تاریخ ارسال : ۱۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۱:۰۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

چشم انداز خوبی در کنترل دیابت نداریم

چشم‌انداز خوبی در کنترل دیابت نداریمبه گزارش شلمچه نیوز به نقل از حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛  به گزارش شلمچه نیوز به نقل از باقر لاریجانی ریاست پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم دکتری تهران در مراسم بازنمایی ‌آکادمی دیابت کشور با اشاره به داشتن آمارهای دقیق در راستای دیابت از سراسر کشور بر لزوم همکاری زیادتر فعالان، پزشکان و مدیران مربوط با این بیماری برای متوقف کردن رشد دیابت در کشور تاکید کرد.

وی عنوان کرد: علی رغم اینکه رشد بیماری دیابت در کشور زیاد پیشرونده و افزایشی هست و چشم‌انداز خوبی در کنترل دیابت نداریم، ولی می‌توانیم بگوییم که به تفکیک استان‌ها اطلاعات دقیق از وضع این بیماری در اختیار داریم، به طور مثال در شمال و مرکز کشور زیادتر از جاهای دیگر با بیماری دیابت رو به رو هستیم و این بیماری یکی از علل عمده مرگ‌ومیر در این منطقه های مبدل شده‌است، ولی با تمام این شرایط از حجم خوبی برای کنترل و ترقی این وضع بهره مند هستیم.

ریاست آکادمی دیابت کشور اضافه کرد: ضروری هست برای ترقی شرایط مریض ها دیابت پوشش‌های بیمه‌ای تقویت گردند و به‌ تعلیم دقت زیادتری صورت گیرد و ما در آکادمی دیابت به طور مستمر می‌کوشیم تا روش های تازه تعلیمی را وارد کنیم و استانداردسازی آموزش‌ها و بین‌المللی کردن آن ازجمله رسالت‌های آکادمی دیابت هست. برپایه توافقی که با IBDO ایتالیا داریم می‌کوشیم کار را با رویکرد آدمی ترقی و کنترل دیابت کشور و آگاهی در مورد دیابت از مسیر راه‌اندازی کمپین‌های اجتماعی و سامان‌‌دهی مقابله با دیابت خوب تر از همیشه پیش ببریم.

فعالیت  چهار  اتوبوس دیابت در ایران

وی دنبال کرد: بعد از آنکه اتوبوس جهانی دیابت بعد از گذر از ۲۸ کشور دنیا به سبب داشتن بعضی امکانات آمریکایی و به سبب شرایط تحریم نتواست وارد کشور گردد ما با همکاری شهرداری تهران اقدام به راه‌اندازی اتوبوس دیابت در ایران کردیم که حالا ۴ اتوبوس در تهران، رفسنجان، کرمانشاه و یزد داریم و عدد آن را در آینده به ۱۰ اتوبوس می‌رسانیم. تا هم حالا ۱۰۰ هزار نفر از مسیر این اتوبوس مانیتور گردیدند و بیماری دیابت آنان تعیین داده‌شد و جذاب اینجاست که حدود ۳۰ درصد آنان از دیابتیک بودن خود آگاهی نداشتند.

ما همکاری‌های خوبی با دانشگاه‌های معتبر دنیا و ازجمله کپنهاگ داریم که می‌توانیم این رابطه را برای تقویت کنترل دیابت در کشور در اختیار آکادمی قرار دهیم.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=77071

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.