تاریخ ارسال : ۱۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۰:۵۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

چند نفر در دریای مازندران غرق شدند؟

 

از شروع تا پایان طرح دریاتعداد هشتاد و شش نفر( ۸۶ ) نفر در سواحل دریای مازندران غرق شدند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل تغییری نشان نمی دهد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی مازندران، بر اساس این گزارش از این تعداد ۷۹ نفر از غرق شدگان مرد و ما بقی زن هستند.

نوشهر رکوردار غرقی
بر اساس این گزارش در این مدت شهرستان های  نوشهر با ۲۳،بابلسر با ۱۵ و محمود آباد با ۱۳ موردفوتی بیشترین و شهرهای جویبار و میاندرود هر کدام با یک  مورد کمترین فوتی ناشی از غرق شدگی را داشتند.

تفکیک محل غرق شدگی
از کل موارد غرق‌شدگی در چهار ماهه (خرداد ، تیر ، مرداد ، شهریور) امسال، همگی در خارج ازطرح دریاجان باخته‌اند.ضمن اینکه ۷۵ درصد از غرق شدگان غیر بومی و ما بقی بومی هستند.

شهریور ماه بیشترین غرقی

بر اساس آمارها بیشترین ماهی که در آن غرق شدگی اتفاق افتاد به ترتیب مربوط به شهریور ماه با ۳۰ ، مرداد با ۲۹، تیر با  ۱۶ و  خرداد با ۱۱ مورد به ثبت رسید.

بیشتر غرقی ها دارای سن ۲۱تا ۳۰ سال هستند

بررسی ها نشان می دهد بیشتر غرق شدگان در سنین ۲۱ تا ۳۰ سال با ۳۲ مورد هستند و بعد از آن ۱۱ تا ۲۰ با ۲۰مورد و ۳۱ تا ۴۰ با ۱۲ مورد غرقی در رتبه های بعدی قرار دارند.

۹ غرقی در هفته اول مهر

براساس این گزارش در هفته اول مهر سالجاری تعداد ۹ نفر (همگی مرد) در دریای مازندران غرق شدند که این رقم در  مدت مشابه سال قبل  تعداد آن ۳ نفر هستند . از این تعداد در شهرستان های بابلسر ۳ نفر ،ساری و چالوس هر کدام ۲ نفر ، محمودآباد و عباس آباد هم هر کدام یک مورد به ثبت رسید.

همگی این افراد با وجود توصیه ها و هشدارهای مکرر، محدوده های ایمن سازی نشده و خارج از طرح را برای شنا انتخاب کرده بودند.

مدیر کل پزشکی قانونی استان تصریح کرد: شهرستان های نور  و محمودآباد هر کدام با ۱۴ مورد بیشترین و بهشهر با یک مورد غرقی در در آن به ثبت رسید.

وی در خصوص سن افراد غرق شده افزود: سنین ۲۱ تا ۳۰ سال با ۲۸ غرقی بیشترین  و سن بیش از ۴۰ سال با ۱۰مورد کمترین غرقی به ثبت رسید.

این مقام اجرایی استان با اشاره به ۵۸ درصد غیر بومی افراد غرق شده خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه بیشتر مغروقین از قشر جوان، غیر بومی و مسافر هستند لذا به نظر می رسد.

این مقام اجرایی استان با اشاره به ۵۸ درصد غیر بومی افراد غرق شده خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه بیشتر مغروقین از قشر جوان، غیر بومی و مسافر هستند لذا به نظر می رسد اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در خصوص نحوه استفاده مطلوب و ایمن از دریا نیاز به عزم ملی در سراسر کشور دارد و تلاش مسئولین استانی به تنهایی چاره ساز نخواهد بود.

روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی مازندران ، اطلاع رسانی و پیگیری های به موقع اصحاب رسانه اعم از صداو سیما ، خبرگزاری ها و رسانه مجازی و حساسیت و حضور فعال و ارایه راهکارهای مناسب مسئولین استانی ،استانداری ، فرمانداری ، شهرداری و….که تمام تلاش خود را در جهت پیشگیری و کاهش غریقبکار گرفتند مثبت دانست و خواستار حمایت مسئولین کشوری نسبت به اجرای طرح دریا در سالهای آتی در جهت ارایه خدمت به هموطنان شد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=26441

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.