تاریخ ارسال : ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ ساعت : ۲۲:۲۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

چهار بار توقیف در دولت مدعی دفاع از آزادی بیان؛ ۹ دی رفع توقیف شد

از دلایل جالب توقیف ۹ دی، اعتراض این هفته نامه به بازدید سوار بر خودروی خارجی و نیم میلیاردی روحانی در روز کارگر از شرکت مپنا بود!

به گزارش شلمچه نیوز، هفته نامه ۹ دی که حدود دو ماه قبل توسط ترکیب دولتی هیأت نظارت بر مطبوعات برای بار چهارم توقیف شده بود، امروز و پس از چند جلسه بررسی قضایی و اخذ دلایل توقیف از نماینده حقوقی وزارت ارشاد و همچنین بررسی مستندات ۹ دی، رفع توقیف شد.

۳۰۸۳۰۲

حمیدرسایی مدیر مسئول هفته نامه ۹ دی علت توقیف این نشریه را انتقاد از رفتارهای دولت یازدهم در خصوص توافقنامه برجام و روند حرکت این دولت به سمت اشرافی گری اعلام کرد و گفت: هفته نامه ۹ دی تاکنون چهار بار در دولت حسن روحانی توقیف شده است که هر چهار بار پس از طی مراحل قضایی، تبرئه و مجددا منتشر شده است. رفع توقیف چهارباره این هفته نامه، حکایت از برخورد سیاسی و اعمال فشار مقامات دولتی برای بستن دهان آن دارد.

رسایی ادامه داد ۹ دی یکبار در دولت دهم توقیف شد که در آن مورد نیز بدون اخذ تذکر، تبرئه و رفع توقیف شده است. بنده به عنوان مدیر مسئول هفته نامه ۹ دی بارها اعلام کرده ام که این رسانه بدون وابستگی به جریانات و احزاب و جبهه های سیاسی، تنها به دنبال دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی و آرمان های خمینی کبیر و امام خامنه ای است.

رسایی همچنین گفت: ۹ دی تا زمانی که منتشر می شود، صراحت، قاطعیت و زمان شناسی خود را تغییر نخواهد داد.

وی وعده داد اطلاعات تکمیلی را در خصوص علت توقیف هفته نامه ۹ دی در شماره جدیدی که شنبه (۲۳ مرداد ۹۵) منتشر می شود، بخوانید.

اشاره می شود از دلایل جالب توقیف ۹ دی، اعتراض این هفته نامه به بازدید سوار بر خودروی خارجی و نیم میلیاردی روحانی در روز کارگر از شرکت مپنا بود!

شلمچه نیوز حضور دوباره هفته نامه ۹ دی را در گیشه های مطبوعات به حجت الاسلام حمید رسایی عزیز تبریک می گوید.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=22352

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.