۲ میلیون تومان سر هم جمع می‌شود با قیمت ۱۹ میلیون تومان به فروش می‌رسد، خب باید پرسید پول اینها از جیب چه کسی پرداخت شده است؟ چرا پاسخ نمی‌دهند؟


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=5156

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.