تاریخ ارسال : ۱۲ دی ۱۳۹۴ ساعت : ۲۰:۰۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

کاردار عربستان در تهران به وزارت خارجه احضار شد

در واکنش به اعدام شیخ نمر کاردار عربستان در تهران بعدازظهر امروز (شنبه) به وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران احضار و مراتب اعتراض جمهوری اسلامی ایران به وی ابلاغ شد.

به گزارش شلمچه نیوز، حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه مراتب اعتراض جمهوری اسلامی ایران را در این زمینه به احمد المولد ابلاغ کرد.

وزارت کشور عربستان با صدور بیانیه‌ای از اجرای حکم اعدام آیت‌الله نمر باقر النمر رهبر شیعیان این کشور خبر داد.

حسین جابرانصاری، سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه کشورمان نیز امروز اعدام آیت الله شیخ باقر النمر، رهبر شیعیان عربستان را به شدت محکوم کرد و گفت: در حالی که تروریست‌های افراطی و تکفیری، امنیت و آسایش ملت های منطقه و جهان را سلب و ثبات و موجودیت برخی دولتهای منطقه را تهدید می کنند؛ اعدام شخصیتی مانند شیخ النمر که ابزاری جز سخن گفتن برای پیگیری اهداف سیاسی و دینی خود نداشت، تنها عمق بی تدبیری و بی مسئولیتی را نشان می دهد.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: دولت عربستان در حالی که از جریانات تروریستی و افراط گرایان تکفیری حمایت می کند با منتقدان داخلی خود با زبان اعدام و سرکوب سخن می‌گوید.

حسین جابرانصاری تصریح کرد: روشن است که نتایج این سیاست عقیم و غیر مسئولانه متوجه عاملان آن شده و دولت عربستان تاوان سختی بابت پیگیری این سیاست ها خواهد پرداخت.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=8537

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.