تاریخ ارسال : ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت : ۱۷:۳۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

کارکرد اصلی سند ۲۰۳۰ جلوگیری از ادامه نسل

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از مشرق، مهری طالبی دارستانی درباره سند ۲۰۳۰ گفت: بعد از کارهای کارشناسی صورت‌گرفته در مورد سند ۲۰۳۰ به این نتیجه رسیدیم که این سند در مغایرت کامل با عرف و اعتقادات اسلامی قرار دارد.

وی افزود: با توجه به اسناد و مدارک در اختیارمان که برگرفته از حوزه‌های آموزشی و تنظیم خانواده است متوجه شدیم که کارکرد اصلی سند ۲۰۳۰ برای جلوگیری از ادامه نسل و پرورش آن است و فقط عناوین این کارها در سند ۲۰۳۰ توسط غربی‌ها تغییر یافته است.

مسئول مرکز دانشجویی حقوق بشر استان تهران خاطرنشان کرد: مراکز بهداشت خانواده به بهیاران، بهورزان و پزشکانی که در آنجا کار می‌کنند برای اینکه عمل عقیم‌سازی را انجام دهند، کارانه می‌دهند. از طرف دیگر کارگاه‌های آموزشی هم برای این دسته از جامعه پزشکی و معلمان گذاشته‌اند تا مسائل خاص شخصی زناشویی را به بچه‌ها آموزش دهند و راه‌های جلوگیری از ایدز را فرا گیرند. در حالی‌که بر اساس آمارهای موجود میزان مبتلایان به ایدز از طریق بیماری‌های مقاربتی بسیار پایین است؛ چراکه مهم‌ترین راه انتقال ایدز از طریق اعتیاد است.

وی اظهار داشت: متولیان اجرای سند ۲۰۳۰ متوجه این موضوع نیستند که وقتی به بچه‌های زیر ۱۰ سال آموزش‌های زناشویی را یاد می‌دهند ذهن این کودک درگیر برخی مسائل می‌شود. در حالی‌که سن ازدواج به حدود ۳۰ و بالاتر از آن رسیده است.

طالبی دارستانی گفت: وقتی کودک زیر ۱۰ سال آموزش‌های زناشویی را از طریق اجرای سند ۲۰۳۰ یاد می‌گیرد و ممکن است در ۲۰ سال آینده ازدواج کند، در طول این زمان به انواع و اقسام بیماری‌ها مبتلا می‌شود، زیرا ذهن او درگیر بسیاری از مسائل است.

مسئول مرکز دانشجویی حقوق بشر استان تهران با انتقاد از نوع تصویب سند ۲۰۳۰ اظهار داشت: بر اساس اصل ۷۷ و ۱۲۵ قانون اساسی هر معاهده و تعهدنامه‌ای باید از طریق مجاری قانونی نظیر مجلس شورای اسلامی جهت تصویب آن بگذرد و دولت در این زمینه حق ندارد به‌صورت مستقل سندی تعهدآور را برای ایران امضا کند.

وی بابیان اینکه ۱۷ بار کلمه تعهد در سند ۲۰۳۰ آمده و همچنین ۱۵۰ بار کلمه تضمین در آن قید شده، نشان‌دهنده تعهدآور بودن سند ۲۰۳۰ است و حتی در نامه ابلاغ این سند که امضای  آن از سوی اسحاق جهانگیری معاون اول دولت یازدهم صورت گرفته، ۲ بار کلمه تعهد درج شده است.

طالبی دارستانی تصریح کرد: بر اساس فرمایش صریح و فصل‌الخطاب گونه مقام معظم رهبری کشورمان چه نیازی به سند ۲۰۳۰ دارد که تدوین آن در آمریکا و اروپا بر مبنای عقاید آنها صورت گرفته و اجرای آن در یک کشور اسلامی مانند ایران است. درحالی‌که سند بالادستی تحول آموزشی در کشورمان وجود دارد که بسیار غنی‌تر و جامع‌تر از سند ۲۰۳۰ است.

مسئول مرکز دانشجویی حقوق بشر استان تهران خاطرنشان کرد: با وجود داشتن سند تحول آموزشی اینکه جمهوری اسلامی ایران زیرمجموعه سند ۲۰۳۰ غربی‌ها قرار گیرد، منطقی نیست درحالی‌که سند ۲۰۳۰ به‌صورت دائم از ما گزارش می‌خواهد و گویا به نظر می‌رسد که خودمان برای آنها در حال جاسوسی هستیم.

وی افزود: در سند پایدار هم ۱۷ هدف تعهدآور وجود دارد که یک هدف آن مسائل آموزشی است و ۱۷ برجام زیرمجموعه آن قرار گرفته که به‌صورت پنهانی اجرایی می‌شود.

طالبی دارستانی گفت: افرادی که بر اساس احکام اسلامی می‌توانند به‌راحتی فرزندان خود را تربیت کنند که آنها به بیماری روحی و تربیتی مبتلا نشوند، چه گناهی دارند که باید اجرای یک سند غربی را در کشورشان تحمل کنند.

مسئول مرکز دانشجویی حقوق بشر استان تهران در پایان افزود: اگر ذره‌ای انسانیت و غیرت در وجود هر کسی باشد قطعاً قبول نخواهد کرد که به‌راحتی بر اساس سند ۲۰۳۰ با آبرو و حیثیت او بازی شود. ضمن اینکه قطعاً ما هم تا آخرین قطره خون پای عدم اجرای سند ۲۰۳۰ ایستاده و خواهیم ایستاد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=52989

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.