تاریخ ارسال : ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۷:۴۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

چپ ها پس از سردار سلیمانی و شورایعالی امنیت ملی سراغ چه فردی می روند؟/ «سیستان و بلوچستان» نسبت به دوران طاغوت دگرگونیی نکرده است!

سرویس سیاست مشرق « ۷:۳۰

*** 

چپ ها بعد از سردار سلیمانی و شورایعالی امنیت ملی سراغ چه فردی می روند؟

ایلنا گزارش داد: «مجید انصاری» از فعالان اصلاح طلب جدیدا در یک میتینگ سیاسی طی سخنانی گفته هست:

شورای عالی امنیت ملی گاهی در بحث تقنین پایش را از گلیمش درازتر می کند![۱]

قبل از او، ابراهیم اصغرزاده، دیگر فعال اصلاح طلب نیز جدیدا طی سخنانی در اشاره به نامه سرگشاده سردار سلیمانی مبنی بر «پایان داعش»؛ تلویحاً فرمانده سپاه قدس را مورد اعتراض قرار داده و گفت:

« «گویی کار از دست ریاست جمهور و ریاست دستگاه دیپلماسی اش بیرون شده هست و بعضی دیگر در مورد وضعیت منطقه تصمیم می گیرند، بیانیه می دهند و برای بقیه خط و نشان می کشند. کجا در ممالک دموکراتیک و متمدن رسم هست که چنین مشیی بیرون از وزارت خارجه انجام بگیرد؟!»

[۲]

[۲] شورای نگهبان نیز چند مدتیست که به سبب تفسیر قانونی خود از یک قانون مربوط با انتخابات و منع شده اظهار کردن کاندیداتوری اقلیت های دینی در انتخابات شورای شهر، مورد حمله وسیع اصلاح طلبان و بعضی دیگر از جریانات قرار گرفته هست.

حاشیه های این واقعه که طی آن عضویت یک زرتشتی به اسم «سپنتا نیکنام» در شورای شهر یزد به تعلیق درآمد؛ انگار تاکنون ادامه دارد و جمعی از نمایندگان اصلاح طلب و اعتدالی مجلس نیز می خواهند با دگرگونی قانون، رأی شورای نگهبان را در این زمینه بلااثر کنند.

در همین حال، «محمود صادقی» از نمایندگان اصلاح طلب مجلس نیز جدیدا یک بدهکار کلان بانکی را بعنوان داماد آیت الله مکارم شیرازی، از مراجع تقلید ارائه کرد که البته بعداً مدعای خود را پس گرفت.

* *عمق و همزمانی این حمله های بر علیه تأثیرگذارترین افراد و نهادهای نظام جمهوری اسلامی ایران به هیچ وجه توان ندارد رخدادی باشد.

شدیدتر شدن و واضح تر شدن هجمه ها و دراز شدن انگشت اشاره چهره های اصلاح طلب به طرف نقاطی تازه در بدنه نظام اسلامی من جمله مفاهیمی هست که در این انتقادات تند و البته همزمان به چشم می خورد.

مسئله واضح دیگر نیز آنست که هیچکدام از اقداماتی اشاره شده اثری از خرد و منطق ندارند و

چه اینکه همه می دانند شورای محترم نگهبان، شورایعالی امنیت ملی و شخص سردار سلیمانی، از تأثیرگذارترین نهادها و افراد در نظام جمهوری اسلامی می باشند که همّ و غمّی غیر از اعتلای اسلام ناب و ارتقای امنیت مردم ایران ندارند و از سویی عقول منصف هم در مورد آنها گمان کارکرد جناحی و حزبی ندارند.

درکنار اینکه چهره هایی در حال دمیدن بر هجمه ها بر علیه سردار سلیمانی، شورایعالی امنیت ملی و شورای نگهبان می باشند که در پرونده هایی مانند «الهه راستگو»، «فتنه» و «حمایت از کانون مقاومت» به هیچ وجه پیشینه خوبی ندارند.

***

«سیستان و بلوچستان» نسبت به دوران طاغوت دگرگونیی نکرده است!

جلال جلالی زاده، فعال اصلاح طلب و از نمایندگان استعفا داده مجلس ششم جدیدا طی یادداشتی در روزنامه اعتماد با اشاره به استان سیستان و بلوچستان نوشته هست:

«فارغ از مشکل اشتغال و محرومیتی که در این استان وجود دارد، اقلیت قومیمذهبی بلوچ و سنی احساس نادیده گرفته شدن دارند و گمان می کنند مورد دقت حاکمیت نیستند.»

او می افزاید: اگر چه در روزها انتخابات و تب و تاب ریاست جمهوری و مجلس به طور مستمر کاندیداهای اصلاح طلب و اعتدالی رأی بالایی از این استان اکتساب کرده اند و دقت به اقلیت ها در شعارهای آنها به چشم می خورد اما دوباره هم دگرگونی محسوسی در وضع آنها به چشم نمی خورد و محرومیت در سطوح متفاوت قابل رویت است.

این فرد در قسمت دیگری از یادداشت خود نیز نوشته هست: بعد از انقلاب توقع می رفت که به این محرومیت ها دقت زیادتری نشان داده گردد، تلاش های ی هم صورت گرفته اما همان طور در این استان شکاف ها کمتر نشده[۳]

*متأسفانه دیدگاهی در میان بعضی سیاسیون افراطی وجود دارد که کوشش می کند استان گرامی سیستان و بلوچستان را به طور مستمر بعنوان یک کِیس خاص، جدا از کلیت ایران اسلامی و با خواسته ها «اقلیت مورد ظلم» جلوه دهد!

صد البته مشکلی به اسم محرومیت دامنگیر قسمت ها و نقاطی در ایران اسلامی هست اما همه می دانند که این مساله صرفاً تعلق به یک استان خاص ندارد و اتفاقا «فارغ از مشکل اشتغال و محرومیتی که در این استان وجود دارد،و گمان می کنند مورد دقت حاکمیت نیستند.

کیست که نداند امروز استان سیستان و بلوچستان و زاهدان ما، از بسیاری از استانها و جایگاه ها استان های دیگر، مدرن تر، مدرن تر و البته امن تر است؟!

از طرفی آقای جلالی زاده که مدعا می کند سیستان و بلوچستان در بعد از انقلاب اسلامی دگرگونیی نکرده است؛ انگار در دوران طاغوت در ایران اسلامی و به مخصوص در سیستان و بلوچستان زندگانی نکرده و ندیده که مردم سیستان و بلوچستان در آن دوران حتی با ماجرای «غلام و کنیز» » او می افزاید: اگر چه در روزها انتخابات و تب و تاب ریاست جمهوری و مجلس به طور مستمر کاندیداهای اصلاح طلب و اعتدالی رأی بالایی از این استان اکتساب کرده اند و دقت به اقلیت ها در شعارهای آنها به چشم می خورد اما دوباره هم دگرگونی محسوسی در وضع آنها به چشم نمی خورد و محرومیت در سطوح متفاوت قابل رویت هست.

صد البته مشکلی به اسم محرومیت دامنگیر قسمت ها و نقاطی در ایران اسلامی هست اما همه می دانند که این مساله صرفاً تعلق به یک استان خاص ندارد و اتفاقا منطقه های شیعه نشین مبتلا محرومیت، گستردگی و تعدد زیادتری دارند.

آیا سیستان و بلوچستان گرامی ما امروز در این شرایط است؟!

آیا نا عدالتی نیست از انجایی که نظام جمهوری اسلامی ایران ده ها سردار سپاهی و چند هزار شهید انتظامی و معلوماتی خود را در راه امنیت مردم گرامی سنی و شیعه این خطه تقدیم اسلام کرده است؛ فردی بیاید و بگوید که شکاف ها نسبت به دوران طاغوت کمتر نشده است؟!

آیا جلالی زاده و سایر هم مسلکان او توان دارند اسم حتی یک سناتور یا تیمسار رژیم شاهنشاهی را بیاورند که جانش را فدای مردم سیستان و بلوچستان کرده باشد؟!

مدعیان دیده نشدن بلوچ های گرامی و شکاف های وسیع در سیستان و بلوچستان! آیا می دانند که سردار «شهید نورعلی شوشتری»، کثیری از خانواده اشرار معدوم را نیز تحت سرپرستی بیمه قرار داد و دغدغه کلیدی و اولویت اول مدیران و گروههای جهادی کشور نیز نه منطقه های شیعه نشین، که استان گرامی سیستان و بلوچستان است؟

از سویی آقای جلالی زاده که مدعا می کند سیستان و بلوچستان در بعد از انقلاب اسلامی دگرگونیی نکرده است؛ انگار در دوران طاغوت در ایران اسلامی و به مخصوص در سیستان و بلوچستان زندگانی نکرده و ندیده که مردم سیستان و بلوچستان در آن دوران حتی با واقعهی گیری بعضی خوانین نیز رو به رو بودند.

بلوچستان آن وقت به سبب سطح محرومیت به «بادیه نشینی» شهره بود و وضعیت محرومیت در سرتاسر این استان گرامی به نوع ای بود که همه از آن بعنوان یک زندان طبیعیِ پر مشقّت یاد می کردند که حتی زندانیان نیز برای تبعید به آنجا فرستاده می گردیدند.

..

***

عارف: احتیاجی نبود اعتدال را به اصلاحات الصاق کنیم

محمدرضا عارف، فعال اصلاح طلب و ریاست فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی جدیدا در یک دیدار سیاسی گفته هست: به شخصه «اعتدال» را یک گفتمان نمی دانم و شرایط هنگامی ما را به طریقی برد که واژه «اعتدال» را به «اصلاحات» الصاق کردیم در حالی که الزاما احتیاجی به این کار نبود به چه سبب که در دل گفتمان اصلاحات ،اعتدال نهفته است.

لکن دیده شدن در وادی عقلانیت و سیاست به این معنیست که حکومت اسلامی، ابزارها عمومی را به مساوات و عدالت تقسیم کند و حتی اقلیت های دینی را در ارجحیت زیادتری قرار دهد نه چیزی زیادتر از این.[۴]

*عارف قبل از این نیز در سخنانی جنجالی که انتقادات وسیع اصلاح طلبان را سبب گردید، گفت: حول واقعهی رأی دادن مردم سیستان و بلوچستان به اصلاح طلبان و عدم رؤیت دستاورد های ملموس این رأی، که جلالی زاده به آن اشاره کرده هست نیز قضاوت را به مخاطب های محترم وا می گذاریم.[۵]

صحبت های آقای عارف مرحله دیگری از پروژه سیاسی «عبور از روحانی»

محمدرضا عارف، فعال اصلاح طلب و ریاست فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی جدیدا در یک دیدار سیاسی گفته هست: به شخصه «اعتدال» را یک گفتمان نمی دانم و .

اما این اشکال گیری ها و ان قلت ها در حالی هست که اصلاح طلبان تا قبل از انتخابات، خود را «فدائیان روحانی» می نامیدند و از این می اظهار کردند که «ما ضمانت روحانی هستیم»![۶]

آ به گزارش شلمچه نیوز به نقل از جماران، او تبیین می کند: اصلاحات پاسخگوی نیازها هست…

[۴] *عارف قبل از این نیز در سخنانی جنجالی که انتقادات وسیع اصلاح طلبان را سبب گردید، گفت: در انتخابات –مجلس- سال ۹۸ با دولت ائتلاف نمی کنیم.

[۵] گفت وگو های آقای عارف مرحله دیگری از پروژه سیاسی و تقلّای اصلاح طلبان برای گرفتن طلاق سیاسی خودشان از دولت هست.

پروژه ای با این مبنا که چپ ها نمی خواهند همراه با ریاست جمهور روحانی و کارنامه ضعیف دولت و البته بیدستاوردی شکست پروژه برجام، وارد دو انتخابات پیش رو در سال های ۹۸ و ۱۴۰۰ گردند و از همین رو از روز نخست شروع به کار دولت دوم ریاست جمهور روحانی، اشکال گیری، خورده گیری و ان قلت بابت تمام قیام و قعودهای دولت را شروع کردند.

آ آنها حتی به مردم اظهار کردند که ما دستبوس روحانی و ظریف هستیم و تمام اقدامات ریاست جمهور هم قانونیست…

***

۱_http://tnews.ir/news/1ff0100012760.html

2_mshrgh.ir/802340

3_http://www.magiran.com/npview.asp?ID=3670335

4_https://www.jamaran.ir/fa/tiny/news-803392

5_http://www.armandaily.ir/fa/news/main/198103

6_https://www.isna.ir/news/96021206977/

7_http://fna.ir/a260db


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=77506

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.