تاریخ ارسال : ۲۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت : ۱۳:۳۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

چهره های محبوبی که «دستِ بزن» دارند!

سری جدید کتک کاری سلبریتی ها با اکران عکس بادمجان زیر چشم امبر هرد کلید خورد! آما بقیه شان چه کسانی هستند؟

هفته نامه تماشاگران امروز – رومینا تیموری: اوایل هفته گذشته خبری کوتاه در مورد بلوای یکی از زوج های هالیوودی دنیا را تکان داد؛ خبری عجیب که حاکی از کتک خوردن امبر هرد، بازیگر آمریکایی از شوهرش، جانی دپ، بازیگر مشهور هالیوود بود. خانم هرد چند روز پس از درخواست طلاق، همسرش را به اعمال خشونت فیزیکی و کلامی متهم کرد. امبر هرد ادعا کرد که جانی دپ همواره در دوران زندگی مشترک شان او را از نظر فیزیکی، احساسی و کلامی آزار داده است.

این چهره محبوب «دستِ بزن» دارد!

این بازیگر ۳۰ ساله ادعا می کند که جانی دپ در جریان یک مشاجره، تلفن همراهش را به طرف صورت او پرتاب کرده و حتی عکسی از آثار کبودی بر صورتش را منتشر کرد. اما جالب است بدانید جانی دپ اولین سلبریتی ای نیست که دست روی همسرش بلند کرده. افراد مشهور زیاد دیگری هم هستند که در این زمینه کارنامه به مراتب سیاه تری دارند. مثل این دوستان مان:

۸- شان پن

این چهره محبوب «دستِ بزن» دارد!

شان پن یکی از بازیگرانی است که ذاتا روحیه خشنی دارد! حتما از این جمله تعجب کرده اید، بله برنده دو دوره جایزه اسکار، در سال ۱۹۸۷ به خاطر ضرب و شتم یک عکاس، ۳۳ روز زندانی شد. پس از آن بود که مدونا، همسر پن تقاضای طلاق داد. اگرچه گزارش های منتشر شده در آن زمان حکایت از رفتار خشونت آمیز پن با خواننده معروف داشت اما این موضوع هیچ گاه ثابت نشد و این زوج حتی پس از طلاق شان نیز رابطه مسالمت آمیزشان را حفظ کردند. البته مدونا در سال ۲۰۱۵ تمام این موضوعات را دروغ و بی اساس خواند. با این همه هنوز هم در برنامه های مختلف از رفتارهای خشونت آمیز شان پن صحبت می کنند.

۷- امینم

این چهره محبوب «دستِ بزن» دارد!

امینم، خواننده مشهور رپ آمریکایی یکی از هنرمندانی است که همسرش را کتک می زد. امینم در سال ۲۰۰۰ آهنگی به نام «کیم»- که نام همسرش هم بود-، خواند و در ویدیوی این آهنگ، روحیه خشونت آمیزش نسبت به همسرش را نشانداد و حتی در انتهای این موزیک ویدیو همسرش را کشت. این موزیک ویدیو، مدرکی بود دال بر ادعای کیم مبنی بر خشونت امینم علیه او.

۶- مایک تایسون

این چهره محبوب «دستِ بزن» دارد!

مایک تایسون، اسطوره دنیای بوکس هم سوءپیشینه ای مبنی بر ضرب و شتم همسر اولش را دارد. رابین گیونز، بازیگر آمریکایی، همسر تایسون بود که تنها یک سال توانست با او زندگی کند و سرانجام پس از کتک هایی که از او خورد، طلاق گرفت. البته جالب اینجاست که آقای تایسون مدعی بود که هیچ وقت با مشت گره خورده همسرش را کتک نزده؛ احتمالا به نظر اسطوره بوکس هرگونه برخورد دیگری با همسرش منصفانه بوده است!

۵- رومن پولانسکی

این چهره محبوب «دستِ بزن» دارد!

رومن پولانسکی، کارگردان، تهیه کننده، نویسنده و بازیگر فرانسوی- لهستانی که بسیاری او را با فیلم های مشهوری همچون بچه رزماری (۱۹۶۸)، محله چینی ها (۱۹۷۴) و پیانیست (۲۰۰۲) می شناسند در سال ۱۹۷۷ به اتهام دادن مواد و الکل به دختری ۱۳ ساله و سپس تجاوز به او دستگیر شد. از نظر قوانین ایالت کالیفرنیا داشتن رابطه با دختران زیر ۱۶ سال «تجاوز» به حساب می آید و قابل تعقیب است.

پولانکسی همان زمان بازداشت شد، در دادگاه به جرم خود اعتراف کرد و از دختر ۱۳ ساله پوزش خواست. پولانسکی که چند هفته ای نیز در بازداشت به سر برده بود، پیش از پایان دادرسی، از آمریکا فرار کرد، زیرا بیم داشت با مجازات زندان رو به رو شود.

پولانسکی که از همان سال ها در فرانسه اقامت دارد، دیگر هرگز به آمریکا برنگشت و حتی برای دریافت جایزه اسکار به خاطر فیلم «پیانیست» به آمریکا نرفت. در این سال ها مقامات دادگستری آمریکا حکم تعقیب او را همچنان معتبر نگه داشته اند. در سال ۲۰۰۵ با حکمی مجدد از پولانسکی خواسته شد که خود را به مقامت قضایی کالیفرنیا معرفی کند.  پولانسکی از این امر خودداری کرد چرا که می دانست بلافاصله دستگیر خواهدشد. اما سرانجام در سال ۲۰۰۹ پولانسکی در جشنواره سینمایی زوریخ دستگیر شد.

در طول بازداشت پولانسکی، بیش از ۱۰۰ هنرمند شاغل در صنعت فیلم سازی از جمله وودی آلن، خواستار آزادی او شدند. سرانجام در جولای ۲۰۱۰ سوییس از تحویل او به آمریکا سر باز زد و نهایت این کارگردان باسابقه آزاد شد.

۴- شان کانری

این چهره محبوب «دستِ بزن» دارد!

شان کانری، بازیگر معروف اسکاتلندی و ستاره فیلم های جیمز باند یکی از سلبریتی هایی است که شخصا به خشونتش علیه زنان اعتراف کرده و جالب اینجاست که اصلا این کار را هم اشتباه نمی داند. او در سال ۱۹۶۵ در مصاحبه ای با مجله پلی بوی گفته بود: «من اساس فکر نمی کنم در کتک زدن زنان چیز اشتباه و غلطی وجود داشته باشد! یک سیلی محکم با انگشتان باز می تواند کاملا به جا باشد! اگر زنی برابر من بی عقلی کند یا عصبی و هیستریک باشد من قطعا این کار را می کنم. من فکر می کنم یک مرد باید مقابل یک زن مقداری خشن باشد. من که این گونه هستم اما خودم را سادیسمی خطاب نمی کنم.»

جالب اینجاست آقای کانری ۲۰ سال بعد در مصاحبه با باربارا والترز گفت: «من هنوز هم نظرم را عوض نکرده ام. اصلا فکر نمی کنم این کار بدی باشد و کاملا به شرایط بستگی دارد! اگر شما هر کار دیگری کردید ولی همچنان زن تان می خواست حرف آخر را بزند، پس بهترین روش همان روی آوردن به خشونت است!»

۳- شان بین

این چهره محبوب «دستِ بزن» دارد!

ند استارک مشهور در سریال بازی تاج و تخت (Game of Thrones) هم جزو سلبریتی های خشن دنیا به حساب می آید. شان بین در سال ۲۰۰۸ یک شب را به خاطر خشونت علیه همسرش، جورجینا ساتکلیف در زندان سپری کرد. این دو در سال ۲۰۱۰ از هم جدا شدند و مجددا بین در سال ۲۰۱۲ به خاطر اذیت و آزار خانم ساتکلیف دستگیر شد.

۲- کریس براون

این چهره محبوب «دستِ بزن» دارد!

کریس براون یکی از چهره هایی است که در این زمینه حسابی مشهور است و از قضا ید طولایی هم دارد. کمتر کسی پیدا می شود که داستان دعوای او و ریحانا، خواننده مشهور آمریکایی را نشنیده باشد. در سال ۲۰۰۹ عکسی از ریحانا در رسانه ها منتشر شد که همه را در بهت فرو برد. صورت کبود و ورم کرده خواننده باربادوسی خشم هوادارانش را به همراه داشت. کریس براون، نامزد ریحانا او را به این شکل درآورده بود. از آن زمان هرگاه سخن از خشونت علیه زنان می شود، اول از همه نام «کریس براون» به میان آورده می شود.

۱- اسکار پیستوریوس

این چهره محبوب «دستِ بزن» دارد!

اسکار پیستوریوس، دونده المپیکی آفریقای جنوبی در لیست خشن ترین سلبریتی های جهان در رتبه اول قرار دارد. این دونده معلول که بارها مدال طلای المپیک را به گردن آویخته در سال ۲۰۱۳ به اتهام قتل نامزدش بازداشت شد. استین کمپ، نامزد پیستوریس با شلیک چهار گلوله به سر و بالاتنه به قتل رسید.

محاکمه دادگاهی پیستوریوس در رابطه با این پرونده از ماه مارس ۲۰۱۴ آغاز شد و در بیانیه ای که توسط وکیل اسکار پیستوریوس در دادگاه خوانده شد، گفته شد که او نامزدش را تصادفا کشته شده است؛ ولی دادستان معتقد بود قتل عمد صورت گرفته چرا که پیستوریوس چهار بار به مقتول شلیک کرده است. با این حال اسکار پیستوریوس در نهایت از اتهام «قتل عمد» تبرئه شد و نهایتا به علت قتل غیرعمد در دادگاه بدوی به پنج سال زندان محکوم شد.

البته زنان هم دست کمی از مردان ندارند!

بد نیست بدانید همیشه این زنان نیستند که قربانی خشونت خانگی می شوند؛ گاهی بعضی از زنان حتی خشن تر از مردان هستند و چنان همسران شان را به باد کتک می گیرند که در تاریخ ماندگار می شوند. تعداد زنان مشهوری هم که چنین سابقه ای دارند، کم نیست.

ویتنی هوستون، خواننده مشهور آمریکایی که در سال ۲۰۱۲ فوت کرد یکی از زنانی بود که همیشه همسرش، بابی براون را کتک می زد.

این چهره محبوب «دستِ بزن» دارد!

برندا هاروری، همسر سابق لاینل ریچی، خواننده مشهور آمریکایی هم یکی از کسانی است که به خاطر خشونت علیه همسرش دستگیر شد.

هیلاری کلینتون، نامزد ریاست جمهوری آمریکا هم از زمره زنانی است که در خانه دست بزن دارد. یک مشاور سیاسی آمریکایی در کتابی که سال گذشته منتشر کرده، مدعی شده هیلاری کلینتون در خانه همسرش بیل کلینتون را مورد ضرب و شتم قرار می داده و رفتار بسیار بدی با او و کارمندانش داشته است.

جالب است بدانید آبراهام لینکلن، شانزدهمین رییس جمهور آمریکا که به خاطر پایان دادن به دوران برده داری در آمریکا حسابی مشهور و محبوب است، یکی از مردانی است که قربانی خشونت خانگی بوده است.

مایکل برلینگم، پروفسور و تاریخ نگار آمریکایی و همچنین نویسنده کتاب «دنیای داخلی آبراهام لینکلن» گفته که مردی تاد، همسر آبراهام دست بزن داشته و بارها رییس جمهور ایالات متحده را به باد کتک گرفته است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=18483

برچسب ها:
,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.