تاریخ ارسال : ۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۰:۵۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

کارمندان شوراهای حل اختلاف چقدر حقوق می‌گیرند؟

اللهیار ملکشاهی رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به وضعیت حقوق و مزایای کارمندان شوراهای حل‌ اختلاف، اظهار داشت: کارمندان شوراهای حل‌ اختلاف که اکثرا افراد متخصصی هستند متأسفانه حقوق‌ و دستمزدشان بسیار ناچیز است.

وی با بیان اینکه کارمندان شوراهای حل‌ اختلاف به‌ طور تمام وقت در اختیار دستگاه قضا هستند و در قوه‌ قضائیه فعالیت می‌کنند، افزود: متأسفانه دریافتی ماهیانه آنها بسیار اندک است و این در حالی است که آنها اقدامات بسیار مهمی انجام می‌دهند.

همچنین بخوانید: پرداخت حقوق کارمندان شوراهای حل اختلاف در دستور کار مجلس

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با یادآوری اینکه مجلس در قانون شوراهای حل اختلاف مصوب کرده که اعضای شوراهای حل اختلاف به اندازه حداقل قانون کار حقوق دریافت کنند، گفت: متأسفانه اعضای شوراهای حل اختلاف ماهیانه حداکثر حدود ۲۰۰ هزار تومان حقوق می‌گیرند که این مقدار تأمین‌کننده هزینه رفت و آمد این افراد هم نیست.

ملکشاهی با بیان اینکه برخی از نمایندگان مجلس برای حل مشکلات کارمندان شوراهای حل‌ اختلاف طرحی را تدوین کرده‌اند، افزود: طبق این طرح قرار است درآمد‌های ناشی از فعالیت شورا با اولویت پرداخت دستمزد پرسنل، خرج خودِ شورا شود.

انتهای‌ پیام/


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=70583

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.