تاریخ ارسال : ۱۵ دی ۱۳۹۴ ساعت : ۲۲:۴۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

چه کسانی برای آزمون خبرگان به قم رفتند؟

شورای نگهبان نمی‌تواند صلاحیت چهره‌های سرشناسی که امروز برای آزمون علمی به دبیرخانه خبرگان نرفتند را احراز کند و طبق گفته سخنگوی شورای نگهبان آزمون دیگری هم برگزار نخواهد شد.

به گزارش شلمچه نیوز، آزمون علمی داوطلبان پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری صبح امروز سه‌شنبه ۱۵ دی در دبیرخانه مجلس خبرگان برگزار شد.

از ۸۰۱ نفری که برای مجلس خبرگان کاندیدا شده‌ بودند، حدود ۵۴۰ نفر برای آزمون امروز دعوت شده و در نهایت حدود ۴۰۰ نفر در این آزمون شرکت کردند که از این تعداد ۶ نفرشان خانم بودند.

از جمله داوطلبان سرشناس در این آزمون علمی، محمدناصر سقای بی‌ریا سخنگوی جبهه پایداری، حجت‌الاسلام علی محمدی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، ربیع‌الله کمره‌ای عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی و سمیه طهماسبی مسئول شاخه زنان حزب اعتماد ملی بودند.

ابراهمیان سخنگوی شورای نگهبان پیش از این تاکید کرده بود که هر کدام از داوطلبانی که در آزمون علمی مجلس خبرگان رهبری شرکت نکردند، امکان احراز شرط علمی آنها وجود نخواهد داشت و فقهای این شورا در این شرایط نمی‌توانند شرط علمی این داوطلب را تأیید کنند.

این در حالی است که برخی چهره‌های مطرح با توجه به سه شرط شورای نگهبان از حضور در آزمون علمی امروز معاف شدند.

بنابراین اعضای فعلی مجلس خبرگان،‌ کسانی که در گذشته در آزمون خبرگان که از طرف شورای نگهبان برگزار شده شرکت نموده و از نظر علمی تأیید شده‌اند و کسانی که در آزمون پانزدهم شهریور ۱۳۹۴ شرکت نموده‌اند أعم از آنان که تأیید شده‌اند یا خیر جز این افراد هستند.

بر پایه این گزارش، شورای نگهبان اعلام کرده بود آزمون فقط امروز برگزار می‌‌شود و زمان دیگری برای آن در نظر گرفته نشده است.

سیامک ره‌پیک سخنگوی هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری فرصتی در همین زمینه تاکید کرد: «نه فرصتی برای برگزاری آزمون جدید وجود دارد و نه دلیلی برای آن.»

بنابراین شورای نگهبان نمی‌تواند صلاحیت چهره‌های سرشناسی که امروز برای آزمون علمی به دبیرخانه خبرگان نرفتند را احراز کند و طبق گفته سخنگوی شورای نگهبان آزمون دیگری هم برگزار نخواهد شد.

فارس

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=8809

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.