تاریخ ارسال : ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ ساعت : ۰۰:۴۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

کاخ موزه به سبک اروپایی در گرگان / تصاویر

کاخ شهر گرگان یکی از ۱۲ کاخ پهلوی در کشور و محل اقامت این خانواده در منطقه بوده که پس از مرمت به موزه گرگان تبدیل شده. این بنا در دو طبقه به سبک اروپایی و به دستور رضاخان در سال ۱۳۱۷ در کنار مجموعه ای از ساختمان های اداری ساخته شد.

به گزارش شلمچه نیوز، این کاخ موزه با پیشینه ۷۰ ساله، به عنوان بیست و چهارمین موزه کشور و نخستین موزه شمال کشور به ثبت ملی رسیده و با مرمت و بازسازی در اردیبهشت سال ۸۸، مجدداً افتتاح شد.
در طبقه همکف مجسمه ها و لوازمی از ۳۰ تن از مشاهیر استان گلستان از قرن سوم تا دوره پهلوی معرفی شده اند و در طبقه بالا ۱۰۰ قلم از لوازم و اشیای خانواده پهلوی به نمایش گذاشته شده.
در حیاط موزه ،سنگ قبرهایی از قرن ۸ تا ۱۴ قمری به تماشا گذاشته شده. در سالن باستان شناسی آن نیز زوایایی از تاریخ سرزمین باستانی گرگان از ۵۰۰۰ سال پیش تا اواخر دوره قاجاریه به نمایش درآمده است.

کاخ-موزه-گرگان-۲۷۴۹-همگردی کاخ-موزه-گرگان-۲۷۵۰-همگردی کاخ-موزه-گرگان-۲۷۵۱-همگردی کاخ-موزه-گرگان-۲۷۵۲-همگردی کاخ-موزه-گرگان-۲۷۵۳-همگردی کاخ-موزه-گرگان-۱۱۵۶۵۲-همگردی کاخ-موزه-گرگان-۱۱۵۶۵۳-همگردی کاخ-موزه-گرگان-۱۱۵۶۵۴-همگردی کاخ-موزه-گرگان-۱۱۵۶۵۵-همگردی کاخ-موزه-گرگان-۱۱۵۶۵۶-همگردی کاخ-موزه-گرگان-۱۱۵۶۵۷-همگردی کاخ-موزه-گرگان-۱۱۵۶۵۸-همگردی کاخ-موزه-گرگان-۱۱۵۶۵۹-همگردی کاخ-موزه-گرگان-۱۱۵۶۶۰-همگردی کاخ-موزه-گرگان-۱۱۵۶۶۱-همگردی کاخ-موزه-گرگان-۱۱۵۶۶۲-همگردی کاخ-موزه-گرگان-۱۱۵۶۶۴-همگردی کاخ-موزه-گرگان-۱۱۵۶۶۵-همگردی کاخ-موزه-گرگان-۲۲۷۵۸۳-همگردی


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=24392

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.