تاریخ ارسال : ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت : ۱۰:۱۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

چگونه نمایندگان مجلس دهم می توانند از مردم حق شناسی کنند

شلمچه نوز از ساری- شعبان وفایی نژاد؛ انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حالی به پایان رسید که شاهد حضور حماسه ساز مردم مقاوم کشورمان آنهم در شرایطی که فساد مالی و انواع اختلاس ها / تبعیض و بی عدالتی / اعتیاد و فحشا موجب نارضایتی بسیاری از مردم شده بود ، در پای صندوق های رأی بوده ایم . حضور و انتخاب افراد جدید نه بزرگ مردم به نمایندگان دوره گذشته مجلس بود که به هیچ عنوان نتوانستند نظارتی بایسته بر عملکرد مسئولین دولتی چه در دولت احمدی نژاد و چه در دولت کنونی داشته باشند متأسفانه نمایندگان مجلس غالباً به دنبال تأمین منافع خود بوده و در بحث نظارت بر ورزش کشور هیچگونه توفیقی نداشتند . دو سال است که شعار واگذاری دو باشگاه سرخابی به بخش خصوصی یا هرگونه سرمایه گذاری از سوی وزارتخانه ها در بحث تیمداری و تیم سازی در ورزش ممنوع اعلام شده اما آیا دولت ( چه در دوره احمدی نژاد و چه در دولت کنونی ) هیچگونه توجهی به اجرای این قانون نداشته اند.

امید داریم که نمایندگان مجلس در دوره آینده با قدرت و عزت و اقتدار نظارت عالیه بر همه ارکان کشور داشته باشند و از باندسازی و سیاسی کاری بپرهیزند اگر مسیر دولت در ریل خدمت است با دولت همراه و آنرا مورد حمایت قرار دهند .

نمایندگان مردم در برابر همه خطاها بیدار و هوشیار باشند عامل نابودی در دولت احمدی ناکارآمدی دولت احمدی نژاد و بی تفاوتی مجلس در امر نظارت بوده است. سازمان بازرسی / قوه قضائیه و سایر دستگاههای مربوط باید به وظیفه قانونی و شرعی خود با رعایت همه حق و حقوق دولت و مجلس عمل نمایند اگر خلاف و حرکت غیرقانونی و غیرشرعی از سوی هر تشکلی حتی قوه قضائیه / قوه مجریه و قوه مقننه انجام شد سکوت اختیار نکنند . نمایندگان باید چهره ای شاخص همچون مدرس را الگوی خود قرار دهند اگر وی جلوی رضاخان ایستاد شما نیز در برابر زیاده خواهی ها مقاومت کنید چرا که بهترین و مقدس ترین خدمت شما مبارزه با فساد و فحشا و انحرافات و اختلاسات است.

اگر مجلس به وظیفه خود عمل می کرد در این کشور شاهد این همه اختلاس ها و رد صلاحیت ها و حتی وجود باندهای شهرام جزایری ها / بابک زنجانی ها / مهدی هاشمی ها / خاوری ها و … نبوده ایم که باید اشاره شود اینها قطراتی از دریای اختلاس در کشور است فلذا نمایندگان مجلس کاری کنند که ریشه فساد در کشور خشکانده و مردم بار دیگر به عدالت و رفع هرگونه تبعیض در تقسیم سرمایه امیدوار شوند . اگر چه نمایندگان با درج پیام ها و نصب انواع بنرها ، مراتب تقدیرو حق شناسی خود را از حضور و مشارکت مردمی در انتخاباتی مجلس نشان داده اند اما ایفای وظیفه اصلی آنها بهترین پاسخی است که می توانند به حُسن نیت مردم بدهند.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=12493

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.