تاریخ ارسال : ۰۵ دی ۱۳۹۴ ساعت : ۰۱:۴۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

چند نفر برای انتخابات مجلس در مازندران ثبت نام کردند؟

 مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری مازندران تعداد داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی را در استان را۳۰۵ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۲۵ نفر زن و ۲۸۰ نفر مرد هستند.

به گزارش شلمچه نیوز، مهرداد ابراهیمی در گفتگو با خبرنگار مهر وضعیت تحصیلی ۳۰۵ داوطلب دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان را شامل ۲۱۶  فوق‌لیسانس، ۶۵ دکترا و ۲۴ نفر با مدرک حوزوی دانست و درباره ترکیب سنی داوطلبان نیز گفت: کمترین سن ۳۰ سال و مسن‌ترین داوطلب ۷۱ ساله و میانگین سنی آنان نیز ۴۵ سال است.

ابراهیمی درباره ترکیب داوطلبان حوزه‌های انتخابیه استان نیز گفت: در حوزه انتخابیه بهشهر، گلوگاه و نکا ۲۷ نفر، ساری و میاندرود ۴۵ نفر، قائم‌شهر، سوادکوه، سوادکوه شمالی و سیمرغ ۵۰ نفر، بابل ۵۲ نفر، آمل ۲۷ نفر، بابلسر و فریدون‌کنار ۲۷ نفر، نور و محمودآباد ۲۴ نفر، نوشهر، چالوس و کلاردشت ۲۶ نفر، تنکابن، رامسر و عباس‌آباد ۲۷ نفر ثبت‌نام کرده‌اند.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری مازندران از تلاش‌های استاندار، معاون سیاسی و امنیتی استاندار، مدیرکل صداوسیما، همکاران حوزه انتخابات استانداری، فرمانداران، بخشداران، هیئت اجرایی و نظارت استان، شهرستان و بخش‌ها تقدیر کرد و گفت: از فردا به مدت ۱۰ روز کار بررسی صلاحیت این داوطلبان در هیئت‌های اجرایی به همراه استعلام از مراجع چهارگانه انجام می‌شود و سپس در هیئت‌های نظارت کار تداوم می‌یابد.

ابراهیمی درباره افزایش شمار داوطلبان دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نسبت به دوره نهم گفت: در این دوره شاهد افزایش ۱۰۰ درصدی نسبت به دوره قبل ازنظر تعداد داوطلبان بوده‌ایم.

وی بابیان اینکه ۲۸ نفر نیز در پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری داوطلب شده‌اند گفت: این تعداد نیز نسبت به ۱۷ داوطلب دوره چهارم رشد داشته است.

ابراهیمی با دعوت از اقشار مختلف مردم برای خلق حماسه‌ای ماندگار در انتخابات روز هفتم اسفندماه سال جاری افزود: امیدواریم با مشارکت همه نخبگان و داوطلبان شاهد خلق حماسه‌ای زرین در استان باشیم.

مازندران ۱۲ کرسی در مجلس شورای اسلامی و چهار کرسی در مجلس خبرگان رهبری دارد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=7958

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.